12 października 2015

Przyjaciele Kate i Williama

Witajcie!

Wracam dzisiaj do Was z nowym postem! Mam nadzieję, że dostarczy Wam wielu nowych informacji, których wcześniej nie znaliście. Jeśli ktoś chciałby dodać coś więcej, zapraszam do komentowania : )


Melissa i Thomas van Straubenzee

"[...] Williamowi towarzyszył najlepszy przyjaciel Thomas van Straubenzee."
"[...] nazywany często po prostu "van", to najbliższy przyjaciel księcia. Jego wuj, Willie, był przyjacielem Diany, dlatego chłopcy poznali się we wczesnym dzieciństwie, chodzili razem do Ludgrave i Eton. Thomas zaręczył się z lady Melissą Percy. Jej brat George wynajmował wspólnie z Pippą mieszkanie, kiedy młodsza panna Middleton studiowała w Edynburgu. Młodszy brat Thomasa, Henry, zginął w wypadku samochodowym, w okresie, gdy William studiował w St. Andrews. Thomas towarzyszył Kate na wyścigach w Cheltenham, gdy rozstała się z księciem. Siedział obok niego podczas pamiętnego koncertu poświęconego Dianie. Na weselu Williama Thomas był jedną z osób, która - oprócz Harry'ego i Jamesa Meade - wygłosiła mowę. "

Kate. Księżna Cambridge Marcia Moody


Co roku w kościele św. Łukasza w Chelsea odbywa się koncert kolęd organizowany przez Henry van Straubenzee Memorial Fund - organizacji, która jest członkiem The Prince's Charities Forum i która powstała na pamiątkę Henry'ego van Straubenzee, który zginął w wypadku samochodowym. Odbywa się on na początku grudnia, począwszy od 2009 roku i ma na celu zebrać pieniądze na edukację dla dzieci z Ugandy.Kate uczestniczyła w dwóch pierwszych koncertach, a nawet pomagała w ich przygotowaniu, jednak od 2011 roku nie była na nich widziana. 

Thomas i Melissa wzięli ślub w czerwcu 2013 roku. W maju 2015 roku Thomas został jednym z chrzestnych księżniczki Charlotte. 


James Meade 

 O przemówieniach na weselu Kate i Williama
"[...] Później przyszła kolej na Michaela Middletona i w końcu - Williama. Świeżo upieczony teść z wielką sympatią wyrażał się o swoim zięciu, który nie pozostał mu dłużny. Po nich przemawiali jeszcze Thomas van Straubenzee i James Meade. "
 Kate. Księżna Cambridge Marcia Moody


James jest synem Richarda Meade - trzykrotnego złotego medalisty olimpijskiego w jeździectwie, który zmarł w styczniu tego roku.
James poznał Williama w Eton. Jest też przyjacielem Kate, której towarzyszył na Badminton Horse Trials w 2007 roku, zaraz po jej rozstaniu z Williamem. 

James wziął ślub z Laurą Marsham we wrześniu 2013 roku. W maju 2015 został jednym z chrzestnych księżniczki Charlotte.Harry Meade

"[...] Wśród dobrych przyjaciół księcia był jego kolega z Eton, Harry Meade, który ożenił się z nauczycielką ze szkoły podstawowej Rosie Bradford. To właśnie na ich weselu Kate i William pojawili się pierwszy raz jako narzeczeni, zanim jeszcze poinformowano prasę o ich zaręczynach."
"[...] Prasa nie miała jeszcze pojęcia o tym, co się stało, zauważono jednak, że na ślub Harry'ego Meade'a [...] para przyjechała razem, a nie jak zwykle oddzielnie." 
 Kate. Księżna Cambridge Marcia Moody

Harry to brat Jamesa. Mają jeszcze siostrę, Lucy.


Oliver Baker

Czasy studenckie
"[...] William miał zwyczaj jeść śniadanie z niewielką grupą przyjaciół, do których wkrótce dołączyła również Kate. [...] Wśród najbliższych przyjaciół księcia byli [...] poznani na studiach Oli Baker, Olli Chadwick-Healey, Graham Booth i Charlie Nelson. Nazywano ich "chłopcami z Sallies"

[...] Para przeprowadziła się z Hope Street do zapewniającego większą prywatność Balgove House [...]. Ponieważ Fergus i Olivia zdecydowali się pozostać w starym mieszkaniu, współlokatorami Kate i Williama zostali inni ich przyjaciele - Oli Baker i Alasdair Coutss - Wood. "

Kate. Księżna Cambridge Marcia Moody


Oliver i Melanie Nicholson pobrali się 1 maja 2010 roku, Kate i William uczestniczyli w ich ślubie.

