24 stycznia 2017

Księżna Kate z wizytą w hospicujm EACH


Księżna Kate odwiedziła dzisiaj hospicjum dziecięce w Quidenham, znajdujące się pod opieką fundacji East Anglia's Children's Hospices (EACH), której jest patronką. Wizyta miała na celu dalsze wspieranie nowo wybudowanego hospicjum "The Nook", które ma pomagać rodzinom z hrabstw Cambridgeshire, Essex i Suffolk


Księżna została przywitana przez uczniów pobliskiej szkoły podstawowej, zanim spotkała się z podopiecznymi hospicjum i ich rodzinami, personelem oraz wolontariuszami. Przed wejściem Kate otrzymała bukiet kwiatów od czteroletniej Nell Cork, której pięcioletni braciszek Finnbar był pod opieką hospicjum w Quidenham aż do śmierci w sierpniu zeszłego roku. Małej Nell towarzyszyli rodzice, których Kate uściskała i powiedziała im: Jestem matką i nie mogę sobie wyobrazić co przeszliście. Rodzina Cork nadal może liczyć na wsparcie fundacji, tak jak w czasie całej choroby ich synka.


W Quidenham wspiera się rodziny i dba o dzieci i młodzież, których stan zagraża życiu, z całego hrabstwa Norfolk. Pomoc ta obejmuje specjalistyczną opiekę pielęgniarską, działania poprawiające samopoczucie, terapię i poradnictwo - wszystko ma spełniać indywidualne potrzeby dziecka czy młodej osoby i jego rodzinę.


Podczas wizyty księżna zwiedziła hospicjum, wzięła udział w sesji terapii sztuką, a także spędziła czas na rozmowach i zabawach z podopiecznymi i ich rodzinami, co zwykle nie jest dokumentowane przez fotografów.

Ważnym punktem wizyty były też rozmowy z personelem i wolontariuszami na temat programu 'the nook appeal' mającego na celu zebranie 10 milionów funtów na nowo wybudowane hospicjum "The Nook". Księżna rozpoczęła go w listopadzie 2014 roku.Księżna założyła dzisiaj elegancką, zieloną garsonkę marki Hobbs. Co ciekawe, jak czytamy w The Telegraph, Kate musiała ją kupić najpóźniej w grudniu 2015 roku. W tej sprawie wypowiedział się rzecznik marki, który mówi, że kostium pochodzi ze starszej kolekcji, powrócił do sklepów jeszcze w sierpniu 2015, roku, ale został już całkowicie wyprzedany w sezonie jesień - zima 2015.  Może to oznaczać, że garderoba księżnej jest bardzo starannie planowana i dba się o zmniejszanie prawdopodobieństwa, iż ktoś na tym samym spotkaniu pojawi się ubrany tak samo jak księżna. Co więcej, oddziałuje to też na 'efekt księżnej Kate' i uniemożliwia fanom jej strojów szturmów na dany sklep, ponieważ rzecz jest już dawno wyprzedana. Swoją drogą od dawna marzę, że pewnego dnia zobaczę księżną Kate w czymś, co sama już od dawna mam (mam na myśli ubrania z sieciówek ;))


Księżna założyła również białą koszulę od Gerarda Darela oraz szpilki od Gianvito Rossi. Do stylizacji dobrała kopertówkę Mullberry.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...