24 maja 2013

Sposób na wielką nudę, czyli fryzury Kate na co dzień

Z wielką przyjemnością mogę ponownie opublikować świetną notkę Stałej Czytelniczki, ponownie o włosach Kate : )Fryzury Kate na co dzień

Na co dzień Kate nie korzysta z usług swojej fryzjerki i czesze się sama. Stawia wtedy przede wszystkim na wygodę i wygląda bardzo zwyczajnie, jak każda z nas. Aby zrobić sobie fryzurę a’ la Kate nie potrzeba ani specjalnych umiejętności, ani zasobnego portfela. Wystarczy mieć kilka spinek (tzw. krabów) różnej wielkości i zwykłą gumkę do włosów. Koszt zakupu spinek to niecałe 10 zł (wiem, bo kupiłam;)) Są bardzo popularne i dostępne w zasadzie na każdym kroku: w drogeriach, kioskach, sklepach fryzjerskich, itp.
Przy pomocy wyżej wymienionych akcesoriów można zrobić 5 najbardziej przez Kate lubianych fryzur „codziennych”. 

Włosy spięte spinką typu „krab”

Podobną spinkę kupiłam niedawno w drogerii za 3,99. Jest to bardzo przydatna rzecz, przy jej pomocy można uczesać się naprawdę szybko. Wystarczy zebrać włosy nad karkiem w kucyk, wykręcić je do góry, po czym podpiąć taką właśnie spinką. Spinka świetnie podtrzymuje włosy długie, poza tym można je wtedy tak rozłożyć, że spinki wcale nie widać(tak jak na zdjęciu Kate poniżej;)) 
 

Kate była tak  uczesana podczas popołudniowych zakupów w Londynie, w listopadzie ubiegłego roku. To bardzo praktyczna fryzura, świetnie nadaje się na zakupy, bo daje dużą swobodę ruchów. Można spokojnie przeglądać towar w sklepie i nie trzeba ciągle odgarniać włosów z twarzy.


Włosy półspięte

Tym razem potrzebna nam będzie nieco mniejszy „krab”, ponieważ spinamy tylko część włosów. Fryzura bardzo prosta, bowiem wystarczy zebrać włosy okalające twarz i spiąć je nad karkiem.


Kate bardzo lubi ten typ pół-upięcia. Zresztą, nie ma się co dziwić. Fryzura jest bardzo wszechstronna i pasuje na wiele okazji, zarówno oficjalnych jak i nieoficjalnych. Księżna czesała się tak nie tylko na spacer podczas tegorocznego pobytu  w Szwajcarii(zdjęcie powyżej), ale także na spotkanie ze skautami podczas akcji „Expanding Horizons” we Wrotham, w południowej Anglii, w czerwcu ubiegłego roku


…na spacer z przyjaciółką, Trini Foyle, po ogrodach Kensington w lutym bieżącego roku


…czy nawet do kina.Kucyk

To najbardziej dziewczęca ze wszystkich fryzur Kate. Kate spięła włosy w kucyk m.in. podczas romantycznego spaceru z Williamem w sierpniu 2011 r. (zdjęcie zostało zrobione podczas spaceru Kate i Williama po Hollyrood Park w Edynburgu).

 
Kucyk sprawdza się też bardzo dobrze podczas oficjalnych okazji, o czym mogłyśmy się najlepiej przekonać podczas ubiegłorocznej olimpiady (Kate wielokrotnie wiązała włosy w ten właśnie sposób) czy też podczas pierwszej zagranicznej podróży księżnej. Zresztą, fanką tego upięcia jest także dobra znajoma Kate i Williama, Victoria Beckham. Nie wiem, czy pamiętacie, ale Victoria miała włosy upięte w kucyk nawet podczas ślubu Kate i Williama!


To doskonały dowód na to, że kucyk też może być szykowny.


Kok

Do samodzielnego zrobienia koka Kate wykorzystuje jedynie zwykłą gumkę do włosów. Zrobić koka przy pomocy gumki do włosów nie jest trudno. Bazą wyjściową dla takiego koka jest zrobienie kucyka, potem taki kucyk przeciąga się przez gumkę, z tą jednak różnicą, że nie przekłada się włosów do końca.
Kate uczesała się tak zarówno na zakupy w ulubionym supermarkecie(zgadnijcie, w którym;))


… jak i na romantyczny spacer po plaży w styczniu 2012r.