 16 lutego 2014 roku Kate, William i George byli widziani w kościele świętego Barnaby w Mayland, Chelmsford. I nie bez powodu - księżna została matką chrzestną pięciomiesięcznego Henry'ego Bakera, synka Olivera i Melanie. Oliver w październiku 2013 roku został chrzestnym księcia George'a, który podczas nabożeństwa był bardzo grzeczny. 


Guy Pelly

"[...] Kate i William wyjechali do Klosters podczas wiosennej przerwy w kwietniu 2004 roku. Towarzyszył im książę Harry, wspólni znajomi: Thomas van Straubenzee i Guy Pelly, a także była niania, obecnie przyjaciółka rodziny królewskiej, Tiggy Pettifer. Fakt, że wśród towarzystwa nie było kolegów o koleżanek ze studiów, a jedynie brat Williama i przyjaciele z dawnych lat, świadczył o tym, że para traktuje związek poważnie"

"[...] Guy jest właścicielem szeregu ekskluzywnych klubów w Londynie, w tym Tonterii, w której William i jego brat bawili się na podczas wieczoru kawalerskiego Thomasa van Straubenzee."
 Kate. Księżna Cambridge Marcia Moody Guy, nazywany londyńskim arystokratą, zna książąt od 20 lat. Jego mama, Lady Carolyn Herbert, była bliską przyjaciółką księżnej Diany. 
Guy i Elizabeth Wilson pobrali się 3 maja 2014 roku w Memphis w Stanach Zjednoczonych, w ślubie uczestniczyli książęta William i Harry. 

W zeszłym roku Księżna oraz Guy zorganizowali przyjęcie urodzinowe dla Harry'ego, który kończył 30 lat. Jedna z sal w apartamencie Kate i Williama miała zostać przemieniona w "klub nocny", a zaproszonych zostało bardzo dużo gości, w tym byłe partnerki księcia.Emilia Jardine Paterson

"[...] Kate utrzymywała stały kontakt z wieloma swoimi przyjaciółkami ze szkoły[...]. Emilia d'Erlanger została projektantką wnętrz i prowadziła własną firmę D'Erlanger and Sloan. Nie tylko chodziła z Kate do tej samej szkoły, lecz także studiowała w St. Andrews. [...] Emilia poślubiła później Davida Jardine'a Patersona, brata byłego chłopaka Pippy, J.J Jardine'a Patersona."
 Kate. Księżna Cambridge Marcia Moody

Emilia została matką chrzestną księcia George w październiku 2013 roku.
Emilia i David mają synka, młodszego od George'a i kilka miesięcy, Leo. W maju 2015 roku byli jednymi z pierwszych gości, którzy odwiedzili nowo narodzoną księżniczkę Charlotte.


Catriona "Trini" Foyle

"[...] Wśród przyjaciół Kate była także Trini Foyle [...]"
 Kate. Księżna Cambridge Marcia Moody 


Kate poznała Trini w Marlborough Collage. Nie wiemy o niej zbyt wiele, oprócz tego,że ma jedno dziecko ze swoim mężem Edwardem. W 2012 roku spędzili razem z Kate i Williamem, Middletonami oraz Emilią i Davidem Jardine Paterson wieczór urodzinowy z księżną na spektaklu "Cirque de Soleil" Kooza.Alicia Fox Pitt

 "[...] Kate utrzymywała stały kontakt z wieloma swoimi przyjaciółkami ze szkoły Marlborough, na przykład Alicią Fox Pitt, która pracowała jako przewodniczka w agencji turystycznej Wild Frontiers. Pomagała Catherine przetrwać trudne chwile po rozstaniu z Williamem i trenowała z nią podczas przygotowań do wyścigu łodzi-smoków."

"[...]Dziewczęta miały zebrać pieniądze dla fundacji Bena Hollioake'a, finansującej między innymi hospicja dla dzieci. Kate zdecydowała się na udział w wyścigu pod wpływem swojej dawnej koleżanki ze szkoły, Alicii Fox Pitt."
 Kate. Księżna Cambridge Marcia MoodyBracia van Cutsem

"[...]William także miał wielu swoich przyjaciół, którzy wkrótce stali się również bliskimi znajomymi Kate. Od najmłodszych lat książę przyjaźnił się z czterema braćmi van Custem: Edwardem, Hugh, Nicholasem i Williamem, którzy nieodparcie kojarzyli się z bohaterami książek Jilly Cooper - wszyscy byli wysocy, ciemnowłosi i przystojni oraz uwielbiali życie na wsi. Ich ojciec, Hugh, studiował z Cambridge z księciem Karolem."
  Kate. Księżna Cambridge Marcia Moody"Nicholas został ratownikiem, a podczas uroczystości weselnych Kate i Williama dowodził biorącym w nich udział oddziałem kawalerii. Z kolei młody książę był pierwszym drużbą na jego ślubie z Alice Hadden-Patton. ""Edward - chrześniak Karola - został jednym z małych drużbów, gdy książę brał ślub z Dianą. Harry i William byli z kolei pierwszymi drużbami Edwarda. Ten ostatni, podobnie jak młody książę , pracował w Kenii w parku dzikich zwierząt Lewa należącym do rodziny Craigów. ""Hugh van Custem i jego żona lady Rose Astor zostali rodzicami małej Grace(chrześnica Williama), która była druhną na ślubie Kate i Williama, a jej niezadowolona minka stała się przebojem Internetu."


