21 lutego 2012

Księżna Kate w Oxfordzie

Embed from Getty Images


Księżna Kate spędziła dzisiaj dzień w Oksfordzie, w dwóch szkołach podstawowych, w ramach swojego patronatu nad fundacją "The Art Room". Fundacja ma na celu pracę z dziećmi, aby uwrażliwić je na sztukę. Świetny wybór dla Kate, która jest przecież historykiem sztuki!

Embed from Getty Images

Kate otrzymała wiele kwiatów i laurek od uczniów. Dostała też maskotkę - pieska i powiedziała, że nazwie go Lupo, czyli po swoim cocker spanielu! Lupo to łacińska nazwa wilka. Nareszcie wiemy, jak nazywa się nowy członek rodziny Kate i Williama!

Embed from Getty Images

Aby nie pobrudzić się przy pracach z dziećmi, księżna dostała fartuch z napisem Miss Catherine. Kate malowała z dziećmi obrazki, pomagała im w zadaniach. 

Embed from Getty Images

Na zdjęciu poniżej, księżna Kate stoi na macie, na której zostały wypisane wszystkie rodzime języki uczniów tej szkoły.

Embed from Getty Images

Kate zauważyła, że ubrudziła się farbą :)

Embed from Getty Images

Następne księżna pojechała do kolejnej szkoły, gdzie została zaproszona do dyskusji okrągłego stołu. Podjęto rozmowy dotyczące terapii sztuką.

Embed from Getty Images

William nadal przebywa na Falklandach. Jest to dosyć niebezpieczny teren. W 1982 odbyła się Bitwa o Falklandy, w której brał udział m.in książę Andrzej. Jej przyczyną było zajęcie Falklandów, czyli Wysp należących do Wielkiej Brytanii przez Argentynę. Wielka Brytania wygrała, ale Argentyna nadal rości sobie do nich prawa.

Embed from Getty Images

Sukienka Kate znowu kojarzy mi się ze stylem lat 50. XX wieku. Została zaprojektowana przez Orla Kiely. Marka oferuje także odzież, torebki, akcesoria i perfumy. W botkach Aquatalia widzieliśmy Kate już w zeszłym roku.

Embed from Getty Images

8 komentarzy:

 1. Jak zawsze stylowo:) W Oksfordzie musi być ciepło, Kate w samej sukience.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie o tym samym pomyślałam. Nawet im zazdroszczę, bo mam już trochę dość tego śniegu. A imieniu czytałam wczoraj, ale nawet ładne xd

   Usuń
  2. Witam, potrzebuję PILNIE skontaktować się z właścicielką bloga :) uwielbiam Twój blog, już niewiarygodnie mi pomógł ale mam jeszcze ogromny interes do Ciebie. Gdybyś mogła tajemnicza blogerko :) podać jakiś namiar do Ciebie choćby mailowy czy gg była bym niezmiernie wdzięczna. Dodam Tylko ze sprawa dotyczy mojej przyszłości...

   Usuń
 2. Świetnie:) kolejne zdjęcia. Dzięki:)

  OdpowiedzUsuń
 3. W ostatnim numerze Na żywo z 23 lutego jest artykuł o tym jak Kate spędziła Walentynki. My już wiemy, ale są też ładne zdjęcia. Cieszę się, bo zbieram artykuły o księżnej i mam już ładną kolekcję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, w "Na żywo" ale w "Życiu na gorąco" ;D Poza tym, jest tam też od kilku tygodni cykl artykułów o Królowej Elżbiecie i rodzinie królewskiej ;)

   Usuń
 4. Przeglądam dużo czasopism i pomyliłam tytuły. Cykl o królowej Elżbiecie ciekawy polecam.

  OdpowiedzUsuń