16 grudnia 2014

Kate na spotkaniu Skautów


Dziś wieczorem księżna Kate wzięła udział w spotkaniu ze Skautami w Bow we wschodnim Londynie.

Księżna zrobiła dzieciom wspaniałą niespodziankę - dowiedziały się o jej obecności na spotkaniu na kilka minut przed jej przyjazdem! Pewnie dlatego też dowiedzieliśmy się o jej dzisiejszym wyjściu dopiero wczoraj po południu.


Kate jest wolontariuszką Skautów od stycznia 2012 roku - gdy mieszkała z Williamem na wyspie Anglesey, często mogliśmy usłyszeć o jej różnych "cichych" spotkaniach z dziećmi, na przykład zorganizowała grilla dla dzieci czy pomagała w budowaniu obozu w lesie.


Oczywiście brała też udział w wielu oficjalnych i "głośnych" wyjściach związanych ze Skautami - w 2013 roku wzięła udział w dorocznej paradzie w Windsorze  czy spotkała się z innymi wolontariuszami w Great Tower Scaut Camp .


Dzisiejsze spotkanie Kate z dziećmi to głównie zabawy, branie udziału w różnych dyscyplinach i miłe spędzenie razem czasu.


I jeszcze wycinek artykułu, który zawsze przytaczam przy okazji notek o Skautach:

Kiedy Kate objęła patronat nad ruchem skautowskim i została w nim wolontariuszką, jej pierwszym obowiązkiem było udanie się na policję, by zeznać, że nie jest.... pedofilem! Księżna współpracuje ze skautami w Anglesey, gdzie na co dzień mieszka, a jej mąż pełni służbę w pobliskiej bazie. Zanim jednak rozpoczęła pracę z dziećmi, złożyła zeznania w Criminal Records Bureau, czyli odpowiedniku polskiego rejestru skazanych. Chodziło o to, by nie było wątpliwości, że Kate nie była skazana za pedofilię. - Księżna nie musiała poddawać się tej procedurze, ponieważ będzie miała tylko sporadyczne kontakty z dziećmi. Zdecydowała się jednak na ten krok, by w przyszłości móc uczestniczyć w obozach i spać na nich - zapewnił rzecznik Scout Association. Przedstawiciel dworu dodał ze swojej strony, że "księżna jest zadowolona ze złożenia zeznań [...]" [An]


Mogliśmy się spodziewać sportowego stroju Kate - ale o tym, że zobaczę księżną w bluzie to nie pomyślałam!  Księżna założyła bluzę Skautów, którą można kupić za 28 funtów. To tego dobrała zwykłe czarne spodnie i zwykłe, czarne, zamszowe kozaki. I czy nie wyglądała fajnie? ; )


Kilkanaście minut przed przyjazdem Kate, pojawiła się na Twitterze informacja, że księżna już przyjechała i ma na sobie czarny płaszcz Goat, który miała na sobie ostatnio w Nowym Jorku. Okazało się to nie prawdą, a płaszczyk - chociaż piękny - nie pasowałby do okazji : )


Tutaj znajdziecie link do poprzedniej dzisiejszej notki - w weekend Kate i William byli gośćmi na ślubie przyjaciół.

Jutro lub w czwartek odbędzie się przedświąteczny obiad dla rodziny Windsorów, organizowany co przez Królową Elżbietę w pałacu Buckingham. Zwykle pojawiają się zdjęcia z samochodów wjeżdżających do pałacu, więc zapewne tak będzie i tym razem.

A tutaj więcej wesołych zdjęć z dzisiejszego wyjścia : )

8 komentarzy:

 1. Świetna stylizacja. Zwyczajna, codzienna i doskonale pasująca do okazji.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ładnie i naturalnie wygląda tutaj Księżna, ale czerń to nie jej kolor.

  OdpowiedzUsuń
 3. Albo Kate jest zmeczona (?) albo ciaza jej nie sluzy? Pieknie wygladala zaraz po slubie, ale odkad weszla w Windsorow nie zachwyca.

  OdpowiedzUsuń
 4. wydaje mi się że Księżna wyglądałaby dużo lepiej gdyby spięła włosy w kitka i założyła adidasy zamiast tych kozaków- one nie pasują do sportowej bluzy

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj coś czuję, że będzie dziewczynka :) bo Kate wygląda "gorzej" niż przy George'u. Co oczywiście nie oznacza, że wygląda źle. Jest piękna jak zawsze, ale wydaje mi się że przy George'u wyglądała bardziej kwitnąco :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zauważyłyście, że Kate ma blizny na twarzy, takie jakby po trądziku lub ospie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może to jeden z objawów ciąży, chyba będzie dziewczynka ;)

   Usuń