22 stycznia 2018

Zaręczyny księżniczki Eugenii

Choć jest to blog poświęcony życiu i działalności księżnej Kate i jej rodziny, od samego początku pojawiały się tutaj najważniejsze informacje o innych członkach brytyjskiej rodziny królewskiej, i nie tylko. Mam zatem nadzieję, że z ciekawością przeczytacie notkę poświęconą księżniczce Eugenii i Jackowi Brooksbankowi, których zaręczyny zostały ogłoszone dzisiaj rano!

Embed from Getty Images

Po 11:00 polskiego czasu, na Twitterze księcia Yorku, Andrzeja, ojca księżniczki pojawiło się oficjalne oświadczenie:

Książę i księżna Yorku z radością ogłaszają zaręczyny księżniczki Eugenii i pana Jacka Brooksbanka.

Jej królewska wysokość oraz pan Brooksbank zaręczyli się w Nikaragui, wcześniej w tym miesiącu.

Ślub odbędzie się jesienią 2018 roku w St.George's Chapel w Windsorze, kolejne szczegóły pojawią się w odpowiednim czasie.


O zaręczynach wypowiedział się książę Andrzej. Przyznał, że jest szczęśliwy z powodu dzisiejszych wiadomości. Opisał też przyszłego zięcia jako wyjątkowego, młodego mężczyznę.

Podobnie,  rodzice narzeczonego księżniczki, Nicola i George, są zachwyceni i bardzo podekscytowani. Nie moglibyśmy być bardziej zadowoleni z wiadomości o zaręczynach czytamy.

Szczęśliwa jest również mama księżniczki, Sarah Ferguson, która przez cały dzień publikowała na swoim Twitterze prywatne zdjęcia pary. Jej profil można zobaczyć tutaj.

Radość wyrazili również dziadkowie księżniczki, królowa Elżbieta i książę Filip.

Embed from Getty Images

Po południu zostały opublikowane zdjęcia pary, zrobione dzisiaj w sali Picture Gallery pałacu Buckingham. Wykonał je Jonathan Brady. Jedno z nich przedstawia pierścionek zaręczynowy Eugenii. W krótkim wywiadzie, wyemitowanym dzisiaj wieczorem, Jack opowiedział historię jaka kryje się za pierścionkiem. Znalazł go u jednego z jubilerów, ale oświadczył się bez niego. Po powrocie do Wielkiej Brytanii zaprojektowali go razem, dodając diamenty wokół, ponieważ Jack nie chciał decydować o niczym bez Eugenii. Jest to szafir, który zmienia kolor w zależności od padającego światła. W czasie wywiadu księżniczka miała go na sobie mniej niż 24 godziny!

Embed from Getty Images

Cały wywiad możecie przeczytać tutaj, na blogu o Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej, a obejrzeć poniżej.W tym roku rodzina królewska zyska czterech nowych członków! Trzecie dziecko Kate i Williama oraz drugie dziecko Zary i Mike'a Tindall, a także Meghan Markle, żonę księcia Harry'ego i Jacka Brooksbank, męża księżniczki Eugenii. To będzie wspaniały rok dla rodziny królewskiej i wszytskich jej miłośników. Co jeszcze się wydarzy? Jestem bardzo ciekawa! 

2 komentarze:

  1. Zaręczyny i ślub królewskich par to tylko pozornie może być coś przyjemnego. Jak się zastanowić to się okazuje że natłok i zainteresownie z zewnątrz może pozbawić przyjemności takiego wydarzenia. A to przecież są jedne z najważniejszych dni w życiu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zaręczyny w brytyjskiej rodzinie królewskiej to zawsze światowe wydarzenie

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...