9 stycznia 2018

Wszystkiego najlepszego Kate!

Kensington Palace Twitter
Dziś księżna Kate świętuje dziś 36 urodziny! Według Daily Mail, księżna spędza ten dzień prywatnie w domu, pałacu Kensington. Ma odbyć się tam małe przyjęcie w gronie ośmiu osób, a jednymi z gośćmi mają być książę Harry i jego narzeczona Meghan Markle, którzy dzisiejszego popołudnia odwiedzili radio Reprezent 107.3FM w Brixton w Londynie, co było ich drugim wspólnym oficjalnym wyjściem.

Z okazji urodzin księżnej, prześledźmy jak wyglądało świętowanie jej urodzin na przestrzeni lat. Zacznę jednak od ciekawostki - w latach 1984 - 1986 Middletonowie mieszkali w Jordanii.

"Kate chodziła do miejscowego przedszkola, gdzie uczyła się wierszyków po arabsku. Potrafiła nawet zaśpiewać w tym języku "Sto lat", i to zanim nauczyła się słów tej przyśpiewki po angielsku."

Pracując w "Party Pieces" Kate udzieliła krótkiego wywiadu. Jednym z jej ulubionych wspomnień jest wspaniały tort z ptasiego mleczka w formie białego królika, który Mama przygotowała dla niej na siódme urodziny.

Embed from Getty Images

21 urodziny, które w Wielkiej Brytanii są odpowiednikiem naszych "osiemnastek" Kate spędziła na Uniwersytecie St. Andrews.

"Latem 2003 roku oboje [Kate i William] świętowali swoje dwudzieste pierwsze urodziny. Choć ona przyszła na świat w styczniu, czekała z imprezą na bardziej sprzyjającą porę roku, tym bardziej, że zależało jej, by odbyła się ona w domu rodziców.  Zarówno William, jak i Kate uwielbiali zabawne stroje. Middletonowie hucznie celebrowali każdą rodzinną okazję. [...] każde przyjęcie urodzinowe miało temat przewodni.  Tym razem skupiła się na latach dwudziestych i wystąpiła w pięknej sukni z epoki. William przyjechał jako jeden z ostatnich gości".

Embed from Getty Images

Początek 2007 roku nie rozpoczął się dla pary radośnie. W grudniu 2006 roku Kate, po raz pierwszy jako oficjalna dziewczyna Williama, wraz z rodzicami uczestniczyła w ceremonii wojskowej księcia w Sandhurst, co odczytano jako krok na przód w związku Kate i Williama. Middletonowie zaprosili księcia, by spędził z nimi Sylwestra w specjalnie wynajętym domu w Szkocji, ten jednak początkowo zgodził się, ale w ostatniej chwili odmówił. Para nie spędziła też z sobą świąt Bożego Narodzenia, ostatni raz widziała się przed wyjazdem księcia do Sandringham. 

"Dzień przed 25 urodzinami Catherine książę otrzymał pierwszy przydział w swojej wojskowej karierze i wyjechał z jednostką do Dorset. [...] W 2007 roku pojawiły się pierwsze plotki o książęcym ślubie [...] Oliwy do ognia dolał były sekretarz księżnej Diany, Patrick Jephson, który w notce dla pisma "Spectator", zatytułowanej "Następna królowa ludzkich serc", napisał, że Kate byłaby wspaniałą i od dawna oczekiwaną nową nadzieją rodziny królewskiej. Kiedy w dniu swoich urodzin dziewczyna wychodziła z domu do pracy, otoczyła ją duża grupa zachowujących się agresywnie paparazzich".

Kiedy Kate wychodziła rano do pracy w Jigsaw, czekało na nią około 50 fotografów. Kate po latach przyznała, że była przerażona tą sytuacją. 

Embed from Getty Images

Następne, 26 urodziny Kate spędziła z rodzicami i rodzeństwem.