"Tłum tak głośno wyrażał swój entuzjazm, do czego dołączył huk przelatującej nad pałacem eskadry samolotów, że stojąca na balkonie Grace van Custem zasłoniła sobie uszy, a zdjęcie jej skrzywionej minki uczyniło z niej gwiazdę Internetu."


"Ostatni z braci, William, poślubił byłą dziewczynę swojego imiennika - Rosannę Ruck Keene."
  Kate. Księżna Cambridge Marcia Moody
Ich ślub odbył się w maju 2013 roku - Kate, będąc w szóstym miesiącu ciąży czuła się na tyle dobrze, że mogła w nim uczestniczyć. Świadkowie opowiadali, że książęca para wolno kołysała się na parkiecie.

W październiku 2013 roku William został ojcem chrzestnym księcia George'a. 


Thomas "Skippy" Inskip 

Tom zna Williama i Harry'ego z Eton. Jest synem Owena Inskipa, przyjaciela księcia Karola. Jest bliskim przyjacielem Harry'ego, organizowali razem wieczór kawalerski dla księcia Williama.


James Murray Wells 

James jest znanym brytyjskim biznesmanem.  Doradzał Kate w jej pomyśle stworzenia własnego, modowego biznesu. Wykazał się lojalnością wobec Kate, towarzysząc jej w czasie imprez po rozstaniu Kate i Williama w 2007 roku.


Harry Aubrey Fletcher


Harry, podobnie jak Thomas van Straubenzee, poznał Williama w Ludgrove, a potem do Eton. 
Kate i William, jeszcze jako para narzeczonych uczestniczyła w jego ślubie z Louise Stourton 8 stycznia 2011 roku. 
W marcu 2014 roku pojawiły się zdjęcia Kate i Williama opuszczających włoski bar Bunga Bunga w Londynie, gdzie odbywało się przyjęcie urodzinowe Louise. 


Sam Waley Cohen

"Poza tym Kate zawarła wiele nowych znajomości wśród osób z towarzystwa. Zaprzyjaźniła się z [...] Samem Waleyem Cohenem."

Sam opisywany jest jako człowiek, który doprowadził do zejścia się Kate i Williama po rozstaniu w marcu 2007 roku. To właśnie na imprezie zorganizowanej przez niego w XVII-wiecznej posiadłości Kate i William zostali zauważeni na poważnej konwersacji, a kilka tygodni później spędzali razem wakacje na Seszelach.
Sophie Carter

Do niedawna Sophie Carter była anonimową przyjaciółką Kate, pojawiającą się w jej towarzystwie na wielu zdjęciach. Kiedy ogłoszono nazwiska rodziców chrzestnych księżniczki Charlotte, większość nie kojarzyła tylko jej nazwiska. Okazało się, że Sophie jest wieloletnią przyjaciółką księżnej, dyskretną i lojalną. Zwykle uczestniczy w przyjęciach organizowanych przez Kate, również w jej urodzinach.
Alice St John Webster

O Alice prasa nie wie zbyt wiele. Kate i Alice zaprzyjaźniły się już w Marlborough Collage. Książęca para uczestniczyła w jej ślubie z Geraldem Alvenelem na początku lipca 2012 roku.
Czy powinnam kogoś jeszcze dodać do tej listy? : )

34 komentarze:

 1. Marto, pamiętasz jak kilka dni temu nominowałem Cię do Liebster Blog Award? Aby odebrać nominację, musisz odpowiedzieć na kilka moich pytań. Znajdziesz je tutaj: http://royal-letters.blogspot.com/2015/10/liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, tak pamiętam i bardzo za nią dziękuję :)
   Postanowiłam, że odpowiem na pytania przy okazji jakiejś "nudnej" notki, z samymi ciekawostkami, bez nowych zdjęć Kate. Mam nadzieję, ze wkrótce trafi się taka okazja :)

   Usuń
 2. Żadna nowość, już na kilku blogach pojawiały się takie posty. Odgrzewany kotlet. Przykro mi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. naprawdę? byłabym wdzięczna za linki :)

