17 kwietnia 2014

Kate i William w Górach Błękitnych


Dziś, podczas drugiego dnia w Australii, Kate i William pojechali w Góry Błękitne  - przepiękne pasmo górskie, ok 100 km od Sydney, gdzie m.in. kręcono sceny do filmu "Władca Pierścieni".


 Niestety, w październiku 2013 roku przez ten piękny region przetoczyły się pożary, które spowodowały wielkie szkody i negatywnie wpłynęły na turystykę.


Kate i William spotkali się z brygadą strażaków, którzy brali udział w gaszeniu pożarów...


...oraz z lokalnymi mieszkańcami, których pożary i ich skutki dotknęły najbardziej.


 Książęca para spotkała się także z grupą młodych wolontariuszek - przewodniczek po Parku Narodowym Gór Błękitnych.


Został także zasadzony eukaliptus czerwony - oznaczający wszystkie drzewa, które spłonęły w październikowym pożarze.


Następnie, Kate i William zatrzymali się w bardzo popularnym Echo Point Lookout - miejscu, gdzie zatrzymują się wszyscy turyści, ponieważ jest tam wspaniały widok, idealny na pamiątkowe zdjęcia.


W tle widzimy tzw. Trzy Siostry:

Jak głosi legenda trzy piękne siostry Meehni, Wimlah i Gunnedoo z plemienia Gundungurra w wiosce Jamison, zakochały się w trzech braciach z sąsiedniego plemienia Dharruk. Prawo plemienne jednak zabraniało takich małżeństw. Bracia, którzy byli wojownikami, postanowili więc zabrać dziewczyny siłą i napadli na ich wioskę. Szaman zamienił je w skały, miał je odmienić po wojnie. Tymczasem zginął w walce i do tej pory nie urodził się nikt, kto mógłby przywrócić siostry do życia.Tam został przekazany prezent dla księcia George'a - płaszcz z futra oposa.


Na koniec, książęca para miała okazję podziwiać ekstremalną wspinaczkę skałkową.


Dziś Kate postawiła na sukienkę amerykańskiej projektantki, urodzonej w Belgii, Diane von Furstenberg. Nie pierwszy raz, księżna zdecydowała się na jej projekt - m.in płaszczyk, w którym wychodziła ze szpitala w 2012 roku pochodził z jej kolekcji.


Do niej, dobrała swoje koturny od Stuarta Weitzmana.


Księżna ponownie ubrała diamentowe kolczyki, które należały kiedyś do księżnej Diany, łańcuszek Mappin&Webb oraz zegarek Cartiera.

Jak podoba Wam się dzisiejsza stylizacja?

Pamiętajcie o konkursie!

Zdjęcia: Zimbio

9 komentarzy:

 1. http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2606724/Royal-Tour-Kate-Middleton-Duchess-Cambridge-three-year-old-nude-courts-neither-sales-soar-126.html

  slynne buty,ciekawe czy to jedna i ta sama para czy Kate ma pare par tych butow!

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedy cała notka?.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mogę się już doczekać kiedy pojadą do outbacku.

  OdpowiedzUsuń
 4. http://wiadomosci.onet.pl/wielka-brytania-i-irlandia/selfie-z-ksiezna-catherine/qvrlk
  słit focia z księżną Kate, jednak są tacy co mają!!

  OdpowiedzUsuń
 5. A czemu ta notka taka krótka ?

  OdpowiedzUsuń
 6. http://www.dailymail.co.uk/news/article-2607555/Thousands-turn-Cambridges-visit-famous-Sydney-beach.html
  relacja z calego dnia

  OdpowiedzUsuń
 7. Przemówienie Kate:
  http://www.skynews.com.au/topstories/article.aspx?id=968885&vId=4413733&cId=Top%20Stories

  Mają racie Ci którzy twierdzą że Kate nic nie potrafi nawet normalnie wygłosić kilku zdań nie umie bez zerkania na kartkę.

  Coraz częściej mam wrażenie (np podczas tego wywiadu - końcówka), że Kate zrobi coś a potem na na twarzy wypisane - "Patrzcie i podziwiajcie jaka ja jestem super". Lubię ją (no może lubiłam), ale tylko dlatego ze jest Księżną, bo jako osoba na stanowisku Księżnej coraz bardziej mnie denerwuje

  "(...) Ogólnie było może troszkę lepiej niż w przypadku jej wcześniejszych przemów, ale i tak, jeśli chodzi o treść, jak i wygłoszenie, przemowa była na poziomie gimnazjalisty. Najbardziej nie podoba mi się w przemowach Kate to, że to nie są właściwie przemowy. Kilka skleconych zdań, kompletnie pozbawionych przekazu. (...)"
  źródło z dn.18.04.2014r, godz.20:36
  http://komentatorkamody.onsugar.com/Katarzyna-ksi%C4%99%C5%BCna-Cambridge-na-imprezie-wielkanocnej-w-Sydney-34607504

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem zniesmaczona prezentem- futrem z oposa. Ile zwierząt musiało konać w męczarniach, żeby je wyprodukować? Ludzie wykształceni, żyjący w XXI w naprawdę powinni to sobie już umieć wyobrazić i wyrazić sprzeciw wobec takich prezentów. Szkoda, że młodzi, podziwiani i kochani przez pół świata Książę i Księżna nie potrafią się sprzeciwić i pokazać ludziom, że to po prostu barbarzyństwo i że futer nie powinno się już sprzedawać, ani produkować. Smutne...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. właściwie się z Tobą zgadzam, ale jest to pewien "lokalny produkt", który wytwarzany jest tam od wielu lat i był to po prostu tradycyjny prezent.
   Nieładnie byłoby odmówić przyjęcia prezentu przez KiW :)

   Usuń