6 marca 2018

Kate w Pegasus Primary School w Oksfordzie

Embed from Getty Images

Księżna Kate odwiedziła dzisiaj Pegasus Primary School w Oksfordzie, gdzie miała okazję przyjrzeć się działalności organizacji charytatywnej Family Links UK. Organizacja ta zajmuje się wspieraniem dzieci, rodziców, rodzin, szkół i miejsc pracy, aby były emocjonalnie, psychicznie, wewnętrznie zdrowe.

Embed from Getty Images

Pałac Kensington opisuje organizację jako ściśle współpracującą ze szkołami w całym kraju, aby wspierać zarówno dzieci, jak i rodziców, z naciskiem na wczesną interwencję. Niejednokrotnie księżna podkreśla, na przykład w swoich przemówieniach, jak ważny w życiu jest start. W swoich działaniach stara się zwracać uwagę na wyrównywanie szans i znaczenie startu. Temat ten przewijał się także w dzisiejszym spotkaniu.

Embed from Getty Images

Kate spotkała się z rodzicami i dziećmi, którzy skorzystali z 10-tygodniowego programu opiekuńczego, który jest w pełni wkomponowany w życie szkolne w Pegasus Primary School. Rozmawiano, między innymi, jak rodziny zmierzyły się z wyzwaniami, z pełnym wsparciem Family Links UK
Księżna wzięła także udział w sesji Circle Time. Aktywność ta zachęca uczniów do dyskusji na wiele tematów, w tym na temat wspierania kolegów z klasy, jeśli są prześladowani lub radzenia sobie w trudnej czy stresującej sytuacji w domu lub w szkole.  Na zakończenie sesji, księżna powiedziała: pracujcie (ciężko) dalej i pozdrówcie swoich rodziców.

Embed from Getty Images

Księżna wzięła też udział w dyskusji ze specjalistami na temat znaczenia wspierania rodzin podczas pierwszych lat życia dziecka.


W prezencie Kate otrzymała od uczniów książkę z kołysankami, wierszykami i opowiadaniami dla George'a, Charlotte i ich małego braciszka albo siostrzyczki.

Embed from Getty Images

Księżna założyła dzisiaj biały, elegancki i stylowy płaszczyk od JoJo Maman Bébé, który miała na sobie w 2015 roku, będąc w ciąży z księżniczką Charlotte, odwiedzając plan serialu Downton Abbey (którego zresztą są razem z Williamem fanami). Księżna dobrała do niego brązowe zamszowe buty i pasującą torebkę Emmy.

Embed from Getty Images

Do stylizacji księżna dobrała perłowe kolczyki.

Embed from Getty Images

Jak postrzegacie działalność charytatywną Kate, skupiającą się na temacie wyrównywania szans i zdrowia psychicznego od najmłodszych lat ?
 
Embed from Getty Images

3 komentarze:

 1. Myślę,że to bardzo dobra inicjatywa ,przede wszystkim dlatego,że to zaniedbywany temat. Niby zdrowie psychiczne wydaje się oczywiste,ale wcale tak nie jest. Jest z nim powiązanych mnóstwo rzeczy-nierówności społeczne, zaburzenia,depresje,anoreksja,samobójstwa,więc jest to bardzo szeroki temat,do którego można włączyć wiele grup społecznych i nie jest on ograniczony np. tak jak w przypadku AIDS chorych na nich,czy tylko dla kobiet,czy dzieci. Najważniejsze jest jednak to,że Kate poświęca mu się z pasją i prawie co drugie wyjście (nie licząc podróży) dotyczy zdrowia emocjonalnego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mogłabyś sprawdzić swój e-mail?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za odpowiedź, odpisałam jeszcze, bo właściwe od dawna chciałam Ci to napisać i była to świetna okazja.

   Usuń