12 marca 2018

Kate i William uczestniczą w nabożeństwie w Dniu Wspólnoty Narodów

Embed from Getty Images

Dzisiejszego popołudnia do Opactwa Westminsterskiego, znajdującego się w sercu Londynu, przyjechało wielu wyjątkowych gości oraz członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej, aby celebrować Dzień Wspólnoty Narodów - Commonwealth Day. Obecni byli Kate i William oraz Harry i Meghan, dla której było to pierwsze oficjalne wyjście z królową Elżbietą. 

Embed from Getty Images

Święto Wspólnoty Narodów obchodzone jest co roku w drugi poniedziałek marca. Z tej okazji do Londynu zjeżdżają się przedstawiciele 53 państw członkowskich, aby wziąć udział w nabożeństwie w opactwie Westminster, a także uczestniczyć w wydarzeniach towarzyszących. Jest to największe wielowyznaniowe nabożeństwo w Wielkiej Brytanii.

Embed from Getty Images

Księżna Kate uczestniczyła w tym wydarzeniu po raz trzeci. Pierwszy raz miał miejsce w 2015 roku, kiedy księżna była w ciąży z księżniczką Charlotte. Drugi raz miał miejsce rok później. Dla narzeczonej księcia Harry'ego, Meghan Markle był to pierwszy raz, kiedy brała udział w wydarzeniu z królową Elżbietą, a także najważniejszymi członkami rodziny królewskiej. W opactwie pojawili się książę Karol z księżną Camillą, książę Andrzej, księżniczka Anna, hrabina Sophie, księżna Gloucester oraz księżniczka Alexandra.


Temat tegorocznego Dnia Wspólnoty to Ku wspólnej przyszłości. Nabożeństwo jest wydarzeniem nie tylko wielowyznaniowym, ale także wielokulturowym. Widać różnorodne wpływy z krajów członkowskich, na przykład kompozycje kwiatowe nawiązujące do każdego zakątka wspólnoty, czy interesujące narodowe stroje. Jeśli Was one interesują, możecie obejrzeć je tutaj, na twitterowym koncie brytyjskiej rodziny królewskiej. Czynny udział w nabożeństwie biorą przedstawiciele krajów członkowskich, są też występy muzyczne. Do opactwa jest zapraszanych około 2000 gości, z czego 1000 to uczniowie z całej Wielkiej Brytanii. 

Embed from Getty Images

Tradycją jest, że na zakończenie, członkowie rodziny królewskiej dziękują wszystkim biorącym udział w przygotowaniu nabożeństwa.


Wychodząc z opactwa księżna oraz Meghan otrzymały kwiaty od dwóch uroczych dziewczynek. Meghan była nimi wyraźnie zauroczona.  Poniżej możecie zobaczyć filmik:


Kate i William spotkali się także z uczniami biorącymi udział w nabożeństwie. 

Embed from Getty Images

Na dzisiejszą uroczystość księżna zdecydowała się założyć granatowy płaszczyk marki Beulah, który miała już na sobie będąc w ciąży z księżniczką Charlotte.

Embed from Getty Images

Do płaszcza dobrała granatowy kapelusz od Lock & Co Tiffany. Choć wiele z Was nie przepada za dużymi kapeluszami Kate, to ja bardzo lubię stylizacje księżnej z dużymi nakryciami głowy.

Embed from Getty Images

Do stylizacji księżna dobrała szpilki Ruperta Sandersona oraz torebkę od Jimmy Choo.

Embed from Getty Images

Jest to kolejna stylizacja Kate w kolorze niebieskim. Prasa doszukuje się w tym znaku, iż księżna spodziewa się chłopca. Oby te przewidywania były słuszne, ponieważ ja z całego serca życzę książęcej parze synka!

Embed from Getty Images

Dziś miało miejsce kolejne wspólne wyjście Kate i Williama oraz Harry'ego i Meghan, czyli Fab Four. Nie bez powodu w swoich postach przemycam informacje o przyszłej książęcej parze. Wzbudzają oni moją wielką sympatię i, choć jest to blog o życiu i działalności księżnej Kate, mam chęć opisywania ich przygotować do ślubu, a także oficjalnych wyjść. Chciałabym takie notki tutaj wpleść, ponieważ zawsze zamieszczałam tutaj najważniejsze  informacje o innych członkach brytyjskiej rodziny królewskiej. Proszę Was tylko o wskazówkę, czy bylibyście takimi postami zainteresowani! Jak Meghan przyznała dzisiaj w rozmowie z dziećmi, jest bardzo podekscytowana zbliżającym się ślubem i muszę przyznać, że ja też!


4 komentarze:

 1. Strasznie uroczy jest moment kiedy ta mała dziewczynka dyga cn.2 razy przed Meghan.😍 Moim zdaniem pomysł z opisywaniem przygotowań do ślubu jest ok. Pisz przede wszystkim o tym co dla Ciebie jest ważne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomysł z wplataniem notek o Harrym i Meghan jest bardzo dobry. Muszę powiedzieć, że to już drugie wyjście Meghan, na którym ma okropny kapelusz wygląda jak naleśnik. Podobny miała podczas Świąt Bożego Narodzenia. Meghan powinna zdecydowanie zrezygnować z takiego fasonu kapeluszy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak Kate może na szpilakch w ósmym miesiącu ciąży tak zgrabnie dygać!Lata doświadczenia robią swoje i księżna porusza się bezbłędnie i pewnie nawet po bruku.Meghan musi jeszcze trochę popracować.Z przyjemnością będę czekać na notatki ślubne,ich nigdy za wiele.

  OdpowiedzUsuń
 4. a ja tam trzymam kciuki za to żeby była dziewczynka ;) niech George będzie starszym bratem dla dwóch młodszych siostrzyczek :) fajna notka :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...