9 grudnia 2014

Kate i William w 9/11 Memorial Museum


Swój drugi i ostatni dzień w Nowym Jorku, Kate i William rozpoczęli od wizyty w bardzo ważnym dla tego miasta miejscu - 9/11 Memorial Museum. 


Muzeum pamięci ofiar zamachów na World Trade Center zostało otworzone po 8 latach budowy 21 maja 2014 roku. 

Obiekt o przestrzeni wystawowej ponad 10 tys. metrów kwadratowych mieści się w dużej części w podziemiach zniszczonych bliźniaczych wieżowców. Muzeum i pomnik zostały zbudowane z datków i pieniędzy publicznych za 700 milionów dolarów.

Ekspozycja zawiera 10 tys. artefaktów, 23 tys. zdjęć oraz 500 godzin wideo i filmów. Są tam fotografie osób zabitych w atakach, a także ich osobiste rzeczy odszukane w zgliszczach, np. buty, wizytówki czy karty kredytowe. Jest nawet odnaleziony na pobliskiej ulicy list pisany przez jednego z zakładników w porwanym samolocie, który uderzył w World Trade Center.

W muzeum znalazły się poruszające materiały filmowe sprzed 13 lat, przedstawiające płonące wieżowce i wyskakujących z nich ludzi. Wideo Matta Lauera odtwarza minuta po minucie to, co się stało rankiem 11 września 2001 roku.

Zachowały się też fragmenty podziemnych murów, resztki schodów, dzięki którym sporo ludzi się uratowało, część fasady i inne elementy konstrukcyjne.

onet.pl


Książęca para złożyła na pomniku bukiet białych róż.

 

Kate i William zwiedzili muzeum.


 Następnie książęca para odwiedziła siedzibę fundacji CityKids


Księżna miała na sobie nowy, różowy płaszczyk firmy Mullberry. Do niego dobrała torebkę tej samej firmy, czarne rajstopy i czarne, zamszowe szpilki.


Księżna zdecydowała się dzisiaj spiąć włosy w kucyk.


7 komentarzy:

 1. Niekorzystnie w tym kolorze niestety :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak najbardziej korzystnie :) Nareszcie jakiś żywy kolor a nie szaro buro ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. W takie miejsce na różowo? To nie na miejscu... pasowałby granat, ciemna zieleń, beż, ale na pewno nie ostry róż. Owszem, Kate pasuje ten kolor, ale nie pasuje on do okazji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O ile płaszcz ładny ze względu na kolor, ale nie na wizytę w takim miejscu. Jak na osobę z taka pozycją powinna była o tym wiedzieć!

   Usuń
 4. cały wyjazd niekorzystnie, Kate zmęczona spuchnięta, te płaszcze wszystkie jakieś dziwne , nie zachwyca ta nowa stylistka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zgadzam się. Moim zdaniem bardzo korzystnie, nie zapominajmy, że Kate jest w ciąży i nie ma już idealnej, szczuplutkiej sylwetki. Natomiast brakuje mi koloru. Właściwie cała wizyta prawie tylko na czarno...

   Usuń
 5. śliczny płaszczyk

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...