2 lutego 2014

Co nowego u Kate, Williama i George'a?

Witajcie :)
Jestem już w domu i zabieram się za podsumowanie mijającego tygodnia.


Jak co roku, rodzina Middletonów wyjechała na karaibską wyspę Mustique. Wakacje te to ich mała tradycja - to tam zawsze spędzają przełom stycznia i lutego oraz świętują 31 stycznia urodziny Carole, mamy Kate. Tegoroczny wyjazd jest wyjątkowy - towarzyszy im mały George!

Rodzina jest tam od zeszłego weekendu. Niestety, najprawdopodobniej William nie będzie mógł się "wyrwać" i do nich dołączyć ponieważ nadal kontynuuje kurs na Uniwersytecie w Cambridge.

www.mustique-island.com

Jest to pierwsza zagraniczna podróż księcia George'a - Kate i William złożyli wniosek o paszport dla niego już kilka tygodni po jego narodzinach.

Jak zwykle, Rodzina wynajęła willę za 19 000 funtów za tydzień. Na wyspie znajduje się tylko jeden hotel i 74 domy, należące do różnych gwiazd, m.in Micka Jaggera.

Popsugar

W sieci zawsze pojawiały się zdjęcia z ich "zimowego" wypoczynku - czy to przed ślubem  Kate i Williama czy po. W zeszłym roku wywołały jednak trochę więcej zamieszania - po raz pierwszy zobaczyliśmy wyraźnie zaokrąglony brzuszek Kate, do tego w bikini.


********************

Pojawił się nowy filmik z jedenastoletnią Kate, grającą Elizę Doolittle w szkolnym musicalu My Fair Lady.

Musical opiera się na dramacie  George'a Bernarda Shawa w 1913 roku.

Profesor Higgins zakłada się ze swoim przyjacielem Pickeringiem, że w ciągu 6 miesięcy wprowadzi na salony biedną kwiaciarkę Elizę. Profesor uczy dziewczynę zasad gramatycznej i pięknej mowy oraz towarzyskiej ogłady, po czym wprowadza ją do ambasady na przyjęcie i wygrywa zakład. Po powrocie do domu nie dziękuje jej jednak, natomiast mówi że pozbył się w końcu olbrzymiego ciężaru. Dziewczyna ucieka z domu i przenosi się do pani Higgins.

Wszyscy zwracają uwagę na akcent Kate. Mówi ona "cockney" - gwarą miejską używaną przez mieszkańców Londynu, wywodzących się z niższych warstw społecznych.

Całość możecie zobaczyć tutaj.

***********************

Jeszcze przed wyjazdem na Karaiby, Kate, William i George spędzili kilka dni w swoim wiejskim domu Anmer Hall w Sandringham.

Plotek

*********************

Na pewnej wystawie pojawiły się pamiątki z chrzcin statku, którego matką chrzestną została Kate. Znajdują się na niej zdjęcia księżnej z tego dnia, nożyczki, którymi przecięła wstęgę, wstążka, którą był przyozdobiony statek oraz sukienka Kate (myślę, że jej replika :))

Franciele Stewart Facebook

**************************

Ogłoszono dwa wyjścia Kate!

Pierwsze odbędzie się 11 lutego - Kate będzie uczestniczyć w gali The Portrait Gala 2014 w National Portrait Gallery - spodziewajmy się sukni wieczorowej :)
Natomiast 14 lutego jej wyjście będzie związane z organizacją The Art Romm, której Kate patronuje.

*************************

Co do bonusu do naszego Kate - Quizu - oto poprawne odpowiedzi:

1) W Gatcombe Park
2) Księżniczka Anna z mężem
3) Festiwal jeździecki (inne nazwy również zostały zaliczane)

Punktację opublikuję razem z punktami z lutowego Kate - Quizu. Oto on:

 1) Jak nazywała się niania Williama i Harry'ego, która zmarła we wrześniu 2012 roku?
2) Czy Kate była kiedykolwiek w Australii?
3) W bluzce jakiej marki Kate wspinała się na 42 metrowe drzewo w 2012 roku?


4)  Kiedy Kate otrzymała te buty?


5) Podczas jakiego wydarzenia zostało zrobione to zdjęcie?


 6) Jakiej marki jest sukienka Kate?
7) Na czyim ślubie zostało zrobione to zdjęcie?
8) Gdzie panie się poznały?


 9) Gdzie jeszcze Kate miała na sobie tę bluzkę?  wystarczy 1 przykład


10) Gdzie wisiało to zdjęcie?


Zasady znajdziecie tutaj. Bardzo proszę o wpisywanie swojego pseudonimu w temacie maila - w przeciwnym razie odpowiedzi nie zostaną zaliczone w tym miesiącu :)

**************************

W głosowaniu na najładniejsze logo zwyciężyła kasieenka.
Dziękuję wszystkim, którzy uczciwie wzięli udział w głosowaniu. Myślę jednak, że nauczona doświadczeniem, nie będę już organizować takich głosowań, a na pozostałe dwie książki "Miłościwie nam panujący..." (swoją drogą świetna książka!) wymyślę inny konkurs ;)

Tumblr

Miłej niedzieli!

5 komentarzy:

 1. Fajny wygląd :)

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo się cieszę Martuś że już do nas wróciłaś;) podoba mi się nowy wygląd bloga- jest przejrzysty :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cieszę się, że Ci się podoba :)
   Chciałabym, żeby blog był jak najbardziej wygodny dla Was, przejrzysty i czytelny, także czekam na Wasze propozycje i sugestie co do zmian - wygląd jeszcze nie jest idealny :)

   Usuń
 3. moim zdaniem przydałaby się wyszukiwarka, albo chociaż coś pokazujące np. tytuły postów poszczególnych w archiwum co z pewnością ułatwi szukanie potrzebnych informacji. ;)
  swoją drogą, zastanawiam się, jak Kate i William wraz z dzieckiem spędzili czas w Anmer Hall skoro trwa tam remont a jest zima i nawet w Anglii jest zimno?
  podobno mają wprowadzać się tam za kilka lat dopiero więc remont pewnie będzie trwał jeszcze długo. a propos, dostałaś mojego maila?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wyszukiwarka była tu zawsze, aż do momentu w którym przestała działać ;)
   jest już jednak z powrotem :)

   remont w Anmer Hall jest już w końcowej fazie - czytałam gdzieś, że dom miał być już gotowy pod koniec grudnia, tylko, ze jest niewielka "obsuwa" :)

   a maila dostałam :)

   Usuń