12 kwietnia 2016

Kate i William w Salaam Baalak Trust

New Delhi

Trzeci dzień swojej oficjalnej podróży, Kate i William rozpoczęli wizytą w siedzibie Salaam Baalak Trust - organizacji pozarządowej, która działa na rzecz ratowania i wspierania dzieci przybywających do miasta samotnie i żyjących na ulicach. Książęca para odwiedziła jedno z 18 centrów kontaktowych w stolicy, Trust's Contact Centre, które znajduje się w pobliżu dworca kolejowego i jest tymczasowym schronieniem dla chłopców. Najważniejsze świadczenia w centrach to dostarczanie żywności, odzieży i środków higienicznych, zapewnianie wykształcenia - poza formalnego, formalnego oraz tworzenie otwartych szkół, wszechstronnej pomocy medycznej, poradnictwo i prowadzenie programów dotyczących narkomanii oraz tworzenie w dzieciach świadomości na temat praw dziecka.

Ze względów bezpieczeństwa, miejsce spotkania było trzymane w tajemnicy, a zdjęcia i informacje pojawiły się, kiedy zostało zakończone. Książęca para, jak zawsze wykazała swoje pełne zaangażowanie w problem organizacji, którą odwiedza. Zwłaszcza, że problem dzieci żyjących na ulicach w Indiach jest spory. Podczas gdy brytyjska dziennikarka zauważyła, że Kate była bardzo zaangażowana w kontakt z dziećmi, koncentrowała się na kwestii zdrowia psychicznego i chciała się dowiedzieć się, jakiego rodzaju pomoc dzieci otrzymują, William dopytywał dyrektora organizacji o ich charytatywną pracę:

    "Kiedy ich tu nie ma, są stacji kolejowej" powiedział dyrektor Sanjoy Roy. Książę zapytał: "Czy to jest niebezpieczne?" Pan Roy odpowiedział: "Tak, więc starają się trzymać razem". Książę zapytał: "Co możemy zrobić, aby im pomóc?" Pan Roy odpowiedział: "Nagłaśniać sprawę. Ludzie myślą o nich jak o dzieciach ulicy, żebrakach, złodziejach, ale one są tylko dziećmi. Zasługują na wykształcenie, przyszłość i życie. Mają prawo do dzieciństwa."Książęca para spędziła z dziećmi czas, bawiąc się z nimi, rysując i grając w Carrom - tzw. indyjski bilard. Poniżej możecie zobaczyć rysunek Kate z zabawnym komentarzem Gertrude z bloga Gert's Royals:

Kate narysowała swój dom, prawdopodobnie Amer Hall. Wydaje mi się, że zapomniała o kilku oknach. 

Gert's Royals Twitter

Tutaj możecie zobaczyć kilkuminutowy film z dzisiejszego dnia w dobrej jakości i z dobrym dźwiękiem. Jest tam też fragment popołudniowego spotkania z premierem Indii, o którym możecie przeczytać w następnej notce. Księżna założyła dziś sukienkę do ziemi, brytyjskiej marki Glamorous, co wydaje się być kolejnym trafionym wyborem. Kate dodała do niej pasek, przez co sukienka nie wygląda jak nocna koszula. 

Do sukienki założyła buty na płaskim obcasie marki Russel & Bromley. Kolczyki, które widzieliśmy już podczas gier w parku Oval Maidan, są ze sklepu Accesssorize i kosztują jedynie 8 funtów. A raczej kosztowały, ponieważ zostały już wyprzedane, prawdopodobnie przez fanki Kate : )


1 komentarz:

  1. Sukienka bardzo ładna, buty trochę mniej, ale wszystko do siebie pasuje :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...