29 marca 2014

Nowe zdjęcia Kate, Williama i George'a + Plan oficjalnej podróży + więcej

AKTUALIZACJA:

Dosłownie przed chwilą, został opublikowany oficjalny portret Kate, Williama, George'a i Lupo, zrobiony z okazji zbliżającej się podróży do Nowej Zelandii i Australii. Nie bez powodu wybrano taką datę jego ukazania - jutro w Wielkiej Brytanii obchodzony jest Dzień Matki, pierwszy, który księżna obchodzi jako mama.

Autorem portretu jest Jason Bell, który wykonał również zdjęcia z okazji chrzcin księcia.  Jeśli chcesz przypomnieć sobie wszystkie oficjalne zdjęcia książęcej rodziny, zajrzyj tutaj.

Uważam, że zdjęcie wyglądającej przez okno pałacu Kensington rodziny jest po prostu prześliczne! Zapewne zauważyliście, że mały George ma sweterek ze swoim imieniem : )

The Mail

Na zdjęciu księżna ma na sobie białą bluzkę od Temperley London, którą miała podczas rodeo w Calgary, w Kanadzie.

strictlykatemiddleton.blogspot.com

********************
SplashNews

Dziś Kate, William i Harry pojawili się w Marshfield, w hrabstwie Gloucestershire, gdzie wzięli udział w ślubie przyjaciół - Lucy Meade i Charliego Budgetta, który odbył się w kościele św. Marii.

www.panoramio.com

Lucy Meade to siostra Jamesa. To jeden z najbliższych przyjaciół księcia Williama i księcia Haryy'ego - jeszcze z czasów Eton. Razem z Thomasem van Starubenzee wygłaszał on przemówienie na weselu Kate i Williama.

dailymail.co.uk

W ślubie uczestniczyli także przyjaciele i znajomi Kate i Williama, m.in : Thomas i Melissa van Straubenzee, Sam and Bella Waley-Cohen, Jecca Craig, Tom Inskip, Olivia Hunt, Harry and Louise Aubrey - Fletcher oraz spodziewająca się dziecka, matka chrzestna George'a Emilia Jardine Paterson z mężem.


Kate miała na sobie sukienkę Whistles, którą nosiła podczas ceremonii zamknięcia IO w 2012 roku, a także podczas jubileuszowego koncertu Królowej i płaszczyk M Missoni - który widzieliśmy podczas wizyty Kate w Nottingham oraz w Fortnum & Mason. Dobrała do tego kapelusz od John Lock & Co, kopertówkę Mullberry oraz szpilki Episode. Wszystko uzupełniają złote kolczyki Cassandra, które widzieliśmy już wiele razy :)

Twitter

Co ciekawe, jedna Pani zdecydowała się wybrać ten sam płaszcz co Kate : )

hrhsuchesskate.blogspot.com

 ********************

W środę Jo Taylor, turystka, która przebywała w Londynie zauważyła wchodzących do pałacu Buckingham Kate i Williama. Udało jej się zauważyć, że księżna miała na sobie niebieską sukienkę lub spódnicę i sweter.

Twitter

*********************

W zeszły czwartek, Kate była widziana w Zarze, w centrum Londynu.
Nie zwracając uwagi na spojrzenia innych kupujących, którzy nie mogli uwierzyć własnym oczom, księżna poszukiwała wyprzedażowych okazji. Wg relacji świadków, miała na sobie koszulkę polo i długą spódnicę.

Kate zdecydowała się kupić spodnie za  £35,99, brzoskwiniową spódnicę za £ 39.99 oraz sukienkę z nadrukiem za £ 29,99.

The Sun

*********************

W ten sam czwartek, Kate i William uczestniczyli w spotkaniu z dziennikarzami w pałacu Kensington, które dotyczyło zbliżającej się podróży. Towarzyszył im mały George - miał na sobie sweterek z flagą Wielkiej Brytanii. Podobno był bardzo grzeczny, bawił się na podłodze, raczkował. Kate zdradziła, że jej synek jest "oczkiem w głowie jej rodziców".

Twitter

********************

Plan oficjalnej podróży Kate, Williama i George'a do Nowej Zelandii i Australii 


Poniedziałek, 7 kwietnia

Kate, William i George przylecą na lotnisko w Wellington. Wezmą udział w ceremonii przywitania wraz z Gubernatorem generalnym Nowej Zelandii Jerrym Mateparae i jego żoną Janine.
Wtorek, 8 kwietnia

Dzień wolny :) Kate, William i George spędzą go w domu, pod miastem.

Środa, 9 kwietnia

W rezydencji gubernatora (Government House) książęca para spotka się z młodymi rodzicami i ich malutkimi dziećmi, którzy należą do organizacji Plunket. Zajmuje się ona wspieranim zdrowych rodzin, oferuje im opiekę zdrowotną i pomoc dla nowych matek, ojców, a także ich dzieci.
Prawdopodobne, iż Kate i William zabiorą ze sobą George'a - to może być jego pierwsze oficjalne wyjście :)

Czwartek, 10 kwietnia

Wizyta w Blenheim. Kate i William wezmą udział w ceremonii upamiętniającej wojny światowe - spotkają się tam z weteranami II wojny światowej i odwiedzą Omaka Aviation Heritage Center - czyli centrum dziedzictwa lotnictwa, gdzie zobaczą kolekcję samolotów z I wojny światowej.

Po powrocie do Wellington, spotkają się z premierem Johnem Keyem oraz liderem tamtejszej opozycji. 
Wieczorem wezmą udział w przyjęciu na ich cześć , zorganizowanym przez gubernatora. William wygłosi tam krótkie przemówienie i odsłoni portret Królowej.

Piątek, 11 kwietnia

Wizyta w Auckland. Kate i William spotkają się z żołnierzami Królewskich Nowozelandzkich Sił Powietrznych i ich rodzinami. Następnie pojadą do siedziby Emirates Team New Zealand - sławnej drużyny żeglarskiej. Tam wezmą udział w wyścigach - oczywiście w przeciwnych drużynach ; ) Po powrocie do portu, zobaczą wynalezioną w Nowej Zelandii ambifię "Sealegs".

Sobota, 12 kwietnia

Wizyta w Hamilton - solowe wyjścia Kate i Williama. Księżna w hospicjum  "Rainbow Place" spotka się dziećmi, ich rodzinami i personelem oraz weźmie udział w sesji terapeutycznej i zabawach. W tym czasie William zobaczy fabrykę samolotów. 

Następnie wspólnie pojadą do Cambridge. Najpierw oddadzą hołd pod pomnikiem upamiętniającym nowozelandzkich żołnierzy, później zwiedzą centrum miasta, a na koniec dnia odwiedzą nowy welodrom, gdzie rozgrywają się wyścigi kolarskie i spotkają się tam ze sławnymi sportowcami i olimpijczykami.

Niedziela, 13 kwietnia

Wizyta w Dunedin. Książęca zostanie powitana przez przedstawicieli plemienia Ngai Tahu. Najpierw wezmą udział w mszy w Katedrze św. Pawła. Następnie dołączą do zabawy w festiwalu "Rippa Rugby" - Kate i William zostaną trenerami dwóch drużyn, które wezmą udział w rywalizacji w grach "bezdotykowych". 

Wizyta w Queenstown. Kate i William odwiedzą tam Amisfield Vineyard, gdzie spróbują najlepszych lokalnych win. Na koniec dnia, wezmą udział w spływie kajakowym. Noc spędzą w miejscowym hotelu.

Poniedziałek, 14 kwietnia

Wizyta w Christchurch. Jest to miejsce najbardziej dotknięte przez trzęsienie ziemi w lutym 2011 roku. William odwiedził je miesiąc później. 
 Kate i William wezmą udział w krótkiej ceremonii upamiętniającej 185 ofiar trzęsienia, zobaczą też efekty odbudowy miasta. 
 Wezmą też udział w wesołym wydarzeniu - związanym ze zbliżającym się w Cricket World Cup.
Następnie pojadą do Wigram Air Force Museum - jednej z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w tamtejszej okolicy.  Tam zobaczą  plany i schematy pokazujące postępy poczynione do tej pory w odbudowie centrum miasta , jak i przyszłe plany odbudowy.
 Tam zjedzą lunch, na który zostali zaproszeni przez Krajową Izbę Gospodarczą.

Wtorek, 15 kwietnia

Dzień wolny :)

Środa, 16 kwietnia

Ostatni dzień w NZ. Tego dnia  odwiedzą Nowozelandzkie Królewskie Kolegium Policyjne - otworzone przez księcia Karola 30 lat temu. 
Wrócą do Wellington, aby wpisać się do Oficjalnej Księgi Gości Miasta - tutaj możliwość walkabout, czyli spotkania z mieszkańcami, którzy przyszli ich zobaczyć :)

Przylot do Syndey w Australii wczesnym popołudniem. 

Podróż do słynnej Opery, a następnie przyjęcie wydane przez Gubernatora i Premiera Nowej Południowej Walii. Tam William wygłosi krótkie przemówienie.

Czwartek, 17 kwietnia

Podróż do Gór Błękitnych.  Książęca para  spędzi czas z rodzinami dotkniętymi pożarami, które przetoczyły się przez tamten region w październiku ubiegłego roku, powodując duże szkody, a także negatywny wpływ na branżę turystyczną.
Będą uczestniczyć także w nieokreślonym spotkaniu z lokalnymi mieszkańcami.
Piątek, 18 kwietnia 

W Wielki Piątek książęca para weźmie  udział w dorocznym Royal Easter Show. Następnie odwiedziny w hospicjum, a na koniec dnia pojadą na plażę Manly Beach, nazywaną "miastem surferów". Tam obejrzą pokaz pierwszej pomocy. 

Sobota, 19 kwietnia

Podróż do Queensland. Najpierw podróż do pobliskiego Amberley, gdzie znajduje się największa baza Królewskich Australijskich Sił Powietrznych - zatrudniająca 5000 osób. 
W Amberley Memorial Garden zasadzą pamiątkowe drzewa - podczas spotkania z żołnierzami i ich rodzinami. 

Wizyta w Brisbane. Tam spotkanie z Premierem i Gubernatorem Queensland. Oczekiwane jest także z spotkanie z mieszkańcami.

Niedziela Wielkanocna, 20 kwietnia
Ten dzień rozpocznie się mszą w najstarszej katedrze w Australii - katedrze św. Andrzeja w Sydney. 

Następnie Kate i William pojadą do miejscowego ZOO. Bardzo prawdopodobne, iż zabiorą ze sobą George'a - przede wszystkim dlatego, że zostanie ono nazwane jego imieniem - to prezent premiera z okazji jego narodzin!

Podróż do stolicy Australii, Canberry.

Poniedziałek Wielkanocny, 21 kwietnia 

Dzień wolny :)

Wtorek, 22 kwietnia

Podróż do Uluru (Ayers Rock) . Tam m.in ceremonia powitalna, spotkanie z Aborygenami i poznawanie ich sztuki, herbata z szefem ministrów Terytorium Północnego, wyprawa Kate i Williama z lokalnym przewodnikiem do samej góry Uluru.

Środa, 23 kwietnia

Wizyta w Adelaide (Australia Południowa), a dokładniej na przedmieściach Elizabeth. Książęca para odwiedzi tam Centrum Młodzieży, gdzie będą mogli zobaczyć m.in pokazy na deskorolce.

 Udadzą się także na przyjęcie zorganizowane przez gubernatora i premiera Australii Południowej.

Czwartek, 24 kwietnia

Tego dnia Kate i William odwiedzą Narodową Galerię Portretu, następnie wizyta w parlamencie, gdzie William wygłosi przemówienie. 
Później wizyta w niedawno otwartym Narodowym Arboretum, gdzie Kate i William posadzą pamiątkowe drzewo. 

Wieczorem odbędzie się przyjęcie na cześć książęcej pary, zorganizowane przez Quentin Bryce, Gubernator Generalną Australii,  i jej męża (możliwe, że nastąpi zmiana na tym stanowisku, co równa się zmianie gospodarza).

Piątek, 25 kwietnia

Tego dnia w Australii i Nowej Zelandii obchodzone jest narodowe święto upamiętniające wszystkich którzy stracili życie w czasie operacji wojskowych tych krajów (Anzac Day). Kate i William wezmą udział w uroczystościach.

