19 maja 2016

Księżna Kate wspiera Międzynarodową Konferencję Opieki Paliatywnej Dzieci

Stpehen Connor Twitter
Osiemnastego maja w Buenos Aires w Argentynie rozpoczęła się Międzynarodowa Konferencja Opieki Paliatywnej Dzieci, organizowana przez International Children's Palliative Care Network. W związku z sukcesem pierwszej konferencji, która odbyła się w lutym 2014 roku w Indiach, postanowiono zorganizować kolejną, tym razem w Ameryce Południowej.  

Dzięki panu Stephenowi Connorowi, dyrektorowi wykonawczemu organizacji Worldwide Hospice Palliative Care Alliance dowiedzieliśmy się, że księżna Kate przekazała słowa swojego wsparcia uczestnikom konferencji. Udostępnił też jej zdjęcie, którego wcześniej nie widzieliśmy. 

Stpehen Connor Twitter

 Opieka paliatywna to opieka nad nieuleczalnie chorymi, którzy znajdują się w okresie terminalnym śmiertelnej choroby. Celem działań medycyny paliatywnej nie jest zatrzymanie procesu chorobowego oraz jego wyleczenie, ale poprawienie jakości życia osób w tej fazie choroby. Uzyskuje się to przez złagodzenie objawów choroby, likwidację bólu czy wsparcie psychiczne i duchowe chorego i jego najbliższych.
Wikipedia
Księżna już w 2014 roku, podczas Tygodnia Hospicjów Dziecięcych, napisała kilka słów zachęcających do wspierania lokalnych hospicjów,  a tam wspomniała też o opiece paliatywnej:

Wsparcie jest niezbędne dla dzieci korzystających z opieki paliatywnej. One i ich rodziny potrzebują pomocy każdego dnia, zarówno w hospicjach  jak i domu. Jako patronka EACH, widziałam tę niezwykłą pracę, którą wykonują pracownicy i wolontariusze.
 Jak na razie nie zostało opublikowane żadne oficjalne oświadczenie, jednak może się wkrótce pojawić więcej informacji. Mam nadzieję, że powyższe zdjęcie Kate zostanie udostępnione jako oficjalne. Uważam, że jest to pierwsze zdjęcie, które faktycznie przedstawia księżną i przypomina mi zdjęcia księżnych z innych europejskich rodzin królewskich. Mnie bardzo się podoba, a Wam?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...