16 czerwca 2018

Tego dnia... 16 czerwca 2008

Embed from Getty Images

"23 kwietnia 2008 roku Kate wzięła udział w niezwykle podniosłej uroczystości, która odbyła się na zamku w Windsorze. Otóż William został uhonorowany Orderem Podwiązki. To najwyższe w Wielkiej Brytanii odznaczenie wojskowe i cywilne, a także jedno z najstarszych, wręczane jest przez królową osobom wyróżniającym się lojalnością na polu wojskowym. Kawalerowie spotykają się co roku w dzień świętego Jerzego na zamku, by przyjąć do swojego grona nowych członków. Po spotkaniu i lunchu następuje uroczyste przejście do kaplicy świętego Jerzego, gdzie odbywa się nabożeństwo. Później szacowne grono wraca odkrytymi powozami do zamku".

16 czerwca 2008 roku książę William po raz pierwszy wziął udział w paradzie jako kawaler Orderu Podwiązki. Przyglądała się temu jego dziewczyna, Kate Middleton.

Embed from Getty Images

"William był dumny z odznaczenia, ale także nieco zmieszany, gdyż musiał przywdziać ceremonialny strój - kapelusz ze strusimi piórami oraz długi do ziemi płaszcz. Kate obserwowała procesję, stojąc obok Harry'ego, który na widok brata ryknął śmiechem. Nic dziwnego, że i ona nie mogła się powstrzymać od chichotania"

"Kate. Księżna Cambridge" Marcia Moody, Dream Books 2013

Embed from Getty Images

Tego dnia przyszła księżna założyła kostium, który do tej pory nie został zidentyfikowany, tj. nadal nie wiemy kto go zaprojektował lub gdzie został kupiony. Po raz pierwszy widzieliśmy w nim Kate w 2007 roku, podczas jej wizyty w Dublinie. Już jako księżna, Kate pojawiła się w nim w ambasadzie RPA w Londynie, w 2013 roku, aby wpisać się do księgi kondolencyjnej Nelsona Mandeli.

1 komentarz:

  1. Chciałbym jeszcze zobaczyć kiedyś ten kapelusz. A garsonka ponadczasowa.

    OdpowiedzUsuń