"Jak zdarzało się kilkakrotnie, dwa dni przed urodzinami Kate William wyjechał do Cranwell w Lincolnshire na szkolenie w tamtejszej bazie lotniczej RAFu."

Tego dnia, Kate zjadła obiad z rodziną w restauracji Toma Aikensa w Chelsea. Następnie pojechała z siostrą Pippą do klubu Kitts. Pojawiło się dużo zdjęć z tego wieczoru. 

Just Jared
A 27 urodziny w 2009 roku?

"Inaczej niż w poprzednich latach młodemu księciu udało się tym razem być na urodzinach ukochanej."

Książę zabrał wtedy Kate do Balmoral i w jednym z domków na terenie posiadłości, nad rzeką Dee, przygotował kolację przy świecach. Przyszła księżna dostała od chłopaka kolczyki z pereł. Niestety, po powrocie Kate do Bucklebury, jeden z cocker spanielów zjadł je! Kate wpadła w panikę, jednak William zareagował na to śmiechem i podarował jej nowe.

Embed from Getty Images

"Na początku 2010 roku Catherine świętowała w Bucklebury z rodziną i narzeczonym 28 urodziny. Kilka dni później William ukończył zaawansowany kurs pilotowania śmigłowców [...]"

Były to ostatnie urodziny, przed oficjalnymi zaręczynami pary. Kolejne, 29, były ostatnimi przed wejściem Kate do rodziny królewskiej. Przyszła księżna spędziła je na ślubie przyjaciół: Harry'ego Aubrey-Fletchera i Sary Louise Stourton.

royalweddings.hellomagazine.com

Okrągłe 30 urodziny Kate spędziła jako księżna. Według jednego z informatorów, Kate zorganizowała ciche, spokojne spotkanie z rodziną i przyjaciółmi. Tego dnia ruszył też mój blog!

Dzień wcześniej, Kate i William pojawili się na londyńskiej premierze filmu Stevena Spielberga War Horse.

Embed from Getty Images

W 2013 roku Kate przebyła właśnie męczącą chorobę hypermesis gravidarum, pojawiającą się u kobiet w pierwszym trymestrze ciąży. Mimo to, wraz z najbliższymi spędziła uroczy, urodzinowy wieczór oglądając spektakl Kooza grupy Cirque de Soleil w Royal Albert Hall. Kate i William siedzieli w królewskiej loży razem z jej rodzicami i rodzeństwem oraz kuzynami - Adamem i Lucy Middleton oraz z przyjaciółkami księżnej, jeszcze z Marlborough College i ich mężami: Trini i Edwardem Foyle oraz Emilią i Davidem Jardine Paterson oraz Sophie Carter.

www.eonline.com
Trzydzieste drugie urodziny Kate spędziła jako mama pięciomiesięcznego synka. Pałac Kensington poinformował tylko, że księżna spędziła ten dzień prywatnie. Pojawiły się informacje, że tego dnia do Kate przyjechali Middletonowie, aby razem świętować przy kolacji. Był to czas, kiedy książę William uczestniczył w kursie na oddalonym od Londynu o 1,5 godziny jazdy pociągiem uniwersytecie w Cambridge, więc spotkanie miało miejsce wieczorem.

W kolejnych latach księżna spędzała swoje urodziny bardzo podobnie - prywatnie, w gronie rodziny i przyjaciół. Zmieniały się tylko miejsca. W 2015 roku, kiedy Kate była w drugiej ciąży, jej najbliżsi zebrali się w nowo wyremontowanej wtedy wiejskiej posiadłości książęcej pary Anmer Hall. Podobnie było rok później. I kolejny rok później, czyli w 2017 roku. Pojawiały się wtedy zdjęcia Kate z rodziną i przyjaciółmi z drogi do kościoła, gdyż razem udawali się na niedzielne nabożeństwo.

Wszystkie cytaty pochodzą książki Marcii Moody "Kate. Księżna Cambridge". Wydawnictwo Dream Books, 2013

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...