7 września 2015

Nowinki

Niedzielna brytyjska prasa jak zwykle przyniosła nam kilka nowinek z życia rodziny Windsorów.


Jak czytamy na Daily Mail, Kate, która korzysta jeszcze z ostatnich dni urlopu macierzyńskiego zajęła się rysowaniem portretów swoich dzieci! Długie, letnie popołudnia spędzała z ołówkiem i szkicownikiem w ręku, rysując dokładne portrety George'a i Charlotte. Jak mówią jej znajomi, w związku z tym, że George jest bardzo ruchliwy i trudno byłoby go skłonić to pozowania bez ruchu przez dłuższy czas, księżna rysuje ze zdjęć, które sama zrobiła.  

Kate pokazała prace kilku swoim przyjaciołom, w tym jednemu lub dwóm, którzy znają się na sztuce. Jeden z nich zażartował, że są tak dobre, że powinna wystawić je w Narodowej Galerii Portretu, której jest patronką. Księżna śmiała się z tego żartu, ale stwierdziła, że dziwniejsze rzeczy dzieją się na tym świecie.

Jestem bardzo ciekawa talentu Kate i tego, czy kiedykolwiek jej rysunki zostaną opublikowane. A gdyby tak księżna wystawiła kilka na aukcję charytatywną z której dochód zostałby przeznaczony na organizacje, którym patronuje?

***********************************

Na stronie Daily and Sunday Express pojawił się artykuł Camilli Tominey o tym, ile zyskuje brytyjska gospodarka dzięki Kate, George'owi i Charlotte. Podobny artykuł, bazujący na danych CNN Money został wczoraj opublikowany na stronie tvn24bis.pl i oto on:

"To książę George ma kiedyś zostać królem Wielkiej Brytanii, ale to jego młodsza siostra - księżniczka Charlotte - jest więcej warta dla gospodarki Zjednoczonego Królestwa - uważają eksperci prestiżowego Brand Finance.

Najmłodsza członkini królewskiej rodziny, czteromiesięczna Charlotte, może bowiem przynieść brytyjskiej gospodarce prawie 5 mld dolarów zysku - szacuje Brand Finance. Z kolei jej brat "tylko" 3,6 mld dolarów.
 
Księżniczce Charlotte wciąż jednak daleko do swojej matki księżnej Cambridge, której wkład w gospodarkę szacowany jest na 7,2 mld dolarów.
 Jednak biorąc pod uwagę to, że Charlotte pojawiła się publicznie zaledwie dwa razy - w dniu swoich urodzin i chrzcin - wartość, którą generuje dla brytyjskiego biznesu jest imponująca - czytamy. Jak szacuje Brand Finance, narodziny księżniczki wygenerowały zyski w wysokości ponad 150 mln dolarów, a "Efekt Charlotte" przyniósł ogromne profity przede wszystkim branży mody.
 
Warty 100 dolarów koronkowy szal, w który dziewczynka była ubrana w chwili, gdy rodzice przedstawiali ją całemu światu, w oka mgnieniu zniknął ze sklepowych półek. - Szal jest nadal bardzo popularny, odnotowaliśmy duży wzrost zamówień z całego świata w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Wszystko dzięki medialnym relacjom - powiedziała Gillian Taylor, dyrektor G.H. Hurt & Sons.

Podobne zakupowe szaleństwo wywołał wózek dziecięcy w stylu retro, w którym księżniczka Charlotte jechała na uroczystość swoich chrzcin. - Po ceremonii zostaliśmy zalani wiadomościami, e-mailami i telefonami - mówi Scott Frew, właściciel firmy Prams With Pizazz, która zajmuję się renowacją starych wózków.

Według Brand Finance wartość brytyjskiej rodziny królewskiej wynosi w sumie 87 mld dolarów. Generuje ona do brytyjskiego budżetu 1,8 mld dolarów rocznie.[...]"

tvn24bis.pl ***********************************

Na razie nie wiadomo czy Kate, William, George i Charlotte są już w Szkocji (o ich planowanym wyjeździe pisałam w poprzedniej notce), ale z pewnością będą już w środę wieczorem - tego dnia Królowa organizuje uroczystą kolację dla rodziny, ponieważ stanie się najdłużej panującą monarchinią Wielkiej Brytanii.

***********************************

Piątkowy wieczór przyniósł nam wspaniałą wiadomość- zostało oficjalnie potwierdzone, że księżniczka Wiktoria ze Szwecji, następczyni tronu, spodziewa się drugiego dziecka! Ma przyjść na świat w marcu 2016 roku. To fantastyczna wiadomość dla wszystkich miłośników europejskich rodzin królewskich. Ogłoszenie zostało opublikowane na kilka godzin przed planowanym oficjalnym wyjściem księżniczki, na którym nie można byłoby ukryć tej informacji : )

www.kungahuset.se

 Korzystając z wolnego dnia, wybrałam się na zakupy. Znalazłam na wyprzedaży kartkę z gratulacjami dla przyszłych rodziców (w języku walijskim!) z ładnymi obrazkami, które miałam zamiar wykorzystać przy ręcznie robionych kartkach, które zawsze wysyłam do rodzin królewskich. Postanowiłam ją kupić i zastanawiałam się kiedy i dla kogo ją wykorzystam. Dowiedziałam się parę godzin później : )
**************************************
Wczoraj Pippa Middleton, siostra Kate, obchodziła 32 urodziny!

Miłego dnia!

14 komentarzy:

 1. Moje uznanie za wyczerpujące informacje które przeczytałam tu po raz pierwszy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdzie twitter? czy tylko ja go nie widzę czy zniknął?

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. kurcze... mi się nie wyświetla w firefoxie...szkoda lubiłam tam zerkać, ciekawe czy ktoś jeszcze tak ma...

   Usuń
  2. szkoda :(
   ale ja też korzystam z przeglądarki Firefox i wszystko jest na swoim miejscu :)

   Usuń
 4. http://ask.fm/KateMiddletonPL/answer/131533304673

  Marto co o tym sądzisz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję za informację :)

   Usuń
  2. Nie ma za co ;) a niby tamta dziewczyna stwierdziła że nie czyta blogów o Kate..

   Usuń
  3. Przepraszam bardzo, ale tą informację dodało mojego źródło na mejla.
   /@katemiddletonpl

   Usuń
 5. Wszyscy tak zachwycają się blogiem o Rodzinie z Cambridge, ja kompletnie tego nie rozumiem. Dla mnie autorki nie posiadają żadnej wiedzy o Nich. W każdej notce można znaleźć jakiś błąd. A używanie znaków interpunkcyjnych jest chyba dla nich czarną magią. Marto, tylko u Ciebie na blogu są rzetelne informacje. Mogę wiedzieć, czy zaglądasz na tego bloga i co o nim sądzisz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzadko czytam polskie blogi o Kate, właściwie wcale, a poza tym pojawiło się w ostatnim czasie ich tak dużo, że nawet nie wiem dokładnie o który Ci chodzi.

   Zawsze staram się dostarczać Wam najrzetelniejszych informacji :)

   Usuń
  2. Żadnej wiedzy?! Czy ty wiesz co ty piszesz?! Wszystkie blogi są świetne tylko na własny sposób. Ale można też podkreślić,że Marta jest starsza od dziewczyn,więc posiada większą wiedzę,.
   Gdyby nie miały żadnej wiedzy o rodzince to by nie zakładały bloga o nich !

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...