21 kwietnia 2021

Spotkanie z RAF Air Cadets

Embed from Getty Images

Księżna Kate i książę William odwiedzili dzisiaj siedzibę RAF Air Cadets' 282 Squadron we wschodnim Londynie. Wizyta nawiązywała nieco do zmarłego przed dwoma tygodniami księcia Filipa, gdyż księżna przejęła patronat nad organizacją RAF Air Cadets właśnie od niego. Otrzymała wtedy tytuł  Honorary Air Commandant, co można przetłumaczyć jako honorowy dowódca sił powietrznych. Opublikowano wtedy pamiątkowe zdjęcie, które dzisiaj pojawiło się na twitterowym koncie Kensington Palace i które możecie zobaczyć poniżej. Książę przekazał Kate patronat nad kadetami szkolącymi się na pilotów nie bez powodu - dziadek księżnej, Peter Middleton, był pilotem RAF - Królewskich Sił Zbrojnych. Odznakę pilota wojskowego ma również książę Wiliam i więcej możecie o tym przeczytać tutaj. Ważną częścią dzisiejszej wizyty były rozmowy z kadetami starającymi się o przyznanie nagrody księcia Edynburga -  The Duke of Edinburgh Award, która ma na celu wzmacnianie poczucia obowiązku obywatelskiego i rozwijanie sprawności fizycznej wśród młodzieży [Wikipedia]. Co ciekawe, księżna jest laureatką tejże nagrody, którą zdobyła będąc uczennicą Marlborough Collage. Na koniec wizyty, kadeci zasalutowali oddając hołd zmarłemu 9 kwietnia księciu.

The Duke and Duchess of Cambridge Twitter


Dzisiejsze spotkania to pierwszy raz, kiedy widzimy książęcą parę od dnia pogrzebu księcia Filipa. Choć żałoba narodowa minęła, rodzina królewska nadal ją przeżywa, stąd czarne ubrania Kate i Williama. Księżna zdecydowała się założyć czarny płaszcz ze złotymi guikami od Dolce & Gabbana, który miała na sobie podczas Remembrance Sunday w 2017 roku.

Embed from Getty Images

Trzeba też wspomnieć, że dzisiaj 95 urodziny obchodzi królowa Elżbieta. Jak zapowiadano, w związku z żałobą, pałac Buckingham nie opublikował nowego zdjęcia królowej. Królowa napisała za to wiadomość w której dziękuje i docenia przesyłane jej życzenia.

Z okazji moich dzisiejszych 95 urodzin otrzymałam wiele dobrych życzeń, które bardzo doceniam.

Podczas gdy nasza rodzina jest w okresie wielkiego smutku, było dla nas wszystkich pocieszeniem wiedzieć i słyszeć hołdy oddawane mojemu mężowi w Wielkiej Brytanii, we Wspólnocie Narodów i na całym świecie.

Moja rodzina i ja chcielibyśmy podziękować Wam za wsparcie i życzliwość okazaną nam w ostatnich dniach. Jesteśmy głęboko poruszeni, i wciąż jest nam przypominane, że Filip miał niezwykły wpływ na niezliczoną liczbę ludzi w ciągu swojego życia.


2 komentarze:

 1. Bardzo odpowiedni sposób do oddania hołdu księciu Filipowi przez odwiedzenie jego patronatu i podkreślenie, że dziedzictwo księcia będzie kontynuowane przez jego rodzinę.
  Catherine jak zawsze nienagannie. Trochę dziwnie jednak ją widzieć całkiem na czarno, zawsze nosi tyle kolorów. Tak jednak powinno być.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może noszą żałobę? I pewnie kiedyś wrócą kolory :)

   Usuń