9 stycznia 2022

Oficjalne zdjęcia z okazji 40 urodzin księżnej Catherine!

 

The Duke and Duchess of Cambridge Twitter

Opublikowano trzy nowe oficjalne zdjęcia księżnej Catherine z okazji jej 40 urodzin!

Księżna Catherine obchodzi dzisiaj 40 urodziny. Z tej okazji pałac Kensington opublikował trzy nowe zdjęcia księżnej. Zostały one wykonane przez włoskiego fotografa modowego Paolo Roversi w Kew Gardens w listopadzie zeszłego roku. Księżna ma na sobie suknie od Alexandra McQueena oraz biżuterię należącą do królowej Elżbiety i księżnej Diany.

Zdjęcia, wybrane przez samą księżną, znajdą się w stałej kolekcji National Portrait Gallery, której Kate jest patronką. Będą one także częścią projektu Coming Home, czyli inicjatywy NPG, dzięki której portrety znanych osób będą wystawiane w miejscach z którymi te osoby są blisko związane. Ma to ułatwić lokalnym społecznościom z całej Wielkiej Brytanii dostęp do zbiorów NPG. Portrety księżnej będą wystawione w trzech miejscach bliskich jej sercu, czyli: w Berkshire, gdzie dorastała, w St. Andrews, gdzie studiowała oraz na wyspie Anglesey, gdzie znajdował się pierwszy wspólny dom Kate i Williama.

Księżna nie współpracowała wcześniej z Paolo Roversi z którym odbyła wideorozmowę zanim ostatecznie zdecydowała wraz z galerią, że to on będzie autorem jej urodzinowych portretów. Roversi powiedział:

Wykonanie portretów Jej Królewskiej Wysokości księżnej Cambridge było dla mnie prawdziwym honorem i momentem czystej radości. Byłem poruszony jej ciepłem i przyjacielskim powitaniem, i oczarowany jej lśniącymi oczami, które odzwierciedlały piękno jej duszy, a jej uśmiech pokazywał hojność jej serca. To było dla mnie głębokie i bogate doświadczenie, niezapomniany moment. Spotkałem wspaniałą osobę, osobę która, z jej pozytywną energią, może przynieść nadzieję całemu światu.

Jak sugerują niektórzy, zdjęcia nawiązują do fotografii dziewiętnastowiecznej oraz prac Cecila Beatona, który fotografował rodzinę Windsorów na początku XX wieku. Chociaż jesteśmy przyzwyczajeni do zdjęć pokazujących Kate otoczoną rodziną w półformalnych okolicznościach, to nowe zdjęcia pokazują jej inne oblicze - księżną Catherine jako następną księżną Walii i przyszłą królową.

The Duke and Duchess of Cambridge Twitter

Z okazji 40 urodzin księżnej miało odbyć się wielkie przyjęcie. Jednak w związku z pandemią, księżna postanowiła świętować urodziny prywatnie w małym gronie najbliższych. W ostatnich latach przed pandemią księżna zapraszała do Anmer Hall najbliższą rodzinę i przyjaciół na urodzinowy weekend. W niedzielę wszyscy razem udawali się na mszę do pobliskiego kościoła św. Marii Magdaleny i mieliśmy okazję zobaczyć pierwsze zdjęcia księżnej w danym roku. Wielka impreza prawdopodobnie odbędzie się latem, kiedy 40 urodziny będzie obchodził William. To Królowa ma oficjalnie wydać to przyjęcie, a jako prawdopodobne miejsca wskazuje się posiadłość w Sandringham lub zamek w Windsorze (gdzie odbyły się przyjęcia z okazji 18 urodzin Williama, 70 urodzin księżniczki Małgorzaty, 50 urodzin księżniczki Anny czy 40 urodzin księcia Andrzeja). Do powyższych informacji dotarł The Mirror i opublikował je w artykule oznaczonym jako EXCLUSIVE.

The Duke and Duchess of Cambridge Twitter

8 komentarzy:

 1. Nie wiem dlaczego ale nie jestem zadowolona z tej sesji nie wiem czy przez tło czy jakiś filtr ale jest mi przykro z tego co piszę ale niestety nie podoba mi się. Liczyłam na zdjęcia jak na rocznicę ślubu były bardzo ładne i myślałam że czymś nas zaskoczą ale cóż wszystkiego najlepszego dla księżnej Kate.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te zdjęcia to właśnie dla mnie jest wielkie zaskoczenie! Jesteśmy przyzwyczajeni do uroczych, rodzinnych obrazków, a nie do pozowanych zdjęć księżnej w eleganckich sukniach i rodzinnej biżuterii. Przykro mi, że Ci się nie podobają - może przy okazji kolejnej rocznicy opublikują coś bliższego Twojemu sercu :)

   Usuń
 2. Piękne zdjęcia :)
  Wszystkiego najlepszego dla Księżnej Catherine!

  OdpowiedzUsuń
 3. O ile zdjęcie wykonane z profilu ma jakieś naprawdę niezwykłe piękno, o tyle w przypadku dwóch pozostałych zdjęć zastanawiałam się: kto na nich jest....? Dziwna obróbka graficzna i Księżna naprawdę nie przypomina siebie. Już przy jej oficjalnym portrecie malarskim poszło coś nie tak, w tym przypadku niestety też...

  OdpowiedzUsuń
 4. nie podobna do siebie jest Kate na tych zdjęciach

  OdpowiedzUsuń
 5. O takiej sesji chyba marzy po cichu większość kobiet. Kate ma to szczęście, że ktoś zrobił jej takie zapierające dech zdjęcia. Wygląda przepięknie i królewsko.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ładne zdjęcia. I mają się podobać jubilatce (i zakładam, że się podobają, skoro akurat je opublikowała). Jakby pokazała zdjęcia w tiarze, to tak jak przy królowej Letizii byłoby, że te zdjęcia jakieś takie sztywne, a to młoda kobieta. Jak związuje włosy i zakładki sukienki, to słychać głosy, że wygląda jak własna ciotka. Tutaj jest na zdjęciach Kate: młoda, piękna kobieta.

  OdpowiedzUsuń