   Usuń
 3. Fajna, ciekawa notka. Po zdjęciach utwierdzam się w przekonaniu, że brytyjscy faceci są niestety mało urodziwi. :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu się nie zgodzę - pisząc tę notkę, cały czas zastanawiałam się, który z braci van Cutsemów podoba mi się najbardziej ;)

   Usuń
 4. Mnie się to beznadziejnie czyta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przykro mi, myślałam, ze forma tej notki większości sie spodoba

   Usuń
 5. Ciekawa notka. Fantasycznie, ze Will i Kate maja takich prawdziwych i lojalnych przyjaciol, ktorzy nie biegaja do prasy i nie zdradaja ich prywatnych spraw.
  Marto mam pomysl na ciekawa notke. Czy moglabys napisac o chrzesniakach Willa i Kate.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślałam o takiej notce juz dawno, jednak postanowiłam zrezygnować - tak naprawdę nie wiemy, kogo Kate i William są rodzicami chrzestnymi - wiemy o pojedynczych osobach - William jest chrzestnym wspomnianej w notce Grace i syna księcia Pavlosa i księżnej Marie Chantal, Kate małego Henry'ego Bakera - ale czy kogoś jeszcze ? Pewnie tak ! Ale kogo ? Nie wiadomo :(

   Usuń
  2. Na jednym z blogow pojawila sie notka na temat chrzesniakow Willa.

   Usuń
  3. Tak, widziałam. Być może ktoś wpadł na ten pomysł w tym samym momencie co Ty :)

   Usuń
 6. Widzialam wczoraj ksiecia Harry'ego jak jechal do palacu buckingham :) w jaguarze pod eskorta innych samochodow i motocykli :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale jesteś szczęściarą!!! :)))

   Usuń
  2. Skad wies ze to on?

   Usuń
  3. Yyyyy no jak to skad? Bo go widzialam? W samochodzie?

   Usuń
  4. Super Ci się udało! Ja też miałam nadzieję, że kogoś zobaczę :) Farciara :)
   Natalia

   Usuń
 7. A mi ta notka bardzo się podoba. Lubię Kate i Williama a wiedzę o nich czerpię głównie właśnie z takich blogów jak ten. Dla mnie super i oby tak dalej.

  A i oczywiście świetny blog!

  OdpowiedzUsuń
 8. W filmie "Diana" pojaiwa sie informacja, że ksieżna widywala swoje dzieci co 5 tygodni? Jak to możliwe i czy w zwiazku z tym tak samo bedzie to wygladalo u Kate i Williama?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jestem w stanie dokładnie stwierdzić czy księżna Diana faktycznie widywała swoich synów tylko co pięć tygodni - to jest tylko film, nie możemy brać wszystkiego w 100%.
   Rzeczywiście księżna miała z synami dość ograniczony kontakt ze względu na rozwód i fakt, że wg intercyzy podpisanej przed ślubem to książę Karol zajmował się synami

   Usuń
  2. Przeciez po rozwodzie Diana i Karol mieli takie same prawa do synów a poza tym księżna spędzała wiele czasu z synami

   Usuń
  3. Po rozwodzie dzieci zostają w pałacu i większe prawa ma wtedy dwór i królowa, bo są następcami tronu. Dzieki, rzeczywiscie to pewnie dotyczyło sytuacji po rozwodzie.

   Usuń
 9. Kiedy te leniuchy Kate i William będą mieć jakieś wyjście ? Tak mało mają wspólnych wyjść (zajęć) ,szkoooodaaaaa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Leniuchy?? Kate i William mają teraz zapełnione kalendarze i już w najbliższym czasie będziemy ich widywać prawie codziennie! Kalendarz Kate można zobaczyć po lewej stronie bloga.

   Możliwe, że zobaczymy dziś zdjęcia Kate i Williama z meczu rugby pomiędzy Walią, a RPA :)

   Usuń
  2. Wspaniałe wieści ,ja już nie mogę się doczekać nowych fotografii. Marto jak myślisz ,czy będziemy mieć możliwość do końca tego roku zobaczyć też maluchy z rodzicami ,czy mają zaplanowane jakieś wyjścia razem z dziećmi ? Fajnie by było, jak by ukazała się jakaś oficjalna fotka Kate i Williama z dzieciaczkami ... Wspaniały blog ,gratuluję :)

   Usuń
 10. Uwazasz Marto ze Diana i Karol nienawidzili sie ?

  OdpowiedzUsuń
 11. Fantastyczna notka! Świetnie się ją czytało ;) Muszę się przyznać,że kilku przyjaciół nie znałam :))

  OdpowiedzUsuń
 12. Kiedy jakaś nowa notka??

  OdpowiedzUsuń
 13. co się stało z Fergusem i Olivią którzy mieszkali z Kate i Williamem? przyjaźnią się jeszcze?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...