27 sierpnia 2013

Tydzień z księżną Dianą - dzień IILady Diana opiera swą głowę na ramieniu brytyjskiego następcy tronu. Na serdecznym palcu lewej dłoni jaśnieje pierścionek wysadzany drogimi kamieniami. Uśmiechają się do kamer jakby trochę zawstydzeni. Nic dziwnego - oto właśnie w lutym 1981 roku Pałac Buckingham wydał oficjalne oświadczenie o ich zaręczynach. Można powiedzieć, że była to prawdziwa sensacja. Ale chociaż o małżeństwie mówiło się od niedawna, a osoba narzeczonej nie była ogólnie znana, wszyscy przyjęli oświadczenie dworu ufnie i z zadowoleniem.


- Jest młodsza od Karola o 13 lat i taka ładna, nic dziwnego, że zawróciła księciu w głowie - tak tłumaczyły sobie prasa i opinia publiczna pośpiech następcy tronu i jego matki. Tym bardziej, że Diana, pytana o to, czy się kochają, odpowiadała ze szczerą prostotą: - Ależ oczywiście! A Karol? No cóż... Zaręczyny z młodziutką Dianą oznaczały dla niego definitywny koniec kontaktów z jego młodzieńczą miłością Camillą Parker Bowles, a wiadomo nie od dziś, że uniesienia młodości są najsilniejsze, ich pamięć trwa często przez całe życie... Ale czegóż nie robi się dla królestwa? Karol, powodowany racją stanu, postanowił się ożenić. Wybór padł na Dianę. Dziś wiemy o tym. 


Wówczas wszystko wyglądało inaczej. Nawet Diana nie zdawała sobie sprawy z całej intrygi., z całej tej misternej gry... Być może Karol uważał, że wyświadcza Dianie niemałą przysługę. Chociaż ród Spencerów, z którego wywodziła się jego żona, spokrewniony był z królem Karolem II, a od XVI wieku zaliczał się do bogatych posiadaczy ziemskich, to czasy swej świetności miał już za sobą. Czyż związek z Karolem nie był dla rodziny Spencerów wyróżnieniem? Rzeczywiście był.Lepszej partii dla swej córki Lord Spencer nie mógł sobie wymarzyć. Oddał więc rękę Diany z wielką radością. A że początkowo Karol interesował się  nie Dianą, ale jej starszą siostrą? Cóż z tego? Jak się jednak miało okazać, to co było dobre dla rodu, dla Diany już nie. Zaręczała się z księciem Karolem nie dla tytułów, nie dla pieniędzy i sławy. Zaręczała się, bo kochała i wierzyła, że jest kochana. Gdyby wiedziała, że tak nie jest,  być może całe jej życie potoczyłoby się zupełnie inaczej. Ci, którzy wówczas zataili przed nią całą prawdę, uczynili jej wielką, niewybaczalną krzywdę.

 ŻnG 1997

25 komentarzy:

 1. Super notka uwielbiam Diane.jej życie było bardzo przytłaczające

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zgadzam się z tb! mam nadzieje że Will nigdy nie zdradzi Kate!.
   Biedna diana! Windsorowie krzywdzili ją od samego początku: wywiad zaręczynowy:
   Redaktor: kochacie się?.
   Diana:oczywiście!.
   Karol: cokolwiek to znaczy...
   .....bez komentarza....... musiała zginąć??? czy to się musiało stać??... płakałam ostatnio ja bóbr jak mówili o 15 rocznicy śmierci...:{ teraz też będe beczeć:{ mam jej wielki plakat nad łóżkiem....
   czy ci fotoreporterzy nie mogli wezwać pogotowia tylo robić zdjęcia!!?? tylko sensacja nic więcej!!:{.... tego nie mogę im wybaczyć i nidy nie wybaczę!!!....
   Mam nadzieję że Diana na tamtym świecie jest owiele bardziej szczęśliwsza........:{:{:{..
   Vika.

