23 listopada 2014

Co nowego u Kate i Williama?

Jak zapewne zauważyliście, w ostatnim czasie blog miał małą przerwę, spowodowaną nadmiarem różnych spraw i obowiązków. Notki z ostatnich wyjść Kate: warsztatów z podopiecznymi organizacji SportsAid, gali Royal Variety Performace oraz rozdania nagród Place2Be pojawią się w najbliższym czasie. Natomiast teraz zapraszam na przegląd nowinek i plotek z ostatnich dni : )

14 listopada, kiedy książę Karol obchodził 66 urodziny, zostały potwierdzone plotki, które pojawiały się od kilku tygodni - Kate i William lecą do Ameryki! Początkowo podróż była planowana tylko dla księcia, jednak w związku z tym, iż księżna musiała jesienią opuścić wiele spotkań i wyjść, a teraz czuje się bardzo dobrze, postanowiła pojechać razem z nim. Książęca para będzie w Stanach od 7 do 9 grudnia - ostatni raz byli tam w 2011 roku, podczas pierwszej oficjalnej podróży zagranicznej. Oficjalne wyjścia odbędą w Nowym Jorku - gdzie oboje będą po raz pierwszy - ponadto William we wtorek poleci do Waszyngtonu. De facto będą to tylko dwa dni oficjalnych wyjść - na 7 grudnia planowany jest przylot pary, niestety są małe szanse, że zobaczymy zdjęcia z lotniska. Jednak i tak jest się z czego cieszyć : ) 


15 listopada 37 urodziny obchodził Peter Phillips, najstarszy wnuk Królowej
16 listopada minęły cztery lata od oficjalnego ogłoszenia zaręczyn Kate i Williama


 17 listopada - Organizacja "United For Wildlife", której prezesem jest książę William, podjęła współpracę z firmą Rovio Entertainment - twórcą słynnej gry Angry Birds. Razem stworzyli specjalny turniej on-line, mający promować wiedzę o kłusownictwie i gatunkach zagrożonych wyginięciem. Gracze z całego świata mogą startować w zawodach już od poniedziałku. veedo.pl + weekend.pb.pl
Parę lat temu Kate zdradziła, że William często gra w Angry Birds : )


20 listopada był nagrywany pierwszy w historii wywiad z księciem Karolem za pomocą Google+ Hangout, w jego domu, czyli Clarence House. Na półce koło kanapy można było dostrzec kilka zdjęć - jednym z nim było zdjęcie księcia Karola i George'a, które zostało zrobione podczas sesji zdjęciowej z okazji chrztu małego księcia. Nie było publikowane jako oficjalne zdjęcie.
Tego dnia Królowa i książę Filip obchodzili 67 rocznicę ślubu.


 21 listopada dowiedzieliśmy się, że Kate, William i Harry zatrudnili nowego sekretarza ds. komunikacji i wizerunku. Nazywa się Jason Knauf, ma 30 lat i pochodzi z Ameryki. Obecnie pracuje w Royal Bank of Scotland, jako dyrektor działu spraw ogólnych, a stanowisko u rodziny królewskiej obejmie po Nowym Roku. Pan Knauf został opisany jako "młody i nowoczesny" - ciekawe, jak wpłynie na wizerunek Kate, Williama i Harry'ego?

Poza tym, w dzisiejszym wydaniu Telegraphu ponownie wrócił temat podróży Kate i Williama do Chin na początku przyszłego roku.


Miłej niedzieli!

4 komentarze:

 1. dlaczego prawdopodobnie nie zobaczymy zdjęć kate i Williama z lotniska? ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ponieważ lotnisko jest bardzo dobrze strzeżone, poza tym przylecą lotem prywatnym :)

   Usuń
  2. może napisz notkę co będą robić kate i william w U.S.A?

   Usuń
 2. Kate i Wiliam odwiedzą nowojorskie schronisko dla bezdomnych, jeden z wielkich zakładów penitencjarnych oraz zakład dla nerwowo i psychicznie chorych na Long Island. Żeby tylko nie zaszkodziło to dziecku w łonie matki :-/.

  OdpowiedzUsuń