Powrót do Wielkiej Brytanii


Tłumacząc ten plan, cały czas wyobrażałam sobie tę podróż. Czuję, że może być moją ulubioną :) Już nie mogę się doczekać!


Miłej niedzieli!

39 komentarzy:

 1. W tym płaszczu wygląda bardzo dobrze. Jestem kobietą, ale rzekłabym, hm "ale laska!"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się w 100%.:) Kate wygląda wspaniale, do twarzy jej w niebieskim. Aczkolwiek jakoś czarne dodatki nie pasują mi na ślub.

   Usuń
 2. Zdjęcie rodzinne Williama, Catherine i George'a jest wprost przecudowne. Nie mogę oderwać od niego oczu.:) Ależ mały książę wyrósł.
  Może jestem dziś marudna, ale nie za bardzo podoba mi się sweterek Kate, przede wszystkim ten kołnierzyk (?) i a la falbanka z przodu. Trochę przypomina mi to strój pensjonarki. Na szczęście włosy większość zasłaniają.

  OdpowiedzUsuń
 3. to zdjęcie jest przepiękne! i George jest już taki duży:) taki sielankowy, beztroski klimat zwykłej co trzeba podkreślić rodziny:) to widzę w tym zdjęciu:)

  OdpowiedzUsuń
 4. kate wygląda lepiej niż 2 lata temu w marcu jak była z camila i z krolowa na oficjanym spotkaniu

  OdpowiedzUsuń
 5. To zdjęcie jest po prostu cudowne, śliczne. Mogłabym na nie patrzeć i patrzeć.Wszyscy wyszli cudownie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudowne,śliczne to zdjęcie.Patrzę na nie i patrzę. Wszyscy wyglądają cudownie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Cudowne zdjęcie:) Czy mi się zdaje, czy Mały Książę ma sweterek ze swoim imieniem?
  Jestem mile zaskoczona tym postem.

  OdpowiedzUsuń
 8. George jest bardzo podobny do Księżnej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu na tym zdjęciu faktycznie jest podobny do Księżnej Kate. Mały George jest śliczniutki .

   Usuń
 9. Tak, śliczny chłopiec i śliczna fotka ale ja czuje niedosyt. Za mało zdjęć , powinni pokazać minimum 3 zdjęcia i z całą buźką Georga a nie tylko z profilu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 7 kwietnia będziesz miała tysiąc zdj z każdej str, więc nie narzekaj.

   Usuń
  2. zamiast się cieszyć, to tylko narzekasz ;P

   Usuń
 10. Cieszę się, że wróciłaś Marto :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Tak samo można by napisać, ze to Kate postanowiła założyć ten sam płaszczyk co ta kobieta. Mimo wszystko ten płaszcz jest brzydki, toczek jakby za wielki przy wychudzonej na chwilę obecną twarzy Kate. Nie przepadam za Williama, nigdy nie weźmie żony za rękę lub pod rękę każde idzie samo sobie... jakby to było przestępstwo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się. Uwielbiam Kate i Williama jako parę, ale zdecydowanie za rzadko okazują sobie uczucia :/ Nie chodzi mi o to, żeby się od razu całowali czy coś, ale mogliby częściej jakoś bardziej pokazywać swoją miłość, dlatego zachwycam się zdjęciami, gdzie widać, że są ze sobą blisko :)

   Usuń
  2. Rodzina Królewska nie okazuje uczuć, oni są bardzo powściągliwi, bo tak zostali wychowani.

   Usuń
  3. ale kate jest chuda, znika w oczach..bardzo zeszczuplala ostatnio

   Usuń
  4. Widziałam zdjęcia innych rodzin królewskich, np szwedzka - król paraduje za rękę z królową, Viktoria z mężem też dość często, a w brytyjskiej rodzinie bieda pod tym względem

   Usuń
  5. Masz rację. Brytyjczycy juz chyba tak mają... Pamietam, że jak kiedyś William objął Kate, po wspólnym wiosłowaniu, to wszędzie o tym pisano. A może to dobrze, że sie robią nic na pokaz? :) Pozdrawiam

   Usuń
  6. Ale co na pokaz ma być to że ją niby obejmie? Okey jest powściągliwy, ale jest wiele rodzin królewskich i wprawdzie nie są tak konserwatywni, ale potrafią publicznie okazywać sobie uczucia np Mary & Frederik, zawsze pod rękę, za rękę; Marie i Joachim tak samo; Victoria i Daniel; Madeleine i Chris; Król Belgów i Mathilde - podczas każdego wyjścia za ręce się trzymają, czuć to ciepło po prostu itp. A u Kate i Williama bida... on zawsze przodem, ona kilka kroków za nim, zero czułości, nie widać uczuć u nich.

   Usuń
  7. To, że idzie krok za nim to akurat nie jej wybor. Ksiezna musi trzymac sie krok za przyszłym krolem. Pamietajmy, ze brytyjska monarchia z gory narzuca pewne zachowania.

   Usuń
  8. To może wypadałoby coś zmienić? Trochę wstyd z uwagi na czasy w jakich żyją. Kiedy Królowa Rania przekonuje w swoim muzułmańskim kraju, by kobieta szła u boku męża na nie 5 kroków za nim, w WB nadal tak jest!

   Usuń
 12. Zdjęcia Kate, Williama, Georga i Lupo jest wprost przecudowne. Byłam bardzo zaskoczona, kiedy weszłam na bloga i je zobaczyłam, bo szczerze to nie spodziewałam się tego, ale niezmiernie się cieszę, że mogliśmy zobaczyć tą fotografię. Wszyscy wyglądają pięknie i naprawdę widać to rodzinne ciepło między nimi. Notka również bardzo fajna, długa i ciekawa, a takie lubię :) Jeszcze raz: Super zdjęcie ! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja najbardziej na tym zdjęciu widzę bliskość między psem a chłopcem.

  OdpowiedzUsuń
 14. dawno tu nie byłam, dziękuję ślicznie za notke :)

  OdpowiedzUsuń
 15. kate i william byli w zeszły czwartek na spotkaniu z dziennikarzami i nie ma żadnych zdjęć? trochę to dziwne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bo to było spotkanie, tak jakby organizacyjne :)

   Usuń
 16. Tak. Dziennikarze zostali zaproszeni ale bez aparatow. Tez zauwazyłyscie, ze Kate jest na Wyspach coraz bardziej krytykowana? Tak,jak z Diana. Na poczatku sie nia zachwycali a pozniej zaczeto wszystko wytykac.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie, ponieważ nie mieszkamy na Wyspach, a za bardzo o tym nie piszą w Internecie :)

   Usuń
  2. Ja się wcale nie dziwę, że jest coraz bardziej krytykowana. Mało robi, od początki roku dwa razy byłą na wakacjach a wyjść miała jak na lekarstwo... patronatów też mało ma, sama nie ma pomysłu na siebie jak widać. Słychać o niej tylko w kontekście jej kolejnych zakupowych wypadów.

   Usuń
 17. ALE KATE JEST CHUDZINKĄ ! BARDZO SCHUDLA OSTATNIO,WYGLADA JAK PO SLUBIE WTEDY TEZ TAKA BYLA BARDZO CHUDA I PODCZAS WIZYTY W KANADZIE ,BARDZO ZMIZERNIALA,CHUDZIUTENKA JEST OJ BARDZO

  OdpowiedzUsuń
 18. w party pisza o kate o krolewskich ksiezniczkach

  OdpowiedzUsuń
 19. Marto jak to się stało , że tak Cie Kate zainteresowała?? I jak Długo to trwa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ????????????

   Usuń
  2. http://ksieznakate.blogspot.com/2012/07/moja-przygoda-z-kate.html

   Usuń
 20. https://www.facebook.com/The.British.Monarchy.Heir/photos/a.206000832886061.1073741883.134249850061160/317747438378066/?type=1&theater

  OdpowiedzUsuń
 21. Są zdjęcie Kate "z ulicy" jak kupowała ubranka dla George'a :)

  OdpowiedzUsuń
 22. w wprost pisza o ksieciu williamie.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...