   Usuń
 2. Viko ależ wezwali fakt robili zdjecia ale tych które zostały zrobione wewnatrz tunelu nie ma a prawda jest taka ze dzieki nim dowiedzielibysmy sie co tam naprawde sie stalo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w sumie tak ale jednak...:{
   Vika.

   Usuń
 3. Co do wczorajszych zdj Kate: Uwielbiam ją taką normalną, na luzie !!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Diana, była wtedy taka młoda, piękna i niewinna. Widać, że promieniała i była szczerze zakochana... Często zastanawiam się co by było gdyby ?...

  OdpowiedzUsuń
 5. William w piątek będzie miał wyjście na Anglesey. Niestety najprawdopodobniej bez Kate ;c

  OdpowiedzUsuń
 6. piszą o tym na twitterze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. chodzi ci o wyjście Williama?
   Kensington Palac to ogłosił i ta informacja zaraz pojawiła się na Twitterze ;)

   Usuń
  2. "There once was speculation that Kate might join him for this engagement, but Kensington Palace only announced William so far."

   Na razie nie ogłoszono, że Kate też będzie :(
   ale to jakaś trzydniowa, lokalna impreza, może w któryś dzień księżna też będzie?

   Jak ostatnio William był na festynie, to pisano, że to nie jego ostatnie wyjście na Anglesey i , że może na następne przybędzie z Kate - jako pożegnanie z mieszkańcami.

   Usuń
  3. Niraj Tanna, sławny brytyjski paparazzo pisze na Twitterze, że Kate może pojawić się w niedzielę :)

   Usuń
  4. Na Twitterze piszą, że Kate może się pojawić, ale jak na razie tylko obecność Williama jest potwierdzona ;)
   Może nam zrobi jakąś niespodziankę w ostatnie dni wakacji? ;D Ale nie nastawiam się jakoś na to wyjście, więc jeśli się nie pojawi to nic się nie stanie.
   Najważniejsze, że pojawi się 12 września i do tego z Williamem <3

   Usuń
  5. czytałam też, że może pojawić się w piątek :)

   (a pewnie zraz przeczytam, że może pojawić się w sobotę :D)

   Usuń
 7. Marto, założyłaś bloga o księżniczce Madeleine?:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A nie, to nie Ty, fałszywy alarm... Ale widać, że ktoś bardzo mocno inspiruje się grafiką Twojego bloga;)

   Usuń
  2. "naśladowanie jest najszczerszą formą pochlebstwa" :)

   Usuń
 8. Marto!
  czy weszłaś na pocztę i przeczytałaś mój e-mali?.
  Vika.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie mam żadnych nowych wiadomości od czytelników :)

   Usuń
 9. Czy 12.09 zobaczymy Kate w tiarze? Jeśli nie to przypuszczalnie kiedy moglibyśmy ją zobaczyć w tiarze? Inne księżne i księżniczki regularnie widujemy w pięknej biżuterii i kreacjach wieczorowych.

  Kasia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 12 na pewno nie. Ciężko przewidzieć kiedy, pewnie tylko Kate wie ;P

   Usuń
  2. To prawda, Kate z pewnością nie będzie miała tiary. Tiarę zakłada się na uroczystościach w pałacach, u Królowej czy zagranicznych wizytacjach innych monarchów.
   Kate mogła założyć tiarę będąc zeszłej jesieni u sułtana Malezji, jednak nie zdecydowała się na to. http://www4.pictures.zimbio.com/bg/Kate+Middleton+Will+Kate+Visit+Malaysia+340Jkfx877rl.jpg

   Usuń
 10. Związek Diany i Karola nie należał do udanych, smutna prawda ;( Wielka szkoda że tak to się skończyło...

  OdpowiedzUsuń
 11. i Kate jest znów taka szczupła jak była:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie już jest 5 tyg po porodzie, a po 6 tyg wszystko (oprócz piersi) wraca do normy ;)

   Usuń