6 stycznia 2016

Książę George poszedł do przedszkola!


Dziś był wyjątkowy dzień dla książęcej rodziny - książę George po raz pierwszy poszedł do przedszkola!

Dziś rano Kate i William zaprowadzili swojego synka do przedszkola Westacre Montessori School w Sandrigham, znajdującego się niedaleko ich domu Anmer Hall.

Przedszkole stosuje metodę wychowawczą Marii Montessori - włoskiej lekarki. Tę samą metodę wykorzystywało przedszkole do którego chodzili książę William i Harry, natomiast księżna Diana, zanim została żoną księcia Karola, pracowała jako opiekunka w takim przdeszkolu.

Maria Montessori zaproponowała system nauki poprzez zabawę. Dzieci posługują się przedmiotami wspomagającymi twórcze i logiczne myślenie. Jednak każde z nich ma do dyspozycji tylko jeden przedmiot każdego rodzaju, co z kolei buduje dobre relacje pomiędzy nimi.
Wikipedia


Przedszkole znajduje się przy prywatnej drodze do której paparazzi nie będą mieli dostępu, co z pewnością było jedną z przyczyn wyboru tego przedszkola dla księcia. I choć spodziewaliśmy się, że dziennikarze przyjadą, aby sfotografować pierwszy dzień George'a w przedszkolu, to książęca para postanowiła "załatwić to inaczej". Księżna, która jest zapaloną fotografką, sama wykonała zdjęcia syna, które udostępnił nam dziś popołudniu pałac Kensington. George mógł czuć się swobodnie i naturalnie, bez towarzystwa fotografów, których obecność mogłaby go niepotrzebnie stresować. Książęca para z pewnością chciała uniknąć sytuacji z 1985 roku, kiedy do przedszkola po raz pierwszy szedł książę William.

Hello!

Pałac nie chce zdradzić, czy dziś obyło się bez łez, jednak poinformował nas, że było dobrze (went well) : )
Prawdopodobnie będzie przychodził do przedszkola dwa lub trzy razy w tygodniu.


Na zdjęcia widzimy księcia w granatowej, pikowanej kurtkę John Lewis, której obecnie już nie można kupić. Książę miał też błękitny plecaczek. 

Mam nadzieję, że książę spędził miły dzień w towarzystwie nowych kolegów i koleżanek. Być może właśnie tam, w przedszkolu, które kiedyś było lokalną kaplicą, zawiąże przyjaźnie na całe życie.

Żałuję jedynie, że nie zobaczyliśmy zdjęcia George'a z rodzicami : (

8 komentarzy:

 1. Podoba mi sie wybor miejsca ze wzgledu na brak dostepu dla paparazzi. Dobrze ze ksiaze i ksiezna oszczedzili mu niepotrzebnego stresu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdjęcie jest urocze. George wyrósł i powiem szczerze,że nie wygląda na tyle, ile ma lat :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. George z każdym dniem (albo raczej zdjęciem) robi się coraz bardziej uroczy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niepotrzebnie Georga wysłali do przedszkola, teraz zaczną się choroby i mały książę będzie ledwo dyszał a Kate tylko niepotrzebnie będzie się martwić. Wiliam też może stracić cierpliwość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to chyba zbyt czarny scenariusz :)

   Usuń
  2. Bez przesady Estelle ze Szwecji poszła w wieku George'a do przedszkola w ubiegłym roku. Co ciekawe nie do takiego "zwykłego" jak George czy Nasze dzieci. Mała większość czasu spędza na dworze nawet na mrozie, często biwakuje, chodzi na wycieczki, a edukacja opiera się na przebywaniu na świeżym powietrzu, poznawaniu przyrody i pokochaniu jej. Spędza całe dnie na dworze z innymi dziećmi i jakoś nie choruje. Poza tym każde dziecko jest inne, ja byłam chorowitkiem, dosłownie cały czas ktoś kichnal a ja byłam chora, a moja siostra (bliźniaczka) chodziła razem ze mną do grupy i nic ktoś mógł jej nakaszlec w twarz czy kichnac a jej nic nie ruszało i cały czas była zdrowa.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...