We are pleased to announce The Royal Foundation is investing £2 million to establish a new start up for digital mental health innovation. pic.twitter.com/MxSq9RgoC4— Kensington Palace (@KensingtonRoyal) 8 października 2017
Dzisiaj przed południem pałac Kensington opublikował oficjalną informację, która kilka godzin wcześniej pojawiła się w mediach, iż Kate, William i Harry poprzez swoją fundację The Royal Foundation of The Duke and Duchess of Cambridge and Prince Harry przekazali dwa miliony funtów na elektroniczną innowację z zakresu zdrowia psychicznego. Jest to największa dotacja królewskiej fundacji, złożonej w 2011 roku.
Dzięki środkom ma zostać opracowane nowe narzędzie cyfrowe, które pomoże ludziom rozmawiać o zdrowiu psychicznym, pomoże mówić o swoich uczuciach i emocjach. Wszystko w ramach działania start-up'u, czyli organizacji stworzonej w celu poszukiwania modelu biznesowego, który gwarantowałby jej rozwój.
Przedsiębiorstwa start-up powstać mogą w dowolnej branży, jednak najczęściej związane są z nowymi technologiami. Do ich cech charakterystycznych zalicza się niskie koszty rozpoczęcia działalności, wyższe niż w przypadku "standardowych" przedsięwzięć ryzyko i potencjalnie wyższy w stosunku do "standardowych" przedsięwzięć zwrot z inwestycji. Jedną z metod finansowania projektów rozpoczynanych jako start-up jest korzystanie z pomocy "aniołów biznesu" czyli inwestorów prywatnych, zazwyczaj posiadających doświadczenie w działalności gospodarczej, którzy inwestują własne pieniądze i doświadczenie w przedsięwzięcia będące w bardzo wczesnych fazach rozwoju w zamian za udziały w tych przedsięwzięciach. Wikipedia 1, 2
W tym przypadku aniołami biznesu jest książęce trio, mające doświadczenie w dziedzinie, której będzie dotyczył start-up, czyli zdrowiu psychicznym, a zwrot będzie czymś o wiele ważniejszym niż pieniądze.
The digital mental health start-up will develop new tools to help people have conversations about mental health. pic.twitter.com/oUM48LbaKs— Kensington Palace (@KensingtonRoyal) 8 października 2017
Podczas zorganizowanej przez Kate, Williama i Harry'ego kampanii #HeadsTogether, uznano, że potrzebne są lepsze narzędzia, mające pomóc rozpocząć rozmowy o zdrowiu psychicznym i mieć możliwość rozmowy w każdym miejscu i kiedy tylko będą potrzebować.
Priorytetem będzie stworzenie narzędzi, które mogą przynieść szczególną korzyść młodym ludziom, którzy częściej chcieliby uzyskać poradę i pomoc online, w swoich telefonach.
Through @heads_together, TRH set out to give people the confidence to start a conversation on mental health, and get help when they need it. pic.twitter.com/Uvzz4Ugopt— Kensington Palace (@KensingtonRoyal) 8 października 2017
Fundacja
Królewska istnieje, aby gromadzić ludzi z pasją i wiedzą, aby podejmować
wyzwania, które są bliskie sercu księcia i księżnej oraz księcia
Harry'ego, i to jest dokładnie to, co stoi za dzisiejszym ogłoszeniem. Jesteśmy niezmiernie dumni z milionów rozmów na temat zdrowia psychicznego, które rozpoczęła nasza kampania Heads Together. Cieszymy
się, że zapewnimy środki finansowe dla tego nowego cyfrowego narzędzia, które mamy nadzieję stworzy nowe możliwości rozmowy na temat zdrowia psychicznego, niezależnie od miejsca pobytu i czasu.[...]
Sir Keith Mills, Chairman of The Royal Foundation
Fundacja Królewska w ramach dalszej kampanii Heads Together zainwestuje również w programy na rzecz lepszych rozmów na temat zdrowia psychicznego w szkole, miejscach pracy i w obrębie społeczności obronnych (np. policja czy wojsko). Więcej informacji pojawi w przyszłym roku.
Co ciekawe, podczas wizyty w Polsce, Kate i William odwiedzili inkubator przedsiębiorczości w wieżowcu Warsaw Spire, gdzie swoje centra mają właśnie firmy technologiczne i start-upy.
Tematem spotkania były start-upy i początek polsko-brytyjskiego projektu "Warsaw-London bridge", którego celem jest współpraca firm z obu krajów oraz pomoc małym polskim polskim przedsiębiorcom w uzyskaniu dostępu do rynków globalnych.
Working with @heads_together partners, The Foundation will also invest in programmes in schools, workplaces, and the defence community. pic.twitter.com/ghLztCvGOl— Kensington Palace (@KensingtonRoyal) 8 października 2017
Co ciekawe, podczas wizyty w Polsce, Kate i William odwiedzili inkubator przedsiębiorczości w wieżowcu Warsaw Spire, gdzie swoje centra mają właśnie firmy technologiczne i start-upy.
Tematem spotkania były start-upy i początek polsko-brytyjskiego projektu "Warsaw-London bridge", którego celem jest współpraca firm z obu krajów oraz pomoc małym polskim polskim przedsiębiorcom w uzyskaniu dostępu do rynków globalnych.
Książęca para obrała główną drogę swojej pracy charytatywnej na najbliższe lata i zaangażowała w nią również księcia Harry'ego. Być może w przyszłości również jego żona dołączy do książęcego grona, które zwraca uwagę na to jak ważne jest zdrowie psychiczne. O tym jak ten problem jest obecny zdałam sobie sprawę dopiero, kiedy Kate rozpoczęła swoje oficjalne wyjścia skupione wokół tego tematu. Zaburzenia nastroju, depresja, lęki czy inne choroby mogą dotyczyć osób w każdym wieku, w naszym otoczeniu lub nawet nas samych. Zdrowie psychiczne jest ważne nie tylko z punktu widzenia jednego człowieka, ale całego społeczeństwa - w skrajnych przypadkach może mocno wpłynąć na życie innych ludzi. Umiejętność radzenia sobie ze swoimi emocjami i odnajdywania się w trudnych sytuacjach może zostać zdobyta poprzez zwykłą, prostą rozmowę. A nowe narzędzie cyfrowe ma to ułatwić. #oktosay
Twoje posty są genialne. Masz w planach powrót do stałego blogowania ? Ja osobiście bardzo bym się cieszyła... takich wręcz perfekcyjnych postów, nie ma na żadnym blogu poświęconym księżnej Kate.
OdpowiedzUsuńBardzo dziękuję! To już kolejny raz, kiedy próbuję wrócić do stałego blogowania, mam nadzieję, że tym razem się uda :)
UsuńTo prawda, też czekam na powrót :)
UsuńCzekamy na Ciebie Marto już tyle czasu ! Wracaj do naszej blogowej familii :)
OdpowiedzUsuńMarto, wracaj!!! Twój blog jest najlepszy - świetnie napisane posty, z najwyższą starannością i estetyką. Nie ma błędów, pomyłek, literówek. Widać, że w swoich postach idziesz przede wszystkim na jakość, a nie ma ilość. Co z tego, że na innych blogach notki są dodawane codziennie, jak ich forma woła o pomstę do nieba. Tłumaczone z translatora, z błędami, zdanie nielogiczne ani niegramatyczne.
OdpowiedzUsuńTwój blog jest najlepszy i szkoda, że tak rzadko piszesz. Wiem jednak, że studia zabierają dużo czasu :)
To prawda super blog
OdpowiedzUsuń