16 stycznia 2019

Księżna Kate z wizytą w Royal Opera House

Embed from Getty Images

Księżna Kate przyjechała dzisiaj do Royal Opera House, gdzie odwiedziła Dział Kostiumów. 

Dział Kostiumów jest odpowiedzialny za tworzenie, odnawianie i utrzymywanie w dobrym stanie tysięcy kostiumów operowych i baletowych. Co ciekawe, w jednym przedstawieniu może być wykorzystanych nawet 600 strojów! Maksymalnie 10 000 kostiumów jest używanych każdego roku przez artystów z Royal Ballet i Royal Opera House.


W trakcie wizyty księżnej przybliżono jak wygląda proces projektowania kostiumów do nowej sztuki. Zostały jej też zaprezentowane różne techniki tworzenia materiałów, między innymi farbowanie, ręczne malowanie i druk cyfrowy, który pozwala odtwarzać stare tkaniny, które nie są już dostępne. Księżna spotkała się z pracownikami działu, a także obejrzała próbę tancerzy, którym serdecznie podziękowała: To było niesamowite.

Embed from Getty Images

Była to pierwsza oficjalna wizyta Kate w tym miejscu, jednak wiemy, że wcześniej księżna odwiedzała to miejsce wielokrotnie prywatnie. W grudniu zeszłego roku księżna i jej córka Charlotte były widziane w ROH podczas próby spektaklu baletowego Dziadek do orzechów. W trakcie dzisiejszej wizyty księżna podziękowała jednemu z członków zespołu za małe wprowadzenie księżniczki i wspomniała, że od tego czasu jest ona  tym tematem bardzo zainteresowana. Ponad to, księżna była widziana na jednym ze spektakli w czasie ciąży z księciem Louisem, a w 2015 roku spędziła tam jeden z wieczorów w towarzystwie mamy Carole Middleton i siostry Pippy.


Na dzisiejszą okazję księżna zdecydowała się założyć komplet projektu Oscara de la Renty, który miała już na sobie w lutym 2017 roku podczas konferencji Guild of Health Writers.

Embed from Getty Images

Do stylizacji księżna dobrała torebkę puzderko marki Aspinal of London, szpilki od Ruperta Sandersona, a także kolczyki Asprey.

Jak Wam się podoba?

Embed from Getty Images

2 komentarze: