3 maja 2017

Księżna Kate z wizytą na... farmie!


Dzisiejsze po południe księżna Kate spędziła na farmie! W hrabstwie Gloucestershire znajduje się jedna z farm należących do organizacji Farms for City Children, która oferuje tygodniowe pobyty dla dzieci z dużych miast z całej Wielkiej Brytanii. 


Organizacja została założona w 1976 roku przez autora książek dla dzieci Michaela Morpurgo i jego żonę Clare, którzy dzisiaj powitali księżną. Dzięki ich organizacji dzieci z całej Wielkiej Brytanii mogą dowiedzieć się jak to jest mieszkać i pracować na prawdziwej farmie. Jest to dla nich możliwość doświadczenia innego życia i "uczenia się poprzez działanie". Obecnie organizacja posiada trzy farmy do których rocznie przyjeżdża 3200 dzieci i 400 nauczycieli. Od 1991 roku Farms for City Children patronuje księżniczka Anna.


 Na początku wizyty księżna wraz z towarzyszącymi jej dziećmi i ich wychowawcami wysłuchała odprawy, w czasie której pan Morpurgo udzielił wszystkich potrzebnych instrukcji, a także opowiedział bajkę.


Kate przyglądała się sadzeniu cebuli. 


Była też pora na pracę w gospodarstwie przy prosiętach, kurczętach i owcach. Kate z dziećmi "gołymi rękami" próbowała zgromadzić w zagrodzie stado prosiąt. Jak powiedział prasie jeden z opiekunów, mogliśmy zobaczyć drugą naturę księżnej


Kate mogła nakarmić owieczkę Stinky :)


W trakcie wizyty Kate ujawniła kilka wieści z jej życia prywatnego.

Dowiedzieliśmy się, że księżna zajmuje się kurczętami i ma na ich temat ogromną wiedzę. W swojej wiejskiej posiadłości hoduje kilka kur francuskiej rasy Marans i czasem sama sprząta ich kurnik. Co więcej, jest tam też specjalny inkubator w którym znajdują się jajka. Choć mają wygrzewać się mniej więcej 21 dni, to George i Charlotte są tym tak podekscytowani, że codziennie sprawdzają czy coś się już wykluło. Jest to jednak stosunkowo nowy zakup i Kate na razie nie wie czy będzie dobrze działać.

Dzieci towarzyszące przyznały, że obecność fotoreporterów była dla nich czymś dziwnym. Kate powiedziała im, że choć dla niej to też było kiedyś dziwne, przyzwyczaiła się do nich.


Kate zdradziła też, że uczy Charlotte hiszpańskiego, a George potrafi już w tym języku policzyć do 10! Na pewno pomocna w nauce dzieci jest ich niania, Maria Borallo, która pochodzi z Hiszpanii.

W trakcie wczorajszych urodzin księżniczka Charlotte sama dla siebie zaśpiewała "Sto lat" :)

dailymail.co.uk
Wizyta zakończyła się poczęstunkiem i kremową herbatą z pracownikami farmy i wolontariuszami.


W dzisiejszej wizycie, Kate towarzyszyła Sophie Agnew, będąca od kilku lat w zespole książęcej pary. Jest ona jedną z kandydatek na stanowisko prywatnej sekretarki księżnej, które zwolni się tej jesieni po odejściu Rebecci Deacon. To właśnie ona zastępowała Rebeccę podczas jej nieobecności, towarzyszyła książęcej parze oficjalnych podróżach zagranicznych, a także była jedną z głównych organizatorów ostatniej podróży do Kanady.


Księżna jak zawsze zachwyciła swoim wyglądem i pokazała, że można wyglądać stylowo i elegancko również na wsi. Do koszuli w  kartkę firmy Gap, którą widzieliśmy po raz pierwszy podczas podróży do Nowej Zelandii, dobrała granatowy sweter J Crew, a na to założyła parkę od Troy London, którą miała na sobie podczas ostatniej podróży do Kanady. Natomiast spodnie z Zary miała na sobie podczas wycieczki na safari w Indiach. Kate założyła buty Penelope Chilvers,  które ma już w swojej szafie od ponad 10 lat.


Dzisiejsze wyjście Kate zachęciło mnie to spędzenia wakacji na wsi, a Was?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...