26 lipca 2015

Kate i William w Portsmouth


Księżna Kate, jako patronka 1851 Trust, pojawiła się dziś razem z mężem w Portsmouth, aby obejrzeć regaty America's Cup World Series. 


Księżna jest oficjalną patronką organizacji 1851 Trust, której celem jest inspirować i angażować nowe pokolenie w żeglowanie,od października zeszłego roku.Siedziba organizacji znajduje się właśnie w Portsmouth, którą Kate odwiedziła już w lutym tego roku. Ponadto w grudniu wzięła udział w posiedzeniu zarządu fundacji w hotelu Goring w Londynie.

Przyjmując rolę patrona, księżna powiedziała:
Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę cieszyć się żeglarstwem od najmłodszych lat i wiem,  że jest to świetny sposób na stworzenie młodym ludziom okazję do rozwijania swoich umiejętności i pewności siebie.

Podczas swojej przerwy w nauce, tzw. gap year, będąc w Chile, Kate pracowała na statku, potem przez wiele lat była członkinią żeńskiej drużyny wioślarskiej, która miała na celu przepłynąć kanał La Manche (Kate ostatecznie musiała zrezygnować z wyzwania).


Książęca para spotkała się ze wszystkimi załogami - z USA, Francji, Nowej Zelandii, Japonii i Szwecji. Po raz pierwszy w wyścigu miała wziąć udział drużyna brytyjska - pod nazwą Land Rover BAR czyli Ben Ainslie Racing - dowodzona przez sir Bena Ainslie, złotego medalistę olimpijskiego, który również współpracuje z 1851 Trust. Książęca para miała najpierw obejrzeć zmagania, a potem wręczyć nagrody zwycięskim drużynom. Niestety, ze względu ma złe warunki pogodowe została podjęta decyzja o odwołaniu wyścigu.


Książęca para oglądała przez okno jak łódź brytyjskiej drużyny jest zabierana z wody.
Plan wizyty Kate i Williama musiał się trochę zmienić, dzięki czemu mogli oni spędzić trochę więcej czasu z załogami i ich rodzinami, organizatorami wyścigu, wolontariuszami, a także podopiecznymi fundacji 1851 Trust. W czasie rozmów Kate zdradziła, że George'owi wydaje się, że jest starszy i mówi wszystkim, że ma już trzy lata : )


Na koniec, po zmianie strojów książęca para wręczyła nagrody okolicznościowe drużynie brytyjskiej. 


Książęca para na mniej oficjalną część swojej dzisiejszej wizyty założyła bluzy drużyny BAR, pokazując tym samym swoje poparcie dla nich.z tyłu nie zabrakło ich nazwisk:


Księżna założyła granatowe dżinsy marki J Brand, bluzkę w paski marki Me + Em oraz żeglarskie buty Sebago Bala. Szczęśliwe posiadaczki rozmiarów buta 36 i 37 mogą je kupić tutaj : )


Na rozdanie medali i nagród, księżna założyła marynarkę z Zary i koturny od Stuarta Weitzmana.


Moją uwagę zwróciły nie tylko perłowe kolczyki od Kiki McDonough, ale także znacznie rozjaśnione włosy! Właściwie co roku księżna rozjaśnia włosy na lato (dwa lata temu było to bardzo widoczne), aby potem przyciemnić je na zimę. Mnie bardziej podoba się Kate w ciemniejszych włosach, a Wam? 
***************************************

W środę książę George obchodził swoje drugie urodziny. Tego dnia Kate i William zorganizowali  przyjęcie w swoim domu Anmer Hall w Norfolk. Goście zaczęli przyjeżdżać do posiadłości około 16:00 brytyjskiego czasu. Najstarszym gościem był książę Filip. Podobno został zaproszony tuzin dzieci z którymi George mógł się bawić!


Natomiast rano do księcia przyjechał listonosz z prezentami! : )

***************************************

W piątek fanka Kate i Pippy pochwaliła się na Twitterze, że spotkała siostrę księżnej na lotnisku Heathrow. Przy okazji zauważyła, że Pippa, jako tapetę telefonu, ma ustawione zdjęcie Kate i George'a : )

Miłego dnia!

10 komentarzy:

 1. Kate bardzo ładnie w spiętych włosach :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi też Kate bardziej podoba się w ciemnych włosach, taki kolor jak miała na swoim ślubie czy w czasie podróży do Kanady najbardziej jej pasuje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dlaczego, Kate musiała "ostatecznie" zrezygnować z wyzwania w celu przepłynięcia kanału? Hm..

  OdpowiedzUsuń
 4. prawdę mówiąc nie pamiętam, musiałabym sięgnąć do biografii :)

  OdpowiedzUsuń
 5. O co chodzi z księciem amadeo ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książę nie jest już w kolejce do belgijskiego tronu, ponieważ 'nie spytał króla i rządu o pozwolenie na ślub', który odbył się 5 lipca zeszłego roku. Każdy monarcha musi wyrazić zgodę na ślub członka swojej rodziny - William i Kate otrzymali swoją od królowej na dzień przed ślubem.
   Zapewne nie było to nieświadome ze strony księcia, być może nie chciał pytać nikogo o zgodę co do swojego ślubu, zresztą i tak istniały małe szanse, aby odziedziczył tron. Możliwe, że wkrótce pojawią się jakieś wyjaśnienia :)

   Usuń
  2. Ta zgoda Królowej na dzień przed ślubem to żenada. Powinni ją otrzymać przed zaręczynami.

   Usuń
 6. Uwielbiam czytać o rodzinach królewskich, jest w tym coś magicznego. podziwiam Waszą wielka pasję. Jeśli chcecie poczytać o mojej pasji zgoła innej od RK zapraszam na:

  www.anytsujdream.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mały jest słodki, ale coś się mało uśmiechał na plaży, chyba było mu zimno.

   Zapraszam do wzięcia udziału w Ankiecie na moim blogu, a w niedziele nowa część opowiadania "Jak zostać księżniczką?"

   anytsujdream.blogspot.com

   Usuń
 7. Moim zdaniem efekt jaśniejszych włosów Kate,to efekt słońca w lecie,ale może się mylę.Co do butów Sebago Bala,dobrze być posiadaczką rozmiaru 36 lub 37,ale trzeba również mieć jeszcze 440zł;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...