17 marca 2012

Księżna Kate w zieleni w dniu świętego Patryka


Kate, w dzień świętego Patryka odwiedziła w koszarach Aldershot Pierwszy Batalion Straży Irlandzkiej. Nie jest zaskoczeniem, że księżna wybierze strój w kolorze zielonym.  Była to też pierwsza solowa wizyta związana z brytyjskim wojskiem.

Królowa Wiktoria założyła pułk w kwietniu 1900 r. jako wyraz uznania dzielnych czynów przeprowadzonych przez irlandzkich żołnierzy pełniących służbę w armii brytyjskiej.  Królowa Matka natomiast była bardzo zaangażowana w tą organizację. To właśnie ci żołnierze nieśli trumnę królowej w 2002. Poniżej Królowa Matka witająca maskotkę strażników,  wilczura irlandzkiego.


 Kate, tak jak kiedyś Królowa założyła psu na obrożę koniczynę i pogłaskała go. Oczywiście, to nie był ten sam pies. Ten ma 6 lat, a od 4 maszeruje zawsze na początku pułku. Piesek jest naprawdę ogromny. O wiele, wiele większy niż Lupo : )


 Książę William w zeszłym roku został honorowym pułkownikiem pułku. Ile z Was zauważyło, że to właśnie ten mundur wybrał William na swój ślub? 


Prawdopodobnie, ta wizyta będzie początkiem długiej relacji między Kate a Strażnikami Irlandzkimi. 

Jeden z żołnierzy zemdlał. Nie wiadomo z jakiego powodu. Natknęłam się na śmieszne nagłówki, że zemdlał na widok Księżnej itp. Cóż, możliwe... Ale najprawdopodobniej po prostu z przemęczenia.

 Kate zwiedziła koszary. Skosztowała też kieliszek sherry. 

 Każdy był tego dnia podekscytowany: zarówno małe dziewczynki wręczające kwiatuszki Kate, które były przejęte tym, że spotkają prawdziwą księżniczkę, jak również sami żołnierze.


I oczywiście oficjalna fotografia na koniec, tak jak robiła to Królowa Matka.


4 komentarze:

 1. pięknie, pięknie wyglądała.
  może rzeczywiście zrób notke o rodzinie królewskiej. nie wszyscy znają się tak dobrze jak Ty na tej rodzinie ;P

  OdpowiedzUsuń
 2. To dobry pomysł z tą notką o rodzinie królewskiej. Kate jest czarująca, cudowna, prawdziwa dama.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kate wygląda przepięknie:]
  fajny pomysł z tą notką:}.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdjęcia są piękne, zawsze szukałam wiadomości na temat Kate w internecie, a teraz wchodzę na Twój blog i nic już w Internecie nie szukam. Chciałabym wiedzieć kiedy wraca Wiliam??

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...