15 stycznia 2019

Księżna Kate z wizytą w King Henry's Walk Garden

Embed from Getty Images

Dzisiaj księżna Kate powróciła do oficjalnych obowiązków i odwiedziła ogród King Henry's Walk w dzielnicy Islington, aby posłuchać jak wspólne prace w ogrodzie, dbanie o rośliny i hodowanie warzyw integruje dzieci i dorosłych.

Znajdujący się w środku miasta ogród King Henry's Walk został stworzony przez lokalną społeczność dla lokalnej społeczności. W otworzonym w 2007 roku ogrodzie znajdują się działki uprawiane przez mieszkańców dzielnicy z wykorzystaniem ekologicznych metod ogrodniczych. Wspólne prace w ogrodzie były bardzo integrujące i przyczyniły się do zredukowania zachowań antyspołecznych w okolicy.

Embed from Getty Images

Podczas wizyty księżna dowiedziała się jak działa ogród, jakie organizuje spotkania i warsztaty, jakie oferuje programy. Spotkała się też z lokalnymi mieszkańcami, wolontariuszami, a także z dziećmi z pobliskiej szkoły z którymi robiła karmniki dla ptaków. Dwa z nich zostały jej podarowane do jej własnego ogrodu. Następnie razem z dziećmi przygotowywała pizze na świeżym powietrzu. W trakcie jedna z dziewczynek spytała księżną, czy królowa Elżbieta lubi pizzę. Kate nie znała odpowiedzi na to pytanie i powiedziała, że spyta ją o to przy najbliższej okazji. Księżna przyznała też, że George i Charlotte z radością dołączyliby do nich, ale są teraz w szkole. 


Zanim księżna przyjechała do z wizytą do King Henry's Walk Garden, pałac Kensington ogłosił, iż Kate będzie współautorką projektu ogrodu Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego, który będzie zaprezentowany podczas tegorocznego Chelsea Flower Show w maju. Przez ostatnie trzy miesiące księżna współpracowała z projektantami krajobrazu Andree Davies i Adamem White, aby stworzyć ogród pt. "RHS Back to Nature Garden".

Aby podkreślić zalety wypoczynku na świeżym powietrzu i zainspirować dzieci, rodziny oraz społeczności do powrotu do natury, księżna Cambridge, Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze i architekci krajobrazu Davies White ogłosili dzisiaj, że zaprojektują i zbudują RHS 2019 Graden na Chelsea Flower Show.

Ogród będzie oparty na pasji Jej Królewskiej Wysokości do aktywności na świeżym powietrzu 
i sprawdzonych korzyściach, jakie natura ma na zdrowie fizyczne i psychiczne. Księżna jest zdecydowaną zwolenniczką pozytywnego wpływu, jaki przyroda i środowisko może mieć na rozwój dzieci, czego dowodem jest jej wieloletnie wsparcie organizacji, między innymi Skautów i Farms for City Children [...].

Z  pewnością w kolejnych tygodniach pojawi się więcej informacji.


Księżna wybrała na dzisiejsze wyjście wygodny strój w odcieniach zieleni.

Embed from Getty Images

Kurtka księżnej pochodzi z kolekcji marki Durbarry. Księżna została w nim sfotografowana podczas przedświątecznych zakupów w Norfolk. Do tego dobrała czerwony golf marki J Crew, spodnie khaki oraz buty firmy See by Chloe. Do stroju dobrała kolczyki Kiki McDonough.

Embed from Getty Images

Co myślicie o dzisiejszym wyjściu Kate? Jak podoba Wam się pomysł budowy Ogrodu na Chelsea Flower Show?

5 komentarzy:

 1. Catherine wygląda bardzo fajnie! Ubiór jest odpowiedni do wyjścia i bardzo podobają mi się jej buty :) Widziałam także na Twitterze jej rozmowy z dziećmi, na których widać jak bardzo uważnie je słucha, stara się nawiązać kontakt i jak najwięcej od nich dowiedzieć ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każde dziecko odebrało trochę uwagi i to jest najważniejsze.Kate robi to po prostu świetnie.

   Usuń
 2. Bardzo fajnie napisane. Jestem pod wrażeniem i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń