11 kwietnia 2018

Tego dnia... 11 kwietnia 2008

Embed from Getty Images

"William oficjalnie otrzymał odznakę pilota wojskowego, a Kate oczywiście nie mogło zabraknąć na takiej uroczystości. Pojawiła się w towarzystwie ciotki księcia, lady Sarah McCorquodale. Dziewczyna została sfilmowana, kiedy towarzyszyła księciu podczas spaceru po bazie RAF. Dla wielu ciekawskich oczu był to czytelny sygnał, że teraz coraz częściej będzie można zobaczyć ją podczas różnych oficjalnych okazji".

"Kate. Księżna Cambridge" Marcia Moody, Dream Books, 2013

Kate towarzyszył również Jamie Lowther Pinkerton, wieloletni doradca książąt Williama i Harry'ego, który w 2013 roku został jednym z chrzestnych księcia George'a oraz kuzynka Williama, córka wyżej wspomnianej Sary McCorquodale, Emily, na której ślubie Kate i William pojawili się w 2012 roku.

Embed from Getty Images

Royal Air Force (RAF) to powstałe w 1918 roku siły lotnicze Wielkiej Brytanii, które podporządkowane są Brytyjskim Siłom Zbrojnym, a te podlegają królowej Elżbiecie. Mieszkając na wyspie Anglesey, książę William odbywał służbę jako pilot helikoptera ratunkowego RAF w latach 2009 - 2013.

Embed from Getty Images

Biały płaszczyk od Reiss stał się jednym z charakterystycznych strojów Kate. Miała go na sobie podczas świętowania swoich 26 urodzin oraz podczas imprezy urodzinowej Petera Phillipsa, kuzyna Williama, w listopadzie 2007 roku. 

3 komentarze:

 1. Ten płaszczyk jest tak klasyczny i uroczy,że mogłaby go nawet ubrać teraz.Zresztą sama takiego poszukiwałam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale mi to ważna rocznica... żenada

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a ktoś mówił, że w tej serii będą ważne rocznice?? ;)
   Swoją drogą ukończenie przez Williama akademii RAF było dosyć ważnym wydarzeniem :)

   Usuń