9 stycznia 2012

Kate i William na premierze filmu "Czas wojny"


Wczoraj księżna Kate i książę William wzięli udział w premierze filmu Czas wojny (War Horse), która odbyła się przy Leicester Square w Londynie, w ramach wsparcia Fundacji Księcia Williama i Księcia Harry'ego. 


Opis  filmu:
W 1914 roku Joey, piękny, gniady źrebak z charakterystyczną białą kreską na nosie, zostaje sprzedany armii i rzucony w wir wojny na Froncie Zachodnim. Wraz ze swoim oficerem bierze udział w walce przeciw wrogom, będąc świadkiem koszmaru bitew we Francji. Nawet w zrujnowanych okopach odwaga Joey'ego wzrusza otaczających go żołnierzy. Koń znajduje wśród nich ciepło i nadzieję. Jednak wciąż tęskni za Albertem, synem farmera, którego opuścił. Czy będzie mu dane jeszcze kiedyś zobaczyć prawdziwego pana? Filmweb
Podobno pomimo ponurej fabuły, film kończy się szczęśliwie. Reżyser, Steven Spielberg powiedział:

Jestem bardzo zadowolony, że premiera odbywa się z pomocą młodych Książąt. "Czas wojny" jest dla mnie ponadczasową, osobistą opowieścią o odwadze. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy poświęcić tą premierę na rzecz Fundacji, która uznaje dobro tych, którzy służą swojej ojczyźnie w Brytyjskich Siłach Zbrojnych.


William, jak na dżentelmena przystało, niósł swojej damie parasol, aby nie zmokła. Zdementowano również plotki, że Kate jest uczulona na sierść koni. To nieprawda!

Kate wyglądała przepięknie w koronkowej sukni do ziemi. Ponownie księżna postawiła na koronkę. Pamiętamy ją, kiedy przyleciała z Williamem do Kanady czy podczas ślubu, gdzie koronka także się pojawiła. Nie wątpliwie jest to jeden z jej ulubionych materiałów. Suknia została specjalnie uszyta dla Kate.


Kate znowu wzięła z sobą czarna kopertówkę i diamentową bransoletkę (być może jest to jedna z jej ulubionych, gdyż często się w niej pojawia). Możliwe, że to ten sam pasek, który miała na sobie, kiedy razem z Williamem odwiedzali swoją starą uczelnię St. Andrew's w Szkocji, w  zeszłym roku. 

Kochana Kate! Wszystkiego dobrego z okazji 30 urodzin!

Podobno brat Kate, James podarował jej na urodziny szczeniaczka, spaniela, który wabi się Elsa!

2 komentarze: