8 grudnia 2015

Księżna Kate w tiarze!

 
Dziś wieczorem księżna Kate i książę William zostali sfotografowani, kiedy wjeżdżali do pałacu Buckingham, gdzie miało miejsce najważniejsze i najbardziej eleganckie wydarzenie dyplomatyczne roku, zwane Diplomatic Reception.


Diplomatic Reception gromadzi w sali balowej pałacu Buckingham 1500 zaproszonych gości, przede wszystkim reprezentantów ponad 170 krajów świata. Polskę corocznie reprezentuje ambasador Polski w Wielkiej Brytanii - od 2012 roku jest to Pan Witold Sobków. 


Książęca para uczestniczyła w tym wydarzeniu po raz pierwszy dwa lata temu. To wtedy po raz pierwszy od dnia ślubu zobaczyliśmy księżną w tiarze. Niestety, tak jak dzisiaj, tylko w samochodzie. Zdjęcia z bankietu nie są publikowane w prasie z wielu powodów, m.in. bezpieczeństwa i pewnej wrażliwości politycznej. Zdjęć nie mogą też robić zaproszeni goście.
Dwa lata temu pan Sobków odpowiedział na mojego mejla z pytaniem dotyczącym jego spotkania z księżną Kate właśnie na tym bankiecie. Odpowiedź możecie przeczytać tutaj.


Dzisiejszego wieczoru, ku zaskoczeniu, ale i radości królewskich fanów, księżna zdecydowała się założyć tiarę The Cambridge Lover's Knot. Tiara była prezentem dla księżnej Diany z okazji ślubu. 

Została zrobiona w 1913 roku przez firmę jubilerską Garrard, na zlecenie królowej Marii. Była inspirowana tiarą, która wcześniej należała do jej babci - Augusty, księżnej Cambridge. Po śmierci królowej w 1953 roku, tiara weszła w posiadanie królowej Elżbiety, która niejednokrotnie nosiła tiarę podczas uroczystych przyjęć. W 1981 roku trafiła do księżnej Diany, która nosiła ją często, mimo że tiara nieco ją uciskała i była ciężka. Po rozwodzie Diany i Karola, tiara wróciła do kolekcji królowej.


Na dzisiejszy bankiet księżna, tak samo jak dwa lata temu, zdecydowała się założyć błękitną, koronkową suknię, zaprojektowaną przez Sarah Burton z domu mody Alexandra McQueena. Niestety nadal nie widzieliśmy jej w całości (przypuszczam, że jest zjawiskowa!).7 komentarzy:

 1. Cudownie że wybrała właśnie tę tiarę, mogliby udostępnić choć jedno malutkie zdjęcie w całości byłoby super

  OdpowiedzUsuń
 2. A lovely note from Mr. Ambassador. It gave a rare insight into the personality of the Duchess which to my mind is exactly as I pictured her to be--warm, natural and gorgeous. Thank you so much for sharing. Merry Christmas.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na dailymail jest zawsze ogromna ilość zdjęć z wyjść Kate i Williama. Właśnie przed momentem obejrzałam nowe zdjęcia, Kate skróciła dość mocno włosy i wygląda jak zwykle wspaniale. Nie wiem co jest w tej kobiecie, czy sama świadomość kim ona jest robi to ,że nie można od niej oderwać wzroku czy faktycznie to jest jakaś wyjątkowa osoba. Ona z Wiliamem tworzy idealną parę , oboje wyglądają cudownie a Kate przyciąga niczym magnes :) Uwielbiam ich i na nich patrzeć,mogła bym tak bez przerwy .

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękna.Szkoda tylko,że choć Kate ubrała tą suknię drugi raz,wciąż nie zobaczyliśmy jej w całości.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super, że wybrała właśnie tę tiarę. Kate jest coraz piękniejsza ! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. http://www.dailymail.co.uk/femail/article-3352323/Kate-Middleton-Prince-William-attend-ICAP-charity-day.html


  Kate skrocila znacznie wlosy
  jak sie wam podoba w krotszych o polowe wlosach?
  ja woolam ja w tych dlugich
  teraz przypomina mame Carole:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie widać dobrze sukni, ale czy nie przypomina Ci może sukni księżnej Diany z drugiego zdjęcia w pierwszym rzędzie? :D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...