6 października 2017

Catherine Quinn - nowa prywatna asystentka księżnej Kate

Witajcie! Wracam z nowymi informacjami!

Pod koniec lipca w mediach pojawiła się wiadomość, że odchodzącą ze swojego stanowiska osobistej asystentki księżnej Kate, Rebecca Deacon Priestley, zastąpi Catherine Quinn. 


Pani Quinn może pochwalić się bardzo dobrym wykształceniem oraz długoletnim doświadczeniem w pracy. Na Oxford University’s Saïd Business School zdobyła tytuł MBA - "program typu Master of Business Administration jest na całym świecie najbardziej cenionym i chyba podstawowym sposobem kształcenia menedżerów" (Wikipedia), kształciła się też na innych brytyjskich i amerykańskich uniwersytetach. Ostatnio pracowała jako dyrektor ds. Operacyjnych oraz stowarzyszony dziekan wydziały administracji na Uniwersytecie w Oxfordzie. Wcześniej pracowała  w fundacji charytatywnej Wellcome Trust, następnie, jako dyrektor wykonawczy w Middle Temple, a także zajmowała stanowiska w zarządach Charity Commission, Met Office, the Royal British Legion i the National Memorial Arboretum. Ukończyła też kurs Women Transforming Leadership. Imponująca ścieżka zawodowa, prawda? 

Swoją pracę nową miała zacząć od października tego roku, na razie nie pojawiły się żadne informacje czy pojawiła się już w pałacu Kensington, ale spekuluje się, że jej pierwszym obowiązkiem będzie przygotowanie Kate do przyszłotygodniowego oficjalnego wyjścia. Księżna ma się pojawić, po raz pierwszy publicznie od ogłoszenia trzeciej ciąży, na przyjęciu w pałacu Buckingham, organizowanym w światowym dniu Zdrowia Psychicznego, aby wspólnie świętować z  osobami pracującymi w sektorze zdrowia psychicznego w Wielkiej Brytanii.

Zadaniem Catherine ma być pomoc księżnej w budowaniu publicznego wizerunku, kiedy będzie podejmować coraz więcej królewskich obowiązków. Podobnie jak Rebecca, będzie zajmować się kalendarzem księżnej czy oficjalnym programem jej wizyt, koordynować jej współpracę z organizacjami charytatywnymi, przygotowywać oficjalne oświadczenia i zajmować się pocztą, a także wspierać Kate w czasie oficjalnych wyjść i przejmować  od niej wszystkie kwiaty i prezenty, które księżna dostaje właściwie podczas każdego oficjalnego wyjścia.


Podczas wizyty Kate i Williama w Polsce, miałam okazję nieco przyjrzeć się pracy Rebecci. Kiedy książęca para przebywała w pałacu prezydenckim, ona oraz asystent księcia Williama, Miguel Head, dokładnie sprawdzili teren, po którym Kate i William mieli się później poruszać i gdzie miało mieć miejsce spotkanie z fanami. Dzięki temu mogli później wesprzeć książęcą parę, podpowiadać im oraz wskazywać drogę. 

Wydaje się, że wybranie Catherine Quinn na stanowisko asystentki Kate było doskonałym wyborem, mimo że spekulowano, iż ktoś z dotychczasowych pracowników książęcej pary, a zatem ktoś już zgłebiony w temat, awansuje.  Wieloletnie doświadczenie w wielu dziedzinach z pewnością będzie bardzo pomocne i pozwoli dobrze kierować drogą księżnej, która w kolejnych latach będzie stawała się coraz bardziej istotna. 

Dzisiaj pojawił się tweet z nowym zdjęciem na którym jest pani Quinn, a także (jak się domyślam) jej dotychczasowi koledzy i koleżanki z pracy. Być może dzisiaj odbyło się jej oficjalne pożegnanie?


Dzisiaj pojawiła się informacja, iż Rebecca Priestley otrzyma w przyszłym tygodniu Królewski Order Wiktoriański, najprawdopodobniej z rąk królowej Elżbiety.  Ustanowiony w 1896 roku przez królową Wiktorię przyznawany jest osobom, które oddały szczególne zasługi osobie monarchy brytyjskiego. Przez 5 lat pracy w zespole Kate i Williama oraz przez wcześniejszych 5 lat w fundacji charytatywnej Sentable, założonej przez księcia Herry'ego oraz lesotyjskiego księcia Seeiso, Rebecca z pewnością zasłużyła na to wyjątkowe wyróżnienie.

Embed from Getty Images

1 komentarz:

  1. Myślę, że Kate może być obecna podczas nadania Rebece orederu ;)

    OdpowiedzUsuń