1 listopada 2017

Rozmowa o zdrowiu psychicznym matek w pałacu Kensington

Kensington Palace Twitter

Dzisiaj w pałacu Kensington księżna Kate zorganizowała dyskusję na temat zdrowia psychicznego matek w ramach swojej działalności dla The Royal Foundation. Spotkanie miało charakter prywatny i nie zostało wcześniej ogłoszone. Pałac udostępnił na Twitterze jedno zdjęcie z tego spotkania.

Wraz ze zdjęciem opublikowano kilka informacji o dyskusji: co najmniej 20% kobiet cierpi na problemy ze zdrowiem psychicznym w czasie ciąży lub w ciągu pierwszego roku roku po urodzeniu dziecka. Nieleczone problemy matki mogą mieć znaczny i długotrwały wpływ na kobietę oraz jej rodzinę. Księżna chciałaby pogłębić swoją wiedzę na temat zdrowia psychicznego matek i dowiedzieć się, jakie wsparcie dla nich jest dostępne. Księżna mówiła o tym jak ważna jest otwarta rozmowa na temat zdrowia matki i jej wpływu na rodzinę.

W spotkaniu wzięli udział eksperci z organizacji z którymi Kate miała okazję już wcześniej pracować: Maternal Mental Health Alliance, Anna Freud Centre, Family Action, King's College London, Best Beginnings oraz Royal College of Obstetricians & Gynaecologists.

Embed from Getty Images

Nie jest to pierwsze zaangażowanie Kate w zdrowie psychiczne matek. W marcu tego roku księżna wygłosiła przemówienie podczas spotkania w siedzibie Best Beginnings w którym, opierając się na własnych doświadczeniach, przyznała się do braku pewności siebie i poczucia niewiedzy, kiedy została matką. Było to dla niej niezwykle satysfakcjonujące i wspaniałe doświadczenie, ale jednocześnie czas ogromnych wyzwań. Była wtedy pełna emocji radości, wyczerpania, miłości i zmartwień. Z radością towarzyszącą pojawieniu się dziecka, pojawiają się także wyzwania i być może nie zawsze jest łatwo o tych wyzwaniach rozmawiać.  W bardzo osobistym przemówieniu, Kate omówiła wzloty i upadki stania się rodzicem. 

Kensington Palace Twitter

Na dzisiejsze spotkanie księżna założyła elegancką bluzkę Moschino.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz