4 maja 2015

Księżniczka Charlotte z Cambridge!
Książę i Księżna Cambridge chcą z radością ogłosić, że nazwali swoją córkę

Charlotte Elizabeth Diana

Dziecko będzie tytułowane: Jej Królewska Wysokość Księżniczka Charlotte z Cambridge.
 

87 komentarzy:

 1. Myślę, że lepszego zestawu nie można było sobie wymarzyć.:) Piękne imiona dla pięknej Księżniczki.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie :) ciekawa jestem, jak będą zdrabniać jej imię: Charlie, Lotta, Lottie...? :)

   Usuń
 2. Piękne imię .. śliczna jest ta malutka dziewczynka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ładnie :) dziękuję za wyjaśnienie nadania tego imienia :) imię nawiązuje też trochę do imienia mamy Kate - Carol Elizabeth ^^ jakby tłumaczyć Charlotte jako Karolina to jak najbardziej nawiązuje też do mamy Kate i rodzina Kate (choć oficjalnie pominięta w nadaniu imienia) nieoficjalnie jest też uwzględniona więc fajnie to rozegrali moim zdaniem :) malutka jest prześliczna - to nikogo nie powinno dziwić mając takie geny wiadomo że wyrośnie na ślicznotę

  OdpowiedzUsuń
 4. Słodka Szarlotka! Bardzo podobają mi się wybrane imiona :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie tylko ja bym zmieniła kolejność drugiego i trzeciego imienia, wiadomo królowa jest najważniejsza ale zawsze bliższa i ważniejsza jest babcia niż prababcia. Czyli Charlotta (Karolina) to żeński odpowiednik Charlsa (Karol), w takim razie imię Carol jak można tłumaczyć na polski?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że nie przeszłoby, aby drugie imię było Diana, a trzecie Elżbieta ;)

   Nie zawsze jest tak, że istnieje polski odpowiednik każdego imienia :)

   Usuń
  2. Jest jeszcze imie Karola wec może tak

   Usuń
  3. Kiedyś rozmawiałam o tym z panią z angielskiego - była zdania, że imion nie powinno się tłumaczyć. Zwłaszcza, gdy w polskich gazetach pisano "Kate, William i Jerzy"... Zobaczcie też np. Jennifer Aniston - nikt przecież nie pisze o niej Genewefa Aniston ;)

   A spójrzcie jeszcze na ten przykład, tym razem już królewski, z Monako - księżniczka Karolina ma córkę Charlotte ;)

   Usuń
  4. Nie powinno się w ogóle tłumaczyć imion z angielskiego na polski! Strasznie mnie to denerwuje... George to George a nie Jerzy -.- to tak jakby na księżną Kate mówili księżna Kasia

   Usuń
  5. Bo imion gwiazd Marto się nie tłumaczy.. Natomiast imiona monarchów i rodzin królewskich owszem. A Charlotte to oczywiście odpowiednik polskiej Karoliny, wszędzie tak podają, czasem jest kilka odpowiedników do jednego polskiego imienia, np. do Karoliny jeszcze Caroline, Charlene, Carol :)

   Usuń
  6. Można tłumaczyć ale nie trzeba... Ale jeśli tłumaczymy, to konsekwentnie, a nie np. księżna Kate z księciem Jerzym, tylko Kate z Georgem, albo Katarzyna z Jerzym :)

   Usuń
  7. Anonimowy4 maja 2015 17:20 --> to nie jest prawda, imion monarchów też nie powinno się tłumaczyć. To tak jakby wydając autorce bloga np paszport WB wpisali jej Martha a nie Marta. Marie Duńska zawsze będzie Marie, a nie Maria, tak samo z Mary jest.

   Usuń
  8. A co zrobić z imionami władców Rosji? Należy zapisywać ich imiona w cyrylicy? A władcy Chin czy Japonii? Jakby w gazecie napisali: 漢景帝 to nie umielibyśmy w większości tego przeczytać. Problem mają też genealodzy. Imiona naszych przodków zapisywane były w obcych językach (łacina, niemiecki, rosyjski). Moi pradziadkowie w każdym dokumencie mieli Johann i Elizabeth, to czemu wszyscy mówią o nich Jan i Elżbieta? Ktoś może zwrócić uwagę, że było to spowodowane polityką germanizacji. No dobrze, ale wcześniej, w XVIII w. gdy państwo polskie jeszcze istniało jedynym dokumentem w którym zapisano imię danego chłopa była najczęściej księga metrykalna. W księdze stało jak byk: Ojciec Laurentius ma syna Adalbertusa, ale we wsi wszyscy wołali na nich Wawrzyniec i Wojciech. Jednak księga była prowadzona po łacinie, więc imiona także należało przetłumaczyć (zwróćmy uwagę jak odległe fonetycznie są obie formy tych imion). W historii to samo: Karol Wielki, Ulryk von Jungingen, Juliusz Cezar, Mikołaj Kopernik, Jerzy Waszyngton (to już nawet nazwisko spolszczone), Jan Jakub Rousseau. Generalnie skłaniam się ku opcji, że imiona należy tłumaczyć w zależności od tego w jakim języku piszemy. Imiona polskich imigrantów w USA tłumaczono na angielski. Choć tu sprawa jest jeszcze trudniejsza: chłopiec ochrzczony w zaborze niemieckim Johann wyjeżdża do Stanów, gdzie jego imię zapisuje się John. W Polsce został jego brat - ochrzczony przez niemieckiego księdza jako Joseph. Po latach Polska odzyskuje niepodległość i w księdze zgonów znajdujemy formę Józef. Wychodzi z tego, że każdy używał formy imienia adekwatnej do języka, w którym pisał: amerykański urzędnik pisał John, niemiecki ksiądz Johann, polski ksiądz prowadzący zapisy po łacinie pisał Joannes, a polski notariusz napisał Jan.

   Usuń
  9. Do jednego polskiego imiona jest kilka angielskich odpowiedników. Np. Katarzyna - Catherine, Kathryn, Katherine
   Jakub - James,Jacob

   Usuń
 6. Jak się wypowiada imię Charlotte?

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękny zestaw imion obstawiałam, że może być Charlotte ale nie na 1 imię a tu niespodzianka!!!!!! Naprawdę piękne imiona!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgadłam trzy imienia i kolejność wow! Następnym razem muszę się z kimś założyć :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. może załóż sobie konto Google i komentuj z niego, może coś jeszcze nam przewidzisz i będziemy wiedziały wcześniej ;)

   Usuń
  2. Bez przesady, nie będę się bawić w wróżbite Macieja :) tym bardziej, że rzadko mi się zdarza trafiać.. Aleee tym razem się udało i nawet moja mama się dziwi, że trafiłam x

   Usuń
 9. Ale mi się Charlotte nie podoba, nie wiem czemu :( Wolałabym Caroline.

  OdpowiedzUsuń
 10. Marto, nie uważasz ze imię Diana jako trzecie to właściwie żadne uhonorowanie mamy Williama?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, nie uważam tak :) Nadanie dziewczynce imienia Diana to naprawdę piękny hołd i dowód pamięci. Argumenty, że imię Diana powinno być wcześniej niż Elizabeth są troszeczkę bezpodstawne i nie wiem czy ktokolwiek się nad tym zastanawia ;)

   Usuń
  2. Elisabeth jest nadane dlatego że w Wielkiej Brytanii dzieciom tej samej płci co panujący władca na drugie imię nadaje się imię panującego. Nie jest to obowiązek ale taki był i jest zwyczaj, chociaż teraz już trochę z przymróżeniem oka

   Usuń
 11. Najpiękniejsze imiona świata!!!!!!!!!!!!!! Charlotte Elizabeth Diana

  OdpowiedzUsuń
 12. Jest jakaś tradycja ze nadaje się któreś z imion po panującym monarsze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie jest to tradycja, ale jest to bardzo popularne. I nie tylko w rodzinie królewskiej, ale całej Wielkiej Brytanii :)

   Usuń
 13. Śliczne imiona, Charlotte było jednym z moich typów. Też wolę gdy nie tłumaczy się imion, dlatego powinna być Charlotte, a nie żadna Karolina itp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta, królowa Elizabeth, książę Philipp, książę Andrew itp...
   Zaakceptujcie dziewczynki, że w języku polskim przyjął się zwyczaj nazywania monarchów i arystokratów zagranicznych po polsku.

   Usuń
  2. Tak się przyjęło, jednak jeśli chodzi o te nowsze pokolenie to przyjęło się Kate, William i Harry, a nie Kasia, Wilhelm i Heniek ;) Myślę, że Charlotte zostanie Charlotte :)

   Usuń
  3. Będzie król Jerzy, a nie król George. Księżniczka to słowo polskie, więc nie księżniczka Charlotte, tylko księżniczka Karolina... Tak jest poprawnie i w oficjalnym języku, choć wiadomo nieoficjalnie każdy może sobie pisać jak chce.

   Usuń
  4. Też myślę że skoro jesteśmy w Polsce i imię ma polski odpowiednik to nie widzę powodu żeby tych imion nie tłumaczyć, a zdrabnianie imion przy tytułach książę czy księżniczka jest infantylne i nie pasuje, więc mówmy o księżnej Katarzynie a nie o księżnej Kasi.

   Usuń
  5. Myślę, że przyjęło się nazywać młode pokolenie brytyjskiej rodziny królewskiej bez tłumaczenia, ponieważ media i ludzie traktują ich raczej jak celebrytów niż "funkcjonariuszy państwa". Jeśli sięgniemy do polskich podręczników do historii to możemy przeczytać o słynnych królach angielskich - Wilhelmie (a nie Williamie) Zdobywcy, Janie (a nie Johnie) bez Ziemi, Ryszardzie (a nie Richardzie) Lwie Serce itd., więc jeśli patrzeć na monarchię brytyjską z perspektywy historycznej to o wiele bardziej stosowne wydaje mi się nazywanie ich "po naszemu". Moim zdaniem brzmi to poważniej, mniej "celebrycko", chociaż oczywiście dzisiejsza monarchia to już tylko kwestia tylko reprezentacyjno-wizerunkowa utrzymana w operetkowej estetyce ;) Nie mniej zachęcam wszystkich żeby z szacunku dla naszych tradycji językowo - historiograficznych i z szacunku dla wielowiekowej tradycji monarchii brytyjskiej powoli przestawiać się na polskie formy imion. Chwila intronizacji Wilhelma V i Katarzyny może nie być wcale taka odległa w czasie (oczywiście życzę królowej i księciu Walii długich lat życia ;) )

   Usuń
  6. Ile razy jeszcze napiszesz o tym tłumaczeniu imion na polski? Kto Ci takich bzdur nagadał? Nie tłumaczy się, nie jest to przyjętą regułą. To, ze sobie jakiś szmatławiec przetłumaczy nie ma nic wspólnego z jakimś regułami.

   Usuń
  7. Ile razy jeszcze napiszesz, że imiona monarchów należy tłumaczyć? Kto Ci takich bzdur nagadał? To, że jakiś szmatławiec napisał po polsku to nie znaczy, ze to reguła.

   Usuń
  8. http://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/imiona-krolow-i-ksiazat;12482.html Należy tłumaczyć i kropka. Sięgnij może po jakieś poważne strony, to się dowiesz.
   Mój komentarz to jeden z powyższych. Także to nie jedna osoba pisze te wszystkie komentarze, ale kilka osób próbuję uświadomić, że zgodnie z polskimi zasadami imiona monarchów i członków rodzin królewskich w miarę możliwości spolszczamy.

   Usuń
  9. Zwolennikom używania imion w wersjach oryginalnych polecam zatem nazywanie np. papieży w ich oryginalnym, urzędowym brzmieniu - Ioannes Paulus, Benedictus, Franciscus... Monarcha to monarcha, bądźmy konsekwentni :D

   Usuń
 14. Charlotte to tez imię na cześć Spencerów jakbyśmy chcieli być szczegółowi ;) właśnie wiadomo może czy zamierzają poznać córkę z tą częścią rodziny?

  OdpowiedzUsuń
 15. Jak myślicie pokażą jakieś zdjęcia z chrztu Szarlotki albo Georga z siostrzyczką , czy raczej Szarlotka będzie ukrywana z racji tego ,że raczej Królową nie zostanie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że chrzest Charlotte będzie podobny do chrztu George'a :)

   Usuń
  2. Na pewno będą ją pokazywać :) Na równi z Georgem, tak jak kiedyś William i Harry byli pokazywani razem.

   Usuń
  3. A wiadomo ile mniej więcej będziemy czekać na chrzest?

   Usuń
 16. To teraz pozostaje czekać na oficjalne zdjęcia Charlotte.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pierwsze zdjęcia George'a pojawiły się dopiero prawie miesiąc po narodzinach :(

   http://ksieznakate.blogspot.com/2013/08/oficjalne-zdjecia-kate-williama-i.html

   Usuń
 17. raczej będą ograniczać jej pokazywanie tylko do oficjalnych zdjęć ;[

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak samo jak z George'em :) Mam jednak nadzieję, że ukażą się zdjęcia na których będzie widać jak Kate idzie z wózkiem z Charlotte, a obok kroczy George : )

   Usuń
  2. A czy będzie pokazany chrzest tak jak u Georga? I jak myślicie kiedy chrzciny? :))

   Usuń
  3. tez man taka nadzieje już się nie mogę doczkac tych słodkich zdjęć ;]

   Usuń
 18. Charlotte jest śliczna! A co do imion - czułam, że na pewno będzie Elizabeth i Diana, Alice takie zbyt pospolite więc też odpadało... Ale Charlotte - pięknie i dostojnie. Gratuluje cudownym rodzicom! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja akurat Elizabeth była pewna, natomiast miałam wątpliwości co do Diany ;)

   Usuń
  2. Czemu miałaś wątpliwości ? :)

   Usuń
  3. ja też miałam wątpliwości co do Diany - dużo dobrego zrobiła to fakt, ale jej historia jest kontrowersyjna, nie miała łatwego życia, borykała się z wieloma swoimi problemami głównie natury psychicznej i mała ma imię, które jest pewnego rodzaju ciężarem, ale jeżeli królowa nie zaprotestowała to znaczy że chcą upamiętnić te dobre rzeczy po Dianie i jestem pewna że William będzie jako tato dbał o to aby mała znała tylko i wyłącznie tą dobrą stronę babci :)

   Usuń
  4. Wątpię żeby Wiliam myślał tak jak ty, że jego matka miała jakąś ciemną stronę, a to że ktoś ma jakieś problemy w żaden sposób nie można traktować jak jego wadę. Dla dziecka matka zawsze będzie bardzo ważna bez względu na to ile pomyji prasa brukowa na nią wylała, co jak co ale matką Diana byłą wspaniałą.

   Usuń
 19. Uwazam ze imiona Charlotte Elizabeth Diana sa poprostu idealne jak przystalo na ksiezniczke.Najważniejsze ze podoba się rodzicom i ze Królowa zaakceptowała. Tak pokrótce przedstawiam Krotki kurs imienia Charlotte. Imie to jest poch.starogermanskiego od słowa "charal","carl".Francuski odpowiednik imienia Karolina to właśnie Charlotte. A jak to brzmi w innych językach? Jest bardzo podobnie:
  franc.-Caroline,Charlotte
  ang.-Carolyn,Carole,Caroline,Carrie,Charlize,Charlotte
  wł.,hiszp.,portugal.-Carolina
  niem.-Caroline,Lotte,Scharlotte
  wegier.Karola
  łac.-Carola
  Jako ciekawostkę do dam ze imię Charlotte pochodzi również od imienia Charles.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to francuskie imię, wchłonięte przez brytyjską arystokrację. Ja osobiście żałuję, że nie zdecydowali się na coś bardziej brytyjskiego, np. klasyczne Mary, Sophie lub Victorię lub chociażby Carole.

   Usuń
  2. Tez bardzo chciałam Mary, ale może następnym razem wybiorą. Patrząc na to jaką furorę mała zrobiła w brytyjskich mediach oraz jakie wrażenie wywarła na ludziach imię Diana pasuje jak ulał, chociaż nie oszukujmy się liczy się przede wszystkim pierwsze imię, dziś nie wszyscy pamiętają jakie dalsze imiona nosi Georg

   Usuń
  3. W pełni się z Tobą zgadzam. Trochę przekombinowane i rzeczywiście "mało brytyjskie". Miałam nadzieję, że wybiorą coś prostego, ale jednocześnie nieoczekiwanego i że nie będzie to jedno z imion najczęściej typowanych przez "obstawiaczy"... :/ Natomiast imię Charlotte kojarzy mi się z bohaterką książki pt. "Cierpienia młodego Wertera". :P Ładne moim zdaniem: Celine albo Cecilia, Elizabeth, Julia, Claire, Martha, Therese, Veronica. ;)

   Usuń
  4. Masz racje mało osób wie jak mają na drugie i trzecie imię William i Harry. Liczy się tylko pierwsze imię, księżniczka będzie znana jako Charlotte - Karolina.

   Usuń
  5. Ale nie wiem czy kolejne imiona George'a, Williama czy Harry'ego są aż tak znaczące jak w przypadku małej Charlotte - do Alexandra lub Louisa trzeba się trochę dokopać, a tutaj Elizabeth i Diana były dość pewnymi typami.

   Usuń
 20. dzięki marta za ten blog cudowna sprawa tyle wiadomości super ;]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jedyny już i zszedł na psy...

   Usuń
 21. Wiedziałam! Wiedziałam jak będzie się nazywać, odgadłam wszystkie trzy imiona.

  OdpowiedzUsuń
 22. http://m.plejada.onet.pl/newsy,scfglj strasznie się zdenerwowałam czytając te bzdury... A wy dziewczyny co sądzicie o tych spekulacjach?

  Karolina.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda czasu na te bzdury. Księżna Katarzyna (tak nam mówią reguły języka polskiego) jest piękną kobietą, zadbaną pod każdym względem, a do tego po prostu czarującą, więc jej zazdroszczą i tyle! A co do brzucha - księżna ma znakomitą figurę i fantastycznych krawców, więc brzuch się nie odznaczał. Życzyłabym każdej kobiecie, by tak pięknie wyglądała w ciąży i po porodzie.

   Usuń
  2. nie ma co sądzić..takie bzdury że hej ;) nie chce pisać brzydko ale jacyś kompletni idioci w to mogą uwierzyć, cieszę się że jest TEN blog bo nie muszę się przedzierać w gąszczu tych kretyńskich informacji aby dowiedzieć się co aktualnie u Kate :)

   Usuń
 23. https://igcdn-photos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xta1/t51.2885-15/11203450_1482644425358851_2140560875_n.jpg Patrzcie jakie piękne <3 Chciałabym już bardzo ich zobaczyć w czwórkę, choć podobnie jak Marta nie przyzwyczaiłam się jeszcze do tej liczby :(

  OdpowiedzUsuń
 24. No proszę jak się imiona w rodzinie pokrywają ;)
  Charles Spencer said #RoyalBaby "Perfect names. My 2-year old Charlotte Diana will be thrilled at cousinly name-sharing."

  OdpowiedzUsuń
 25. A jęli chodzi o imiona takie jak Karolina i Karol jest jeszcze Karola żeńskie imie od Karol tłumaczy sie je na agelski tak jak ma mama kate badzo ładne imiona nabadzej cieszę sie z Karoliny bo sama mam ciocie o tym imieniu wec na pewno malutka wyrośnie na wspaniałą dziewczynkę a potem kobietę zresztą juz jej rodzice o to zadbają jak i o jej brata także życzę całej ich rodzinie wszelkiego najlepszego i zdrowia dla dzeci

  OdpowiedzUsuń
 26. Marta nie będzie miała o czym pisać przez dobrych kilka miesięcy . William i Kate chcą się odizolować od wszystkich , przeprowadzili się do nowego domu więc również nie będzie już zdjęć dzieci z ukrycia . Niestety teraz będą jeszcze bardziej te dzieci chronić . Tak więc blogi o Kate troszkę staną się nudne ,bo nie będzie o czym pisać przez dobrych kilka miesięcy a potem jeżeli się będą pojawiać to raczej rzadziej niż do tej pory . Dzieci też już nie będą pokazywane może raz do roku na ich urodziny będą z przymusu musieli pokazać jakąś wystylizowaną fotkę i to wszystko. Tym bardziej ,że mam wrażenie że Kate będzie starała się jeszcze o trzecie dziecko . Więc kilka lat będziemy ich widzieć niestety coraz rzadziej . Szkoda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że częstotliwość oficjalnych wyjść Kate i Williama w najbliższym czasie, po narodzinach Charlotte, będzie podobna do tej po narodzinach George'a - można wrócić sobie do wcześniejszych notek i przypomnieć jak to wtedy mniej więcej wyglądało. Oczywiście nie przeczę, że zaczyna się spokojniejszy czas, ale nie znaczy, że nie będzie się tu nic działo - wprost przeciwnie! W związku z tym, że zaczęłam już wakacje, będę miała więcej czasu na to, co chciałam zrobić przez ostatnie miesiące,ale brak czasu na to nie pozwolił ;)

   Usuń
  2. Ja to bym teraz chciała żeby więcej działo się u Harrego i córek Andrzeja, kolejny ślub w rodzinie na pewno by się przydał, wiadomo to już nie będzie takie wydarzenie jak u Wiliama i Kate ale dla wielbicieli monarchii byłaby to nie lada gratka.Najgorsze że raczej się nie zapowiada...

   Usuń
  3. Może będzie jakieś Royal tour w 2016? Kto wie?

   Usuń
 27. Ja tak trochę z innej beczki :) Mogłybyście polecić mi jakieś filmy dotyczące jakiś królestw czy monarchij? Niekoniecznie dotyczących Wielkiej Brytanii, niekoniecznie na faktach, niekoniecznie współczesne :D Po prostu wszystkie jakie przyjdą wam na myśl.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. - Grace - księżna Monako (jeśli nie widziałaś) moim zdaniem ładny film, choć jest dużo przekłamań, mimo to dobra rola Nicole Kidman.
   - Królowa
   - Maria Antonina
   - Elizabeth
   - Elizabeth. Złoty Wiek.
   - Czego pragnie dziewczyna - lekki o brytyjskiej arystokracji z Colinem Firthem :)
   - Diana

   Usuń
 28. Dostałam wczoraj podziękowanie za życzenia wysłane z okazji rocznicy ślubu Kate i Williama.Szkoda,że nie dołączyli żadnego zdjęcia,ale wysyłają chyba tylko tym,którzy napiszą dłuższy list.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja tez dostałam list bez kartki troche mi szkoda ale i to mnie cieszy

   Usuń
  2. ja napisałam dłuższy list i tez dostałam tylko list bardzo mnie to cieszy chociaz kartka była by miła niespodzianlką bo zawsze otrzymywałam kartki

   Usuń
 29. ja np. lubię Keirę Knightley i takie filmy związane trochę z rodzinami królweskimi z tą aktorką w roli głównej to: Księżna i Król Artur, bardzo fajny film jest też pt. Kochanice Króla ze Scarlett Johansson (polecam obejrzeć), swego czasu lubiłam też filmy o cesarzowej Sissi (bo interesowała mnie jej historia), film Jak zostać królem też mi się podobał, oglądałam też oczywiście film o Dianie, w planach mam do obejrzenia film pt. Królowa, w sumie ciekawe pytanie z chęcią bym pooglądała jeszcze jakieś filmy związane z tematyką królewską - więc też czekam na propozycje :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Marto moze jakiś post o odwiedzinach małej Charlotte?

  OdpowiedzUsuń
 31. Śliczne imiona idealnie pasują do malej księżniczki. mam nadzieję, że nikt nie postanowi tłumaczyć na polski imienia Charlotte :)

  Kiedyś zainspirowana ślubem Kate i Williama stworzyłam historię o pewnej dziewczynie i zakochanym w niej księciu z tajemniczej Wyspy Rose, znajdującej się u wybrzeży Ameryki. Zapraszam serdecznie na mojego bloga z opowiadaniem i nie tylko:
  www.anytsujdream.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 32. Filmy o monarchii :)
  Diana
  Grace księżna Monako
  Siostra królowej
  Jak zostać królem
  Weekend z królem
  Williama i Kate
  William & Catherine: A Royal Romance (jest tylko ze szwedzkimi napisami)
  Sisi
  Sisi z 2009
  Sophie - młodsza siostra Sissi
  Anna Karenina
  Młoda Victoria
  Jedna noc z królem
  Anna i Król,
  Księżna
  Maria Antonina
  Rzymskie Wakacje z Audrey Hepburn (wymyślona postać)
  Książę i aktoreczka" z Marliyn Monroe
  Książę student" (1954)
  Książę i ja
  Pamiętnik księżniczki z Anne Hathaway
  Zakochana księżniczka
  Katarzyna Wielka(1995)
  księżniczka i żołnierz
  Księżniczka Montpensier
  Królowa Margot
  Program ochrony księżniczek z seleną gomez i demi lovato
  Księżniczka i żebrak
  Wiktoria I albert
  Fantagiro
  Szaleństwo króla Jerzego
  Markiza angelika
  Król artur
  Kochanice króla
  Dynastia tudorów
  Rycerz króla artura
  Dama i rozbójnik
  Cesarzowa
  Królewska faworyta (1990)
  Markiza de Pompadour, królewska faworyta(2006)

  OdpowiedzUsuń
 33. Mam nadzieje ze to nieprawda ze kate i william wynajeli surogatke? :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. możesz być pewna, że tak nie jest :)

   Usuń
 34. http://ksieznacatherineuk.blogspot.com/
  Mam wrażenie,że ta blogerka od Ciebie ściąga,takie same zdjęcie,taki sam opis o księżnej Kate i jeszcze taka sama zakładka ,,Kate i William w prasie'' w pisze tam o Mette-Marit tak samo jak u Ciebie.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...