20 stycznia 2017

Oświadczenie pałacu Kensington

Dziś popołudniu pałac Kensington wydał oświadczenie dotyczące przyszłości książęcej rodziny Cambridge!  Potwierdziło ono spekulacje mediów, które od jakiegoś czasu pojawiały się w brytyjskiej prasie.

Od 2014 roku apartament księcia i księżnej Cambridge w pałacu Kensington był dla nich oficjalną rezydencją podczas podejmowania oficjalnych obowiązków, podczas gdy głównie rezydowali w swoim domu w Norfolk. Było to spowodowane pracą księcia jako pilot East Anglia Air Ambulance, którą niezwykle cenił. Ich królewskie wysokości uwielbiają czas spędzany w Norfolk i nadal będzie to ich dom.

Jednakże od najbliższej jesieni pałac Kensington będzie stopniowo stawał się głównym domem dla księcia i księżnej. Tak jak w poprzednich latach, książęca para będzie zwiększać swoją aktywność w królewskich obowiązkach związanych z organizacjami charytatywnymi i wsparciem dla nich, co wymaga dłuższego pobytu w Londynie. Książę George rozpocznie szkołę w Londynie we wrześniu, a księżniczka Charlotte pójdzie tam najpierw do przedszkola, a następnie do szkoły.

Latem Jego Królewska Wysokość zakończy swoją pracę w EAAA po dwuletnim kontrakcie.[...]W oświadczeniu możemy też przeczytać słowa księcia o tym, jakim przywilejem była dla niego praca dla EAAA oraz podziękowania dla jego kolegów z pracy za ich przyjaźń i wsparcie. Książę uwielbiał bycie częścią tak profesjonalnego, utalentowanego zespołu, który ratuje ludzkie życie każdego dnia.

Zgodnie z przewidywaniami rok 2017 będzie dla książęcej rodziny wyjątkowy. William nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu z EAAA, czeka ich zatem przeprowadzka do Londynu, podjęcie kolejnych królewskich obowiązków, prawdopodobnie wzięcie pod opiekę nowych patronatów, rozpoczęcie szkoły(!) George'a i przedszkola księżniczki Charlotte. Decyzja z pewnością nie była łatwa, musiała być poprzedzona wieloma rozmowami i konsultacjami, jednak wydaje się, że wszystko odbędzie się we właściwym czasie. Podczas gdy królowa zbliża się do 91 urodzin, a książę Filip do 96, powinność Kate i Williama do wypełniania królewskich obowiązków zwiększa się - książęca para ma stopniowo stawać się "pełnoetatowymi członkami rodziny królewskiej". Poza tym, George nie będzie musiał zmieniać przedszkola, tylko do pierwszej klasy pójdzie w Londynie, natomiast Charlotte rozpocznie tam swoją edukację w jednym z przedszkoli. Czuję, że ten rok będzie ciekawy dla królewskich obserwatorów i czekam na niego z niecierpliwością! : )

3 komentarze:

  1. Ja też uważam, że będzie się sporo działo :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Na pewno ciekawy. Myśle, że nie zdecydują się na 3 dziecko. A jeśli już to na pewno nie w tym roku. :(

    OdpowiedzUsuń
  3. I dobrze. Lubimy przecież ciekawe wydarzenia w życiu RK.;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...