…czy na spotkanie ze skautami w ramach swojej działalności charytatywnej.
Włosy rozpuszczone
 
To najbardziej preferowana przez Kate fryzura;) Księżna lubi nosić swoje włosy w taki właśnie sposób nie tylko podczas oficjalnych wyjść, ale także podczas wykonywania zwyczajnych, codziennych czynności.
Widzieliśmy Kate w takiej fryzurze na spacerze z Lupo w marcu 2012r.na przechadzce z Pippą na wyspie Llanddwyn w Walii w sierpniu 2011


a także na niedawnych zakupach…***
Oczywiście „codzienne” fryzury Kate bywają też bardzo szykowne:) Przypuszczam, że niemała w tym zasługa fryzjerki Kate, Amandy Cook Tucker;) Najpiękniejszą fryzurę „zakupową” możecie obejrzeć tutaj.

Opracowała: Stała Czytelniczka

*************** 

David Beckham Facebook

Moją inspiracją do stworzenia naszego wspólnego zdjęcia - Polskich fanek Kate - trzymających każda jedną literkę słowa na przykład:   "Congratulations from polish fans" (w zależności od liczby chętnych hasło może się zmienić) było właśnie powyższe zdjęcie. Gratulacje będą dotyczyć oczywiście narodzin dziecka Kate i Williama w lipcu. 

Kto chce wziąć udział w tym pomyśle, proszę aby do 5 czerwca wysłał do mnie maila z wyrażeniem chęci na takie przedsięwzięcie. W temacie maila proszę wpisać "Gratulacje- napis" . Sam mail nie musi być długi, właściwie wystarczy imię + "zgłaszam się do wspólnego zdjęcia". Ja następnie przydzielę każdemu jedną literkę (istnieje możliwość, że będziemy trzymać po 2, 3 literki). Kolejnym krokiem będzie wysyłanie do mnie waszych zdjęć, a następnie ja będę musiała je połączyć (pomoc mile widziana) ;)  Następnie wywołam zdjęcie w dużym formacie i razem z listem wyślę do Kate i Williama. Poza tym po rozsyłamy to zdjęcie do różnych stron facebookowych i zagranicznych blogów.

***************

Udział Kate i Williama w uroczystej mszy z okazji 60 rocznicy koronacji Królowej 4 czerwca został potwierdzony : )

Miłego weekednu ;)

12 komentarzy:

 1. Zaczynam być fanką notek Stałej Czytelniczki! ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. A czy Kate używa normalne gumki do włosów czy może jakieś specjalne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie! Cenna i celna uwaga, bo brak tej informacji w artykule a też mnie to bardzo interesuje. :D

   Usuń
  2. Kate używa naprawdę najzwyklejszych gumek do włosów;) Widać nawet taką zwykłą, białą gumkę na zdjęciu powyżej (Kate w fioletowym sweterku).

   Usuń
  3. Dzięki, czyli jest szansa na jeszcze większe upodobnienie się do Kate skoro stać Nas na takie gumki do włosów jak ona ma! :D

   Usuń
 3. Dzięki wielkie :) Może to było głupie pytanie, ale mnie zaintrygowało ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Najładniejsze są koki. Bardzo ładne są i pasują do kształtu jej twarzy. Nie lubię kiedy Kate chodzi z rozpuszczonymi włosami. Zwłaszcza wtedy kiedy jest wiatr - to uciążliwe i nieeleganckie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe czy to prawda że dziecko urodzi się po 20... Może to kolejne plotki ;P

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale nuuuuuuuuudy !!!

  OdpowiedzUsuń
 7. http://kobieta.onet.pl/dziecko/ciaza-i-porod/kate-middleton-zastanawia-sie-nad-hipnoporodem/6sdwn
  kate chce porod pod hipnoza zeby tak nie bolalo i slusznie

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy ktoś się orientuje czy msza 4 czerwca będzie transmitowana w tv? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że będzie ale na brytyjskich kanałach... Transmisja pewnie będzie na BBC i SkyNews :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...