28 stycznia 2018

Kate przekazała swoje włosy dzieciom chorującym na raka

Embed from Getty Images

Latem zeszłego roku, księżna Kate pojawiając się jako patronka All England Club na kortach Wimbledonu, zaprezentowała nową fryzurę. Choć zmiana nie była drastyczna, to jednak bardzo widoczna, ponieważ księżna zdecydowała się wyraźnie skrócić włosy. 

Jak czytamy w dzisiejszym Sunday Express, fryzjer z salonu Richarda Warda, Joey Wheeler, podczas wizyty w pałacu Kensington, zaproponował księżnej nową fryzurę, przekonując ją, że dotychczasową ma już długo i czas na coś nowego. Włosy Kate zostały skrócone o 7 cali, czyli prawie 18 centymetrów. W czasie ścinania, księżna wpadła na pomysł, żeby coś z nimi zrobić, zamiast ich wyrzucać. Już wtedy przyszedł jej do głowy pomysł, aby przekazać swoje włosy do organizacji, która zajmuje się produkcją peruk dla dzieci po chemio- i radioterapii. Już wtedy wspomniała o tym pomyśle fryzjerowi, który uznał go za wspaniały

Embed from Getty Images

Księżna poprosiła jedną z asystentek o zebranie włosów i przesłanie ich do organizacji charytatywnej. Prawdopodobnie wybrano The Little Princess Trust, która przekazuje chorym dzieciom naturalne peruki za darmo. Nie podano prawdziwego nazwiska osoby od której włosy pochodzą, jedynie wiadomo było, że pochodzą od darczyńcy z Kensington w Londynie. Rzecznik księżnej odmówił komentarza. Sunday Express powołuje się na "królewskie źródło".

3 komentarze:

 1. Poruszyła mnie ta decyzja- piękny i empatyczny gest księżnej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny gest ze strony księżnej. Szczerze fryzjer mógł zachować tą informacje dla siebie, z pewnością dostanie reprymendę z pałacu.I tak dobrze, że zrobił to po paru miesiącach. Gdyby wyciekło to od razu, to włosy Kate mogłyby wpaść w niepowołane ręce i np. wystawione na sprzedaż. A tak jakaś dziewczynka może już nosić perukę z włosów księżnej. Wspaniale.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to wspaniałe :)

   To nie fryzjer opowiedział o tej historii mediom, a "królewskie źródło". Przepraszam jeśli ta notka sugeruje, że to fryzjer Joey :(

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...