3 marca 2017

Kate i William przyjadą do Polski!


W lipcu tego roku do Polski przyjadą księżna Kate i książę William!

Na tę  informację, która dzisiaj po południu pojawiła się na twitterowym koncie pałacu Kensington zareagowałam mniej więcej tak samo, jak na początku grudnia 2012 roku, kiedy dowiedzieliśmy się o pierwszej ciąży księżnej. 

Jak na razie nie mamy zbyt wielu potwierdzonych informacji - wizyta ma mieć miejsce w lipcu i odzwierciedlać szerokie i głębokie partnerstwo pomiędzy Wielką Brytanią a Polską. Szczegółowy plan wizyty ma być opublikowany w późniejszym terminie.

 Jak poinformował nas prezydencki minister Krzysztof Szczerski:

Para prezydencka z radością przyjęła wiadomość o woli złożenia wizyty w Polsce przez Księcia i Księżną Cambridge. Księżna Kate i książę William będą miłymi gośćmi w Polsce. Wizytę tę odczytujemy jako potwierdzenie serdecznych więzi między naszymi krajami i narodami. Naszą intencją jest, by pobyt pary książęcej połączył elementy wizyty oficjalnej i czas prywatny obu par. www.tvn24.pl

Nie wiadomo jeszcze jak długo wizyta będzie trwała, ale z pewnością książęca para odwiedzi Warszawę, być może Kraków oraz obóz koncentracyjny Auschwitz. Myślę, że książęca para spędzi w Polsce więcej niż jeden dzień.

 Wiadomość o przyjeździe książęcej pary do Polski z pewnością zaskoczyła większość z Was. Dla mnie jest to wspaniała niespodzianka, który już ostatecznie motywuje mnie do powrotu. Nie mogę się doczekać przygotowań i rosnącego napięcia, które czeka nas w ciągu najbliższych miesięcy, a także tego, że znowu będziemy mogli przeżywać wspólnie tak wyjątkowe wydarzenia. Zabieram się do nadrabiania zaległości, a Wam z całego serca dziękuję tym, którzy byli, mimo że nie było mnie.

Miłego wieczoru!

P.S. Prawie zapomniałam! Równocześnie ogłoszono, że książęca para z wizytą uda się także do Niemiec - ale jak na razie ta informacja jest mało istotna ;)


5 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bede i w Auschwitz i w Warszawie

   Usuń
 2. Mam nadzieję,że powrócisz.
  Ja miałam tak samo.Nie wiem czy bardziej byłam szczęśliwa,gdy ogłoszono jej dwie ciążę czy teraz,gdy poinformowano,że przylecą do Polski.To z pewnością było bardziej szokujące.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja dostałam juz cztery listy od Kate od Elżbiety II Charlotte i księcia Williama. Ale jestem szczęśliwa dowiedzialam sie bedac na fb ok 14:25 po szkole krzyknelam na caly glos i az sie ze szczescia poplakalam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiedziałam, że taki blog istnieje. Super! Bo ja też się interesuję królewską rodziną. Fajnie, że przyjeżdżają do Polski. Cieszę się bardzo. A co myślisz o tych spekulacjach o śmierci Królowej Elżbiety i rozbuchanie mediów o tym, że już są na to przygotowani? Ja byłam troszkę w szoku.

  OdpowiedzUsuń