5 czerwca 2015

Chrzest księżniczki Charlotte + więcej


Dziś około południa, na oficjalnym twitterowym koncie Kate i Williama pojawiła się informacja:

Książę i księżna Cambridge z radością informują, że chrzciny księżniczki Charlotte odbędą się w niedzielę, 5 lipca w kościele św. Marii Magdaleny w Sandringham
Księżniczka Charlotte zostanie ochrzczona przez arcybiskupa Canterbury, Justina Welby.


Kościół św. Marii Magdaleny jest położony w sąsiedztwie posiadłości Królowej, a także domu Kate i Williama. W każde Boże Narodzenie rodzina Windsorów uczestniczy tam w nabożeństwie. To tam, w 1961 roku została ochrzczona księżna Diana, a także księżniczka Eugenia w 1990 - były to ostatnie królewskie chrzciny w tym miejscu.

  Czy to właśnie Eugenia zostanie jedną ze chrzestnych księżniczki? A może jej siostra, Beatrice? W dzieciństwie siostry oraz William i Harry spędzali ze sobą bardzo dużo czasu, ich matki przyjaźniły się, ojcowie są braćmi. Sarah i Andrzej często przyjeżdżali do posiadłości Diany i Karola - Highgrove. Jednak wydaje mi się, że teraz to Harry bardziej trzyma z kuzynkami niż William - razem imprezują i wyjeżdżają na wakacje, mają wspólnych przyjaciół. Możliwe, że jest to spowodowane tym, że William jest trochę starszy, poza tym ma już żonę i dzieci. 

A może Harry, Pippa albo James zostaną rodzicami chrzestnymi? Sporym zaskoczeniem było, że żadne z nich nie zostało o to poproszone w przypadku George'a. 

Wybór Kate i Williama zostanie ogłoszony najpewniej w dniu chrzcin lub dzień przed. Tutaj możecie znaleźć listę typowanych osób na chrzestnych George'a.

Oczywiście chrzciny będą miały charakter prywatny.


***************************************

Minął już miesiąc od narodzin księżniczki Charlotte, a jeszcze nie zostały opublikowane oficjalne zdjęcia. Choć jakiś czas temu mogliśmy przeczytać, że zdjęcia pojawią się dopiero w lipcu, przed chrzcinami księżniczki, to całkiem prawdopodobne, że nastąpi to wcześniej - być może w tym lub w przyszłym tygodniu!  Dwa oficjalne portrety książęcej rodziny po narodzinach George'a pojawiły się, gdy chłopiec skończył cztery tygodnie, a Charlotte skończyła cztery tygodnie w sobotę. Także czekamy! : )
Co do lipcowych zdjęć, zapewne też się pojawią - z okazji chrztu oraz urodzin George'a.

***************************************

Ostatnio Kate i George byli widziani w Londynie. Bawili się w parku i wyglądali jak zwykła mama z dzieckiem - Kate biegała i szalała ku uciesze syna : )


16 komentarzy:

 1. Wydaje mi się że teraz wybiorą jedną osobę z rodzeństwa i będzie to brat Kate-James

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie "książę George zostanie ochrzczony" tylko chyba księżniczka Charlotte

  OdpowiedzUsuń
 3. Ładny hołd dla Diany z tym kościołem, a chrzest tak wcześnie, bo Królowa "zmienia" zamek ;)
  Stawiam na Jamesa, Pippa gotowa jest napisać potem o tym do gazet, bo taka "medialna" jest.
  Oby to nie były rozpuszczone i wiecznie imprezujące i wyjeżdżające na wakacje zamiast pracować Eugenia i Beatrice. Lepiej nie, nie mają ostatnio dobrej prasy po tym jak przyłapano Beatrice na 15 wakacjach w tym roku a jest początek czerwca.

  Podobno chrzciny będą miały charakter prywatny, ale ludzie będą mogli zgromadzić się w okolicach kościoła i popatrzeć na przyjazd BRK, ale kto wie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda!!! Z wakacji na wakacje.

   Usuń
 4. Mam nadzieję, że niedługo zobaczymy oficjalne zdjęcia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno jutro wieczorem mają się pojawić zdjęcia George'a :)

   Usuń
  2. tak to prawda :) Śledźcie Twittera po prawej stronie, notka pojawi się jak najszybciej :)

   Usuń
 5. Ten mały kościółek to urocze miejsce,blisko domu i świetny wybór na chrzciny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to tak jakby parafia książęcej rodziny :)

   Usuń
 6. A chrzciny Georga tez były prywatne? Bo było wiele zdjęć ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Ta "prywatność" dotyczy tego, że nie pojawią się zdjęcia z środka kościoła, z samej uroczystości. Natomiast będą zdjęcia sprzed kościoła, przed i po ceremonii. Zresztą podejrzewam, że tak jak z chrzcin George'a, będzie transmisja na żywo ze chrzcin Charlotte :) No i poza tym zdjęcia oficjalne :)

   Usuń
 7. "Chrzciny będą miały charakter prywatny" - czy to oznacza, że nie zobaczymy takich zdjęc, jak ze chrztu George'a?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oznacza to, że nie pojawią się zdjęcia z samej ceremonii, z środka kościoła. Czyli tak samo, jak było ze chrzcinami George'a :)

   Usuń
 8. Ciekawe czy zabiorą George'a na tą uroczystość? Ale pewnie tak...:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja obstawiam, że chrzestnym będzie Harry. Natomiast wielkie NIE dla Beatrice i Eugenii - dla mnie to rozpuszczone pannice i nie wydaje mi się, żeby William i Kate, którzy są zupełnie inni, mieli z nimi na tyle dobre relacje, by wybierać ich na chrzestnych. Dosyć nieostrożne byłoby wybranie na chrzestną Pippę, co prawda Kate jest z nią bardzo związana, ale Pippa jest faktycznie zbyt "medialna".

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...