15 czerwca 2013

Trooping the Colour

Dailymail.co.uk

Dziś odbyło się ostatnie, związane z obowiązkami królewskimi wyjście Kate przed urodzeniem jej pierwszego dziecka. Dziś trzecia sobota czerwca czyli święto w Wielkiej Brytanii - oficjalne obchody urodzin monarchini, Trooping the Colour.

Zimbio
Królowa obchodzi swoje urodziny 21 kwietnia, ale parada w trzecią sobotę czerwca jest tradycją od 18 wieku. Od koronacji Elżbiety parada nie odbyła się tylko raz - w 1955 roku z powodu powszechnych w Wielkiej Brytanii strajków. Dla Kate była to trzecia parada jako księżna i ostatnia jako nie-mama ;)

Zimbio

W karocach jak z bajki jechali członkowie rodziny - Kate razem z Camillą i Harrym. Natomiast William - żołnierz Gwardii Irlandzkiej, księżniczka Anna -  członkini pułku kawalerii armii brytyjskiej i książę Karol - żołnierz Gwardii Walijskiej jechali w swoich mundurach na koniac.

Dailymail.co.uk

Królowej zawsze towarzyszy jej mąż, książę Filip, ale ponieważ przebywa obecnie w szpitalu, zastąpił go kuzyn Elżbiety - Edward, książę Kentu. Książę przebywa w prywatnej londyńskiej klinice, gdzie przebył operację. Podobno czuje się już "znacznie lepiej", czego mu z całego serca życzę. W zakładce "Brytyjska Rodzina Królewska" znajdują się zdjęcia z odwiedzin rodziny.

Dailymail.co.uk

Po przejeździe ulicami miasta, rodzina udała się na balkon Pałacu Buckingham, gdzie ok. 1 brytyjskiego czasu, razem z wielotysięcznym tłumem obejrzała pokazy Royal Air Force.

Dailymail.co.uk

Kate wybrała na dzisiaj uroczy płaszczyk od Alexandra McQueena, co okazało się świetnym wyborem na te dwie okazje (urodziny Królowej i ostatnie wyjście przed porodem). Moim zdaniem wyglądała pięknie, co łagodzi trochę rozczarowanie poprzednim płaszczem ;)

Zimbio

Kate założyła też kapelusz Jane Corbett, który miała już na sobie podczas Garden Party w 2012 roku.

Zimbio

 To już ostatnie tygodnie "samotności" Kate i Williama. Już wkrótce ich życie całkowicie się zmieni. Mam nadzieję, że Kate przyjemnie i w rodzinnej atmosferze spędzi ostatnie tygodnie ciąży ;)

Życzę miłej niedzieli!

Zimbio

12 komentarzy:

 1. Trooping of the Colour!!!!!!!!!!!! nie Troopinh

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Trooping the Colour", a nie "of the Colour".
   Jak chcesz kogoś poprawiać, to rób to prawidłowo!

   Usuń
  2. dwa eventy za nami a notek nie ma

   Usuń
 2. Martuś, co się dzieje? Dlaczego zaniedbujesz blog?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak miło w końcu przeczytać notatkę:)
  Strasznie nie lubię tego kapelusza:/ Uważam, że Kate ma w swojej szafie z tuzin ładniejszych. Ten płaszczyk od McQuenna też trochę rozczarowuje. McQueen przyzwyczaił mnie jednak do bardziej spektakularnych kreacji;) Dobrze, że chociaż ten kolor bardzo Kate pasuje.
  Co do tego płaszcza w cętki, to kompletnie nie rozumiem, dlaczego tak się on nie spodobał. Wg mnie był ok. O tym, że kobiety w ciąży nie powinny nosić ubrań w motywy zwierzęce, to nawet nie słyszałam. Może Kate znała ten stereotyp i zakładając płaszczyk w cętki, chciała po prostu trochę ten stereotyp odczarować;)

  OdpowiedzUsuń
 4. W Polsce można kupić kapelusze od Phillipa Treacego! Wiedziałyście, że był w Polsce pod koniec ubiegłego roku?!

  http://platine.pl/szalony-kapelusznik-jest-juz-w-polsce-oto-phlilip-treacy-0-1267801.html

  OdpowiedzUsuń
 5. gdzie zgubila brzuch? a podobno rodzi za 3 tygodnie hm..???

  OdpowiedzUsuń
 6. Księżna Kate wyglądała pięknie w tym płaszczyku, miałam nadzieję, że wybierze nowe nakrycie głowy, ale to pasowało wspaniale.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak myślicie czy duża jest różnica wieku między księżniczką Madeleine a jej mężem (ta co ostatnio brała ślub)?

  OdpowiedzUsuń
 8. Kate bardzo ładnie wyglądała w czasie uroczystości, aczkolwiek jestem trochę zaskoczona, że ten płaszczyk jest od McQueena, jest taki raczej przeciętny. Fajnie, że Kate założyła ten kapelusz, to mój ulubiony :)

  OdpowiedzUsuń