26 lutego 2016

Szczegóły królewskiej podróży + więcej


Dzisiaj rano pałac Kensington podał szczegóły dotyczące podróży Kate i Williama do Indii i Bhutanu. Mogliśmy się tego spodziewać, ponieważ wczoraj otrzymaliśmy takie informacje o podróży księcia Harry'ego do Nepalu.

Królewska podróż rozpocznie się w niedzielę 10 kwietnia, kiedy to książęca para przyleci do Indii i zakończy w sobotę 16 kwietnia. 

W Indiach książęca para odwiedzi Mumbaj (10 - 11 kwietnia), New Delhi (11 - 12 kwietnia) Kazirangę (12 - 13 kwietnia)  i Agrę (16 kwietnia). W dniach 14 i 15 kwietnia Kate i William udadzą się do stolicy Bhutanu - Thimphu. 

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, w Indiach książę i księżna pragną zobaczyć wiele aspektów współczesnego życia Hindusów, skupiając się przede wszystkim na młodzieży, sporcie, przedsiębiorczości, sztuce. Chcą się też przyjrzeć działaniom, które mają na celu łagodzenie miejskiego ubóstwa i zacieranie różnic w społeczeństwie. 

Kate i William rozpoczną wizytę w artystyczno - biznesowy centrum Mumbaju, a następnie udadzą się do stolicy Indii - New Delhi, które jest siedzibą historii i polityki w największej demokracji na świecie. W Parku Narodowym Kaziranga będą mieli okazję przyjrzeć się z bliska różnorodności fauny i flory, a także życiu tradycyjnych, wiejskich społeczności, które żyją wokół parku. W Bhutanie książęca para spotka się z Ich Wysokościami królem i królową. Będą mieli również okazję dowiedzieć się więcej na temat dziedzictwa i kultury tego górskiego królestwa oraz jego mieszkańców. Kate i William zakończą swoją podróż wizytą w  pięknym i zjawiskowym Taj Mahal.

Król i Królowa Bhutanu z synkiem/Jetsun Pema Facebook

Nie mogę się doczekać tej królewskiej podróży - wydaje się, że będzie to najciekawsza spośród tych, które książęca para odbyła dotychczas. Liczę, że książęca para będzie miała w planie spotkania z gwiazdami Bollywood! A Wam które Royal Tour podobało się najbardziej?

Szczegółowy plan podróży powinien zostać opublikowany na krótko przed samą podróżą. Warto wspomnieć, że różnica czasu między Polską, a Indiami to 4 i pół godziny.

Gotowi na #RoyalVisitIndia ? 

****************************************

Jak już pewnie udało Wam się dowiedzieć z innych blogów, w kwietniu będzie miała miejsce premiera książki Marka Rybarczyka pt. "Elżbieta II. O czym nie mówi królowa?" . Ja również dostałam mejla z biura prasowego wydawnictwa Znak i cieszę się, że będę mogła zorganizować dla Was konkurs w którym tę książkę będziecie mogli wygrać. O tym jednak trochę później, na kilka dni przed premierą, która będzie miała miejsce 13 kwietnia.


Na Facebooku zostało zorganizowane wydarzenie, które ma być uczczeniem 90. urodzin królowej Elżbiety - codziennie pojawiają się tam ciekawostki z życia królowej, o których będziemy mogli później przeczytać w książce. Warto wziąć w nim udział, aby codziennie dowiedzieć się czegoś nowego o królowej. Znajdziecie je tutaj.


Chciałabym Wam również wspomnieć o spotkaniu autorskim z panem Markiem Rybarczykiem, które ma się odbyć 21 kwietnia (w dniu urodzin królowej Elżbiety) w jednej z warszawskich księgarni. Myślę, że będzie to świetna okazja nie tylko do porozmawiania z autorem, ale również do spotkania się - nas blogerów, czytelników, fanów europejskich rodzin królewskich!  Ja zamierzam się wybrać i mam nadzieję, że spotkam tam kogoś z Was!


Miłego weekendu!

20 komentarzy:

 1. Ja też się wybieram, więc pewnie się spotkamy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podróż będzie na pewno niezapomniana. I nie mam tu na myśli fanów K&W... Zazdroszczę Parze Książęcej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Konkurs robi już Karolina z bloga o Królowej. Nagrodą jest ta sama książka. Ona jako pierwsza o tym napisała, więc myślę, że z Twojej strony będzie to szczyt chamstwa, jeśli również zorganizujesz konkurs. Wszak nie tylko ty możesz współpracować z wydawnictwami i robić konkursy, prawda?
  Karolina była pierwsza, więc nie zżynaj.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest moją winą, że wydawnictwo postanowiło zaproponować współpracę kilku blogerkom i każdej z nich prześle książki, które będzie można później przeznaczyć na konkurs. Moim zdaniem - im więcej konkursów, tym większa szansa na wygraną dla Czytelniczek. A poza tym - nikt nie powiedział, że mamy tych samych Czytelników!
   Jeżeli chodzi 'o szczyty chamstwa' to widać, że i tu mamy odmienne zdania.
   Nie wiem kto był pierwszy, myślę, że mejle wszystkie blogerki otrzymały w mniej więcej tym samym czasie. Wszak każdy może współpracować z wydawnictwami i robić konkursy :D

   Usuń
  2. Robi konkurs z bloga o szwedzkich ksiezniczkach, o hrabinie Sophie, o BRK. Jak dla mnie to fajnie :)

   Usuń
  3. Możesz podać link do tego bloga?

   Usuń
  4. Napisala do mnie pani z wydawnictwa w sprawie ksiazki oraz poprosila o podanie adresow innych blogow o Windsorach w celu zrobienia wieszkego rozglosu na temat spotkania z autorem ksiazk (jak i samej ksiazki)i, wiec nie widze tu zadnego chamstwa ze strony Marty :)

   Usuń
 4. Ta podróż będzie przepiękna,szkoda tylko,że taka krótka:)Zobaczyć Tadż Mahal...-strasznie im zadroszczę.

  OdpowiedzUsuń
 5. A co z dziećmi? Wiadomo czy pojadą z nimi czy raczej nie? Wolałabym żeby ich zabrali:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Marto, mam pytanie.Czy wiesz może w jakiej formie będzie powyższa książka? Chodzi mi o to, czy będą rozdziały i tekst będzie ciągły, czy może tak jak jest na facebooku - jednak ciekawostka na jednej stronie.

  Royal Tour zapowiada się interesująco. Indie są magiczne, mam nadzieję na wiele pięknych zdjęć na tle budynków czy przyrody. Chcę zdjęcie pary książęcej na tle Taj Mahal - mam nadzieję, że sobie takie zdjęcie zrobią. Szkoda, że na razie nie wiadomo co z dzieciaczkami, zapewne niedługo się dowiemy, czy pojadą z rodzicami.

  Spotkanie w Warszawie wydaje się bardzo interesujące. Może i ja się pojawię? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak na razie nie miałam tej książki w ręce, ale wątpię, żeby była to jedna ciekawostka na stronie :)

   Dzieci zostaną raczej w Wielkiej Brytanii, chociaż nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia ze strony pałacu :)

   Usuń
 7. dobrze że wspomniałaś o tym spotkaniu:) mam nadzieję,że nie będzie ono w godzinach gdy jestem w pracy bo także się zjawię:) mogłabyś pisać o tym więcej szczegółów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jeśli się tylko pojawią to od razu o nich napiszę :)

   Usuń
 8. Czy wiesz może, kiedy pojawi się plan obchodów Królowej w maju? Opublikujesz go na blogu?

  OdpowiedzUsuń
 9. Zapowiada sie wspaniala i romantyczna podróż, jesli faktycznie nie zabiorą dzieciaczkow:) mysle ze Charlotte jest za mala na takie egzotycznr miejsca. Zazdroszcze im zobacza wspaniale miejsca:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Serdecznie zapraszam do przeczytania i oceny mojego pierwszego artykułu!
  http://europejskie-rodziny-krolewskie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Warszawa to dla mnie "trochę" za daleko :D Mam jednak nadzieję, że dowiem się od Ciebie lub kogoś innego, jak było :)

  OdpowiedzUsuń
 12. https://www.facebook.com/TheBritishMonarchy/posts/1084342404920922 widzieliście nowe zdjęcia

  OdpowiedzUsuń
 13. Właśnie na plotku zauważyłam nowe fotki naszych ulubieńców. A tu blogu ciiiiisza...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...