25 listopada 2014

Księżna Kate w hospicjum EACH w Norfolk + nowe zdjęcie Kate, Williama i George'a


Dziś księżna Kate odwiedziła siedzibę fundacji EACH, której jest patronką, aby oficjalnie rozpocząć zbiórkę pieniędzy na budowę nowego hospicjum dla dzieci Showground w hrabstwie Norfolk.


Fundacja EACH wspiera hospicja dziecięce w Anglii wschodniej. Zajmuje się dziećmi i młodzieżą, których stan zdrowia zagraża życiu. Zapewnia opiekę i wsparcie chorym i ich rodzinom  w domu, podczas spotkań lub w hospicjach w Ipswich, Milton i Quidenham.  Działalność fundacji obejmuje hrabstwa Cambridgeshire, Essex, Norfolk i Suffolk. Praca tej organizacji jest godna podziwu dlatego też, była to jedna z pierwszych organizacji nad którymi Kate objęła patronat. 


Dzisiejszy przyjazd Kate i spotkania z dziećmi oraz wolontariuszami, a także ze sponsorami i dyrekcją fundacji miało na celu między innymi nagłośnienie akcji zbiórki pieniędzy oraz pozyskanie kolejnych sponsorów na budowę nowego hospicjum Showground w samym sercu hrabstwa Norfolk. 


Fundacja dostała pozwolenie na budowę, ale nie ma na razie wystarczająco środków finansowych. Aby zebrać  potrzebne 10 milionów funtów, organizowane są na przykład charytatywne aukcje. Poniżej ceramika zaprojektowana przez Emmę Bridgewater - 5 funtów ze sprzedaży jednej z nich trafi na konto EACH. Ponadto wiele znanych osób przekazuje coś od siebie na aukcje - tak jak Kate w grudniu 2012 roku przekazała stworzoną przez siebie paczkę z rzeczami dla dziecka.


Kate powoli uczyła się godzić życie osobiste z oficjalnymi obowiązkami. Postanowiła na własną rękę wyszukać organizacje charytatywne, które objęłaby patronatem. [...] Jej biuro skontaktowało się z wybranymi fundacjami, pytając o możliwości współpracy. Ponieważ było to dla niej zupełnie nowe doświadczenie, postanowiła zacząć od podstaw i sama odwiedzała siedziby różnych organizacji rozrzucone po całym kraju oraz zbierała o nich informacje. Tracy Rennie, dyrektorka hospicjów EACH, które Kate objęła w końcu patronatem, wspominała:
- Widać było, że pilnie odrobiła swoją lekcję. Zadawała mądre pytania i była świetnie obeznana z naszym sposobem działania. Nie zadowoliła się pobieżnym raportem sporządzonym przez kogoś innego. Żadna nasza odpowiedź jej nie zaskoczyła. Wszystko wiedziała już wcześniej.
EACH była jedną z wielu fundacji odwiedzonych prywatnie przez Kate. Do każdej takiej wizyty księżna starannie się przygotowywała. Rozmawiała z pracownikami, zwiedzała siedzibę, a przede wszystkim spotykała się z dziećmi objętymi pomocą.
 Kate. Księżna Cambridge


Choć dzisiejsze spotkania Kate z pewnością były bardzo miłe, księżna wyjeżdżała wyraźnie smutna. Kate spotkała się z Leigh Smith, której niespełna 16 tygodniowa córeczka Beatrice, zmarła na rzadką chorobę serca. Pani Smith wygłosiła na spotkaniu wzruszające przemówienie. Później ujawniła reporterom, że księżna podeszła do niej i ze łzami w oczach, przytuliła ją i powiedziała "You're a brave lady". Księżna znała już wcześniej historię Leigh - kobieta napisała do niej list na początku roku, a księżna odpowiedziała na niego osobiście. 


Księżna założyła się nową, czerwoną sukienkę od projektantki Katherine Hooker. Dobrała do niej szpiki Jimmy Choo i czarną kopertówkę.


Co do biżuterii, Kate wybrała naszyjnik Mappin&Webb oraz kolczyki Kiki McDonough. Miała też bardzo ładną fryzurę - zwykły kucyk, który idealnie pasował do dzisiejszej stylizacji.


****************************************

Pojawiło się nowe, urocze zdjęcie Kate, Williama i George'a! W Internecie pojawiło się dziś wieczorem. Zostało zrobione przez Jasona Bella w marcu, podczas tej samej sesji co to: portret Kate, Williama, George'a i Lupo, zrobiony z okazji zbliżającej się podróży do Nowej Zelandii i Australii. 
Nie jest to oficjalna publikacja pałacu, jednak rzecznik skomentował sprawę - zdjęcie to, to pamiątkowy prezent od książęcej pary dla każdego, kto pomagał w organizacji oficjalnej podróży do Nowej Zelandii i Australii. Zdjęcie ma odręczne podpisy Kate i Williama, a także znajduje się w pięknej ramce z inicjałami książęcej pary. Ku naszej radości - radości wszystkich królewskich fanów, zostało opublikowane przez anonimową osobę.

12 komentarzy:

 1. Wszystko mi się w tej stylizacji podoba, fryzura, biżuteria, sukienka a najbardziej jej kolor

  OdpowiedzUsuń
 2. Kate ma naszyjnik z literką ''g'' jak George czy mi się wydaje? :) Albo ''g'' jak girl, może możemy się spodziewać córki?

  OdpowiedzUsuń
 3. http://4.bp.blogspot.com/-rmVgwAWGY6Q/VHS2EOa9EAI/AAAAAAAAD9Y/uM6c_vmTJTY/s1600/Kate%2BMiddleton%2BKate%2BMiddleton%2BVisits%2BNorfolk%2BHz2pe9UQ__gl.jpg

  To jest kółeczko a nie literka g

  Katefanka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj na tym zdjęciu u góry to tak wyglądało http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/11/25/237DB57E00000578-2848609-image-42_1416918331961.jpg :) Dziękuję za wyjaśnienie

   Usuń
 4. Kate taką wagę mogłaby utrzymać, bo jej twarz teraz wygląda o wiele korzystniej. Minus z zbyt mocny makijaż z toną pudru, któremu nawet ps nie pomógł.

  OdpowiedzUsuń
 5. księżna promienieje w ciąży

  OdpowiedzUsuń
 6. George na tym zdjęciu ma przeuroczą minkę!

  OdpowiedzUsuń
 7. George przesłodki na tym zdjęciu, do schrupania taki słodziak :) Kate w hospicjum wyglądała super - w końcu inny kolor niż czarny, sukienka prosta ale mi się podoba - jestem fanką takich prostych rzeczy, fryzura super, ładnie Kate wyglądała - tak jak ktoś już wspomniał wyżej - mogła by utrzymać taką wagę bo wygląda bardzo dobrze, przede wszystkim zdrowo

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna stylizacja, podoba mi się wszystko, a najbardziej fryzura.;) Fikuśny kucyk sprzyja urodzie Kate.
  Zdjęcie jest śliczne. To naprawdę fajne, że ktoś podzielił się nim z innymi. Choć pewnie miało pozostać tajemnicą...

  OdpowiedzUsuń
 9. Zobaczcie jakim wielkim dzbanem zainteresowana jest Kate! Na sto procent będą trojaczki no bo po co byłby jej taki sążnisty tygiel!

  OdpowiedzUsuń
 10. Super tak trzymac ! J.K

  OdpowiedzUsuń