7 marca 2018

Kate otwiera nową siedzibę organizacji Place2Be

Embed from Getty Images

Księżna Kate pojawiła się dzisiaj na uroczystym otwarciu nowej siedziby organizacji charytatywnej Place2Be, której patronuje od 2013 roku. 

Embed from Getty Images

Księżna zdecydowała się patronować tej organizacji, ponieważ zainspirowała ją do tego działalność w Action on Addiction, jednym z jej pierwszych patronatów. Kate już wtedy swoją pracą charytatywną przekonywała ludzi jak ważną rolę odgrywa wczesne dzieciństwo w dorosłym życiu. Organizacja Place2Be zapewnia wsparcie emocjonalne uczniom, pracując nie tylko z nimi, ale także z rodzicami i nauczycielami.


Królewska korespondentka dla Daily Mail, Rebecca English opublikowała na Twitterze filmik z powitaniem księżnej w nowej siedzibie organizacji.


Jak podał Pałac Kensington, dzięki dzisiejszej wizycie księżna dowie się więcej na temat szkoleń i badań przeprowadzanych przez Place2Be związanych ze zdrowiem psychicznym dzieci, które jest kluczową częścią pracy Jej Królewskiej Wysokości, która ma na celu wsparcie matek, nauczycieli i rodziców, aby zapewnić dzieciom możliwe najlepszy start w życiu.

Embed from Getty Images

Księżna spotkała się z uczniami z pobliskiej Albion Primary School, która współpracuje z Place2Be od 16 lat. Pytała dzieci co sądzą o organizacji i co jest według nich najlepszą rzeczą z nią związaną. Pochwaliła też ich prace plastyczne i chciała wziąć ze sobą trochę materiałów z których korzystały dzieci, aby podobne prace wykonać z George'em i Charlotte. 


Kate uczestniczyła też w dyskusji ze specjalistami, zajmującymi się zdrowiem psychicznym,  którzy ukończyli jeden z akredytowanych kursów doradczych w placówkach Place2Be, a także Liderami Szkół, którzy uczestniczyli w programie  Mental Health Champions. Kate spotykała się również z pracownikami wcześniej wspomnianej szkoły partnerskiej Albion Primary School, gdzie Place2Be zapewnia wsparcie psychiczne dla uczniów, rodzin i personelu. Jednym z omawianych tematów było jak organizacja charytatywna wykorzystuje dostępne dane i badania w celu ciągłego doskonalenia praktyki.


Podczas swojego przemówienia księżna pochwaliła Place2Be za starania w dążeniu do tego, aby każdemu dziecku dać najlepszy możliwy start. 

[...] Wiemy, że szkoły odgrywają istotną rolę w tworzeniu emocjonalnie zdrowej kultury dla dzieci [...]. Szkoły nie mogą jednak i nie powinny same sobie z tym radzić. Przywódcy szkolni i nauczyciele potrzebują specjalistycznych wskazówek i szkoleń, aby opracować własne podejście do wspierania dobrego samopoczucia psychicznego dzieci. Potrzebują także dostępu do grona dobrze wyszkolonych specjalistów z dziedziny zdrowia psychicznego, które mogą pomóc w bardziej złożonych i poważniejszych przypadkach. Jako patron jestem niezwykle dumna, że Place2Be to wszystko zapewnia [...]. 

Embed from Getty Images

Odsłaniając pamiątkową tablicę, księżna oficjalnie otworzyła nową, główną siedzibę organizacji Place2Be. 

Embed from Getty Images

Księżna założyła dzisiaj niebieską sukienkę marki Seraphine, którą miała już na sobie podczas oficjalnej wizyty w Norwegii.

Embed from Getty Images

Dobrała dzisiaj do niej szpilki od Stuarta Weitzmana, torebkę Mullberry oraz diamentowe kolczyki, należące kiedyś do księżnej Diany.

Embed from Getty Images

Czy, podobnie jak prasa plotkarska, uważacie, że wybierając stroje w kolorze niebieskim Kate zdradza płeć swojego trzeciego dziecka?

1 komentarz:

  1. Zapraszam na bloga o księżnej Kornwalii https://ksieznakornwalii.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...