14 marca 2016

Dzień Wspólnoty Narodów

Embed from Getty Images

Członkowie rodziny królewskiej, w tym księżna Kate, książę William i książę Harry, świętowali dzisiaj Dzień Wspólnoty Narodów, Commonwealth Day, uczestnicząc w uroczystym nabożeństwie w Westminster Abbey. 

Embed from Getty Images

Święto Wspólnoty Narodów obchodzone jest co roku, w drugi poniedziałek marca. Do Wspólnoty należą 53 kraje, które są reprezentowane przez ponad dwa miliardy ludzi.

Część państw członkowskich Wspólnoty Narodów – tak zwane commonwealth realms – uznaje brytyjskiego monarchę za głowę swojego kraju, jednak większość z nich to republiki, w których głową państwa jest prezydent, a niektóre mają własne monarchie. Królowa Elżbieta II wszędzie traktowana jest jako Głowa Wspólnoty Narodów. Wikipedia

W przyszłości tę istotną rolę przejmie książę William, który będzie musiał stać się symbolem jedności w sercu Wspólnoty, a także przekazywać wspólnie wyznawane wartości takie jak: pokój równość i bogata różnorodność. Kompozycje kwiatowe, które ozdabiały dzisiaj opactwo Westminster zostały przygotowane z  kwiatów ze wszystkich krajów członkowskich. Co roczne nabożeństwo jest największym wielowyznaniowym wydarzeniem w Wielkiej Brytanii. 

Embed from Getty Images

W czasie nabożeństwa Ellie Goulding śpiewała piosenkę innego brytyjskiego wykonawcy, Stinga, Fields of Gold. Warto przypomnieć, że piosenkarka na weselu Kate i Williama w 2011 roku zaśpiewała swoją wersję piosenki Eltona Johna Your song. To do niej książęca para zatańczyła swój pierwszy taniec. Więcej możecie przeczytać tutaj Jak ludzie wspominają spotkanie z Kate?

Embed from Getty Images

Po zakończonym nabożeństwie przyszedł czas na podziękowania. Królowa osobiście pogratulowała młodym chórzystom z Westminster Abbey, którzy swoim śpiewem uświetniali dzisiejsze wydarzenie. Kate, William i Harry spotkali się z uczniami, którzy brali udział w nabożeństwie. W sumie było to ponad 1000 osób ze szkół i grup młodzieżowych. 

Embed from Getty Images

Magazyn Hello! opublikował kilka cytatów Kate odnośnie Charlotte i George'a. Mały książę fascynuje się wszystkim co ma koła. Ma hulajnogę. Jest na niej bardzo szybki powiedziała księżna przewracając oczami w rozmowie z grupą uczniów przed Westminster Abbey. Ciężko za nim nadążyć. Charlotte ma go pod kontrolą. Z dnia na dzień staje się coraz większa.

Embed from Getty Images

Na dzisiejszą uroczystość księżna wybrała nowy płaszczyk marki Erdem, który już zyskał swoich zwolenników, jak i przeciwników. Choć nie jest moim ulubionym, to uważam, że materiał jest bardzo ciekawy i idealnie pasuje do dzisiejszej okazji. 

Embed from Getty Images

Nowy kapelusz Kate od Johna Boyda bardzo przypadł mi do gustu. Bardzo lubię Kate w dużych nakryciach głowy. Co ciekawe pan Boyd był ulubieńcem księżnej Diany. Jego pierwszym projektem dla Diany był różowy kapelusik, który założyła rozpoczynając swoją podróż poślubną. Następnie współpracowali ze sobą przez lata.

Embed from Getty Images

Wracając do kapelusza Kate, jest to model robiony od 1940 roku. Pan Boyd ma ponad 90 lat i jest najstarszym modystą, czyli osobą, która zawodowo zajmuje się wyrobem i sprzedażą damskich kapeluszy oraz nakryć głowy, w Londynie.

Embed from Getty Images

Księżna założyła szare szpilki od Ruperta Sandersona, dobrała kopertówkę Emmy London oraz diamentowe kolczyki. 

Embed from Getty Images

Był to drugi raz, kiedy książęca para brała udział w tym wydarzeniu. Powyżej zdjęcia z 2015 roku, kiedy Kate była w ciąży z księżniczką Charlotte.

Embed from Getty Images

Lubię wspólne wyjścia Kate, Williama i Harry'ego, a Wy?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...