3 maja 2013

Kto czesze Kate? + odejście Jamie'go Lowther - Pinkertona

Nareszcie, z wielką radością mogę przedstawić Wam pierwszą notkę napisaną przez czytelniczkę! Temat jest naprawdę interesujący i oryginalny, mnie notka bardzo, bardzo się podoba, została napisane przez Stałą Czytelniczkę - miłej lektury ; )

**********

Kto czesze Kate?

Kate nie ma jednego, stałego fryzjera. 

Księżna od lat widywana jest regularnie w salonie fryzjerskim prowadzonym przez słynnego w Wielkiej Brytanii Richarda Warda.Jednak Kate nie korzysta tylko i wyłącznie z usług Warda. Wizyta księżnej w salonie fryzjerskim to świetna okazja dla paparazzi. Mając na uwadze nachalność tych „fotoreporterów”,  nie dziwi chyba nikogo, że czasem Kate zwyczajnie nie ma ochoty ruszać się z domu i czesać co prawda w luksusowym, ale jednak wciąż publicznym salonie fryzjerskim. Wtedy właśnie korzysta z usług fryzjerskich w swoim domu, a z pomocą przychodzi jej Amanda Cook Tucker.


Amanda Cook Tucker jest fryzjerką bardzo uznaną na dworze brytyjskim, bowiem strzygła ona m.in. Williama i Harrego, kiedy ci byli kilkuletnimi chłopcami. Jest ceniona nie tylko ze względu na dyskrecję, ale także dlatego, że posiada wysokie umiejętności fryzjerskie. Wszystkie najpiękniejsze, moim zdaniem, upięcia Kate (to, to i to) są autorstwa właśnie pani Tucker. To ona dbała o włosy Kate podczas zeszłorocznej podróży do Azji.
Decyzja o włączeniu Amandy do książęcej świty była dla Brytyjczyków sporym zaskoczeniem. Wszyscy bowiem spodziewali się, że Kate, podobnie jak podczas podróży do Ameryki w 2011 r., wybierze któregoś ze stylistów pracujących w salonie Richarda Warda. W Ameryce towarzyszył jej James Pryce (wówczas zatrudniany przez Warda, obecnie jednak panowie nie współpracują).
James Pryce czesał Kate także w dniu jej ślubu. Podobno on sam uważa to za największe zawodowe osiągnięcie.
Pewne jest jedno, jakikolwiek fryzjer Kate by nie czesał, zrobiona przez niego fryzura jest rezultatem wielodniowych prób, poprawek, przemyśleń  i dyskusji;)

*************

Kate, William i Harry stracą wkrótce swojego najbardziej zaufanego doradcę, głównego sekretarza książąt i księżnej Jamie'go Lowther - Pinkertona.  Dla księcia pracuje od ośmiu lat, a zamierza odejść we wrześniu, aby pomóc jeszcze Kate i Williamowi latem, kiedy zostaną rodzicami. Pan Lowther - Pinkerton jest również przyjacielem rodziny, jest najstarszym i najbardziej uprzywilejowanym pracownikiem w Pałacu St James, w latach 1984-86 pracował jako koniuszy Królowej Matki, jako jeden z trzech, bardzo mocno angażował się w sprawę podsłuchu w telefonie księcia Williama w 2005 roku, jego syn William, był drużbą na ślubie 29 kwietnia 2011. 
Pan Lowther - Pinkerton nie zamierza całkowicie opuścić pałacu St James - będzie tam bywał raz w tygodniu, jako doradca w sektorze prywatnym, a także będzie pomagał i współpracował z zespołem, który zajmie jego miejsce. Jego obowiązkami podzielą się Miguel Head (w sprawach Williama), Rebecca Deacon (w sprawach Kate) i Edward Lane Fox (w sprawach Harry'ego). Najstarszym pracownikiem będzie sekretarz prasowy Ed Perkins (37 lat, Pan JLP - 52). 
Dla Kate i Williama z pewnością był to szok i nie mała przykrość, że opuszcza ich tak dobry pracownik, choć zapewne znają oni powód jego rezygnacji. 44 komentarze:

 1. Bardzo ciekawe notka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładnie opracowany post! ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Notka bardzo fajna i fajnie opracowana :) Ale przyznaję, ze jestem zaskoczona - zawsze myślałam, że Kate czesze się sama :) I zawsze się zastanawiałam, kto ją nauczył robić takie piękne koki, a tu niespodzianka :P Chociaż w sumie może i nie powinna to być niespodzianka - bo w sumie każda znana osoba na większe wyjścia ma armię stylistów, makijażystów itp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co wiem, Kate maluje się sama. Nawet makijaż ślubny zrobiła samodzielnie. Natomiast na pewno brała przed ślubem "lekcje" makijażu u jakiegoś znanego makijażysty, ale nie pamiętam jak się nazywał.

   Usuń
  2. Tak, tak - jeśli chodzi o makijaż to też wiem, ze maluje się sama, bo akurat na ten temat było sporo pisane :) i chyba właśnie dlatego założyłam, ze czesze się też sama :) Ale z tej notki dowiedziałam się, ze nie :) Tak czy inaczej włosy ma piękne :) sama bym takie chciała :P

   Usuń
 4. Widzę pomysł w końcu wypalił, bardzo dobrze. Świetna notka, ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja bardzo chciałabym zobaczyć Kate w jakiś diademie minęło dwa lata od ślubu a jeszcze nawet jednego takiego zdjęcia nie widziałam (a może jest ktoś widział?). Nie wydaje mi się, że na takich uroczystościach na które mogłaby założyć diadem nie było kamerzystów lub fotografów. Dziwne wydaje mi się o tyle bo np. Camillę widziałam w diademie na jakiejś uroczystości. A może Kate po prostu nie bierze w nich udziału? Nie wiem, Jak myślicie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kate przez te 2 lata od ślubu nie miała jeszcze okazji założyć tiary i zapewne nie szybko będziemy mogli oglądać księżną w diademie, gdyż w Wielkiej Brytanii nie ma zbyt wiele okazji, w których wymagany jest taki dress code. Głównie w czasie uroczystych kolacji wydawanych na cześć zagranicznych delegacji, w których William i Kate póki co nie biorą udziału.

   Camille częściej oglądamy w tiarach bo jako księżna Walii bierze udział we wszystkich najważniejszych, państwowych uroczystościach

   Usuń
  2. droga kas ! Camilla to księża Cornwalli nie Walii!!!!!

   Usuń
  3. ja mam takie przemyślenie: we wtorek jeden z następców tronu został już Królem, ma czterdzieści parę lat - no, jest relatywnie młody ;) i teraz jego najstarsza córka, która ma ok 10 lat jest pierwszą następczynią tronu.
   do Holandii przyjechali reprezentować swoje kraje w dużej ilości następcy tronu: z Hiszpanii, Szwecji, Norwegii itd. wszyscy mają mniej więcej między 30 a 40 parę lat. I między nimi - młodymi Karol. Wydaje się, że to Kate i William powinni jeździć na takie "imprezy", reprezentować Królestwo - ale nie są pierwsi w kolejce.

   Czytałam, że Królowa Beatrix zrezygnowała z tronu, nie tylko dlatego, że jest taka tradycja, ale również aby dać synowi porządzić!

   Ja sama staram się tłumaczyć tu, że monarchia brytyjska jest trochę inna niż wszystkie - bardzo konserwatywna, tradycyjna, powoli otwierająca się na nowoczesność - panuje tam królowa wychowana w innych czasach, ze swoimi zasadami, z której zdaniem właściwie każdy się liczy - czy w rodzinie czy w rządzie, która nadal jest bardzo wpływowym i wytrawnym graczem na scenie politycznej świata - ale kurde...

   Mimo całej mojej sympatii do niej (bo Królową jest wspaniałą, i myślę, że każdy kto zna historię, powinien się ze mną zgodzić) : nie uważacie, że jest kobietą niezwykle zawziętą? Której czas panowania dobiega końca, a ona nadal, tak jakby na siłę chce nią być? czemu nie pozwoli porządzić swojemu synowi, który od urodzenia jest przygotowywany do roli króla? Facet ma już 64 lata! A gdyby abdykowała, byłaby mu z pewnością niezwykle pomocna - ona nauczyłaby go rządzić i na pewno byłby z jej pomocą i po jej odejściu dobrym królem - mimo jego burzliwego życiorysu.

   Znawcy monarchii, podkreślają, że Królowa Elżbieta właściwie na pewno nie weźmie przykładu z przyjaciółki z Holandii (wgl temat abdykacji w WB jest raczej "tabu" od 1937, kiedy abdykował Edward VIII), że wgl nie ma takiej opcji, a Ci co mówią o abdykacji, i to jeszcze na rzecz Williama to tylko plotkarze z kolorowych gazet....

   i chyba dlatego od kilku dni jestem trochę "zła na Królową" jakkolwiek dziwnie to brzmi.

   bardzo chciałabym poznać wasze zdanie na ten temat - wiem, że nie znamy się na polityce, więc chciałabym poznać wasze odczucia, tak jak ja przedstawiłam moje , a nie komentarze typu: "Powinna abdykować" - bardzo proszę o rozsądne wypowiedzi ;))


   miał być komentarz, wyszła notka ;)

   Usuń
  4. Ja się z tobą zgadzam Marto!
   Moim zdaniem czas Królowej już minął. Mamy XXI wiek i świat cały czas postępuje do przodu, a ona już ponad 60 lat siedzi na tronie. To nawet nie chodzi o to, że jest już po prostu za stara, ale co na to jej syn?! Mi się go robi szkoda, bo on nigdy nie będzie świetnym królem, którego wszyscy będą uwielbiać jak Elżbietę. A to wszystko dlatego, że ona miała czas, aby nauczyć się "bycia" dobrą Królowa, a on będzie Królem pewnie kilkanaście lat... Uważam że powinna abdykować, ale tego na pewno nigdy nie zrobi, bo to nie w jej stylu. Ona już po prostu taka jest. Ja się tylko nieraz zastanawiam ile ona jeszcze pożyje? Wiem że to głupio brzmi (tak jakbym życzyła jej śmierci), ale prawda jest taka, że jak ona będzie żyła tyle co matka (102 lata) to Karol może nawet nie doczekać do "bycia" Królem. A przecież całe życie przygotowywano go do tej roli... Dlatego również jestem trochę "zła" na Królową, że nie da porządzić młodszemu pokoleniu, ale taka już jest i tego nie zmienimy :)

   Usuń
  5. jeszcze mi przyszło do głowy, że Karol nie będzie miał czasu się wykazać ;(

   Usuń
  6. No właśnie o to mi chodziło...
   Nie da się "wyrobić sobie" świetnej opinii u poddanych w kilka/kilkanaście lat!

   Usuń
  7. haha ! tak Wam podobają się te abdykacje tylko Karola do władzy dopuścić zmieni c pałac na hotel rządowy . ja jestem za zasadą umarł , niech żyje król. matro ty tam nie masz nic do gadania elżbieta to dobra królowa i nam nic do tego abdykacje w angli to rzadkość! widać że twoja wiedza w tym temacie jest minimalna

   Usuń
  8. Każdy ma prawo do innego zdania, Marta również !

   Usuń
  9. no właśnie moja wiedza w tym temacie nie jest minimalna, a ty widocznie nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, no ale pewnie jesteś w podstawówce, więc masz czas się jeszcze nauczyć ; )

   Usuń
  10. do kogoś wyżej, użyłam sformułowania "Księżna Walii" bardziej żeby podkreślić funkcję jaką pełni Kamila na dworze, a nie tytuł, który używa.

   Moim zdaniem królowa Elżbieta nie powinna abdykować, cały prestiż brytyjskiej monarchii opiera się na autorytecie Elżbiety II, fakt, że ostatnie uroczystości w Holandii były bardzo radosne ale nie wyobrażam sobie podobnych w Wielkiej Brytanii, zwłaszcza, że Karol nie jest nawet w połowie tak lubiany jak jego matka, a William moim zdaniem nie jest jeszcze gotowy żeby zostać królem.

   Cóż Karol prawdopodobnie nie będzie miał długiego panowania, ale on robi dużo dobrego jako Książe Walii i powinien być za to doceniany.

   Usuń
  11. chociaż z drugiej strony muszę dodać, że skoro nawet papież abdykował to już mnie nic nie zdziwi ;)

   Usuń
  12. Prestiż to raz, ale trwanie Elżbiety na tronie daje Brytyjczykom także poczucie stabilności. Co do Karola czytałam gdzieś, że królowa wcale nie chce, aby Karol objął po niej tron i wolałaby oddać tron Williamowi. Są to oczywiście tylko czyjeś supozycje, nie mniej jednak ja uważam, że William już w tym momencie byłby dobrym królem. Przecież od dziecka wychowywany jest jako potencjalny następca tronu, wie, co w trawie piszczy. Myślę natomiast, że to Kate nie jest jeszcze gotowa na intronizację Williama.

   Usuń
  13. nie wierzę w to, że królowa nie chce aby Karol odziedziczył po niej tron, moim zdaniem to plotki, ona jest tradycjonalistką, a zasady są takie, że tron przechodzi z "ojca na syna". Po za tym w czasie Diamentowego Jubileuszu widać było, że królowa zaakceptowała także Kamilę, która towarzyszyła jej na scenie w czasie koncertu i właściwie przez cały czas uroczystości, a w tym roku Kamila po raz pierwszy weźmie udział w oficjalnym otwarciu parlamentu, co pokazuje, że królowa coraz bardziej przygotowuje ją do jej przyszłej roli.

   Nie wiem, czy William już teraz byłby dobrym królem, to jednak wymaga sporo pracy a on jakoś nie garnie się do publicznych obowiązków, ile miał wyjść w tym roku? może ze dwa, a mamy już maj ;)

   w ogóle, cieszę się, że coraz więcej osób decyduje się na założenie konta, przynajmniej może z kimś podyskutować ;)

   Usuń
 6. A co do fryzur Kate to uważam, że powinna częściej upinać włosy, wygląda wtedy ciekawiej i bardziej profesjonalnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. HAHA MARTA CHCICŁA POKAZAĆ ILE TO ONA WIE ALE SIĘ OŚMIESZYŁA HAHAH TO ŻE BEATRIX ABDYKOWŁA TO NIE OZNACZA ŻE TERAZ WSZYSCY WŁADCY Z EUROPY MAJĄ TO ZROBIĆ PANI MATRO!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ludzie, czemu wy nie czytacie ze zrozumieniem? czemu nie czytacie dokładnie i do końca?????

   Usuń
 8. http://style-of-royal.blogspot.com swietny blog tworzony przez trzy bdb autorki i przylkad tego ze marta zostala olana bo nikt jej wspolpracy nie proponuje a tam duzo fajnych notkatek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jak Ci się podoba, to go sb czytaj, a nie pisz tu głupot.

   skoro dziewczyny miały potrzebę prowadzenia drugiego bloga i postanowiły połączyć siły, to dlaczego nie??

   ja chce skupić się tutaj, bo Kate lubię najbardziej - interesuję się również europejskimi rodzinami królewskimi więc cieszę się, że będę mogła o nich poczytać po polsku ;)

   Usuń
 9. No tak niestety będzie że rody królewskie będą się robić coraz większe a następcy tronu będą mieć zwykle 40- 50 lat. Medycyna poszła w górę i żyjemy coraz dłużej. Jednak też wyznaję tę zasadę umarł "król niech żyje król" . Abdykacja wydaje się taka nie naturalna, po za tym nie sadze by Karol zniósł pomoc królowej w panowaniu, a ludzie tez nie od razu przestawia się, zawsze będą myśleć ze Elżbieta jest w jakimś stopniu ważniejsza. Wydaje mi się że Elżbieta będzie jeszcze żyła co najmniej 20 lat. Dlatego głupie jest mówienie że lepiej przekazać tron Williamowi niż Karolowi. Społeczeństwo nie zawsze będzie chciało Williama jego dzieci podrosną i tez będzie się mówiło żeby przekazać tron synowi/córce Williama niż jemu samemu, dlaczego bo zawsze młodsze pokolenie jest atrakcyjniejsze, a wtedy William i Kate będą już po 50tce.

  OdpowiedzUsuń
 10. Moim zdaniem Elżbieta II jest już bardzo zaawansowaną wiekiem królową i rzeczywiście mogłaby ustąpić, ale to raczej nie nastąpi :) Jakoś nie wierzę, że ona mogłaby abdykować :) dla mnie Elżbieta II jest takim pewniakiem - w różnych państwach zmieniali się prezydenci, królowie, premierzy, a nawet papieże, a ona jedna stoi na straży od 60 lat ;) I szczerze mówiąc nie wiem co będzie jak jej zabraknie bo jakoś Karola na tronie nie widzę, a William jeszcze nie jest chyba gotowy żeby rządzić :)

  Swoją drogą sama abdykacja wydaje mi się tak trochę wbrew tradycji ;) Zrezygnować to sobie może prezydent, albo premier - ale król, królowa to tradycja.. Oni naturalnie wchodzą w swoje role i zwykle kończą je pełnić wraz z momentem śmierci, bądź mocno zaawansowanej choroby :) A abdykacja to zakończenie takie nienaturalne ;) To tak jakby wyrwać stare drzewo z korzeniami i zostawić dziurę ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRÓL... czyli król/królowa umiera, wstępuje na tron jego/jej następca.
  To było "modne" kiedyś gdy nie żyło się tak długo. Teraz królowa ma już ponad 80 lat i jak widać coraz częściej wyznacza swoje dzieci czy wnuki aby Ją reprezentowały w bardzo dużej ilości uroczystościach. Moim subiektywnym zdaniem powinna abdykować i przejść na zasłużoną "emeryturę".

  OdpowiedzUsuń
 12. Chyba nikt o tym nie wspominał, ale w ŻnG jest mała wzmianka o Kate ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. http://wiadomosci.onet.pl/swiat/brytyjskie-media-ksiezna-kate-bedzie-miala-syna,1,5486214,wiadomosc.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. teraz syna? jeszcze parę dni temu wszyscy byli pewni, że to będzie dziewczynka ;)

   Usuń
  2. Miesiąc temu wszyscy byli pewni, że będzie córka, a w kwietniu i teraz że syn :p Wskazówkami mają być:
   1.niebieski kolor wózka
   2.to że Kate pięknieje w ciąży (podobno dziewczynka zabiera mamusi urodę)
   3.książę Harry powiedział to swoim przyjaciołom (podobno mówił to komuś, bo strasznie się cieszy, że będzie miał bratanka)
   4.Księżniczka Eugenia mówiła przyjaciołom, że urodzi syna a oni się wygadali...
   5.i jeszcze ktoś mówił gazetom, że Kate już urządziła pokój dla dziecka i "króluje" tam kolor niebieski
   To oczywiście nic nie znaczy, ale ja obstawiam na 60% że jednak będzie chłopiec, a 40% że dziewczynka :)

   Usuń
  3. A kilka miesięcy temu wszyscy pisali, że Kate nosi pod sercem bliźniaki :P Za "źródłami" gazet się nie nadąży. Ale w kwestii płci ja chyba też bym bardziej stawiała na syna :) A jeżeli wygląd matki ma jakiekolwiek znaczenie, to moim zdaniem Księżna zdecydowanie wypiękniała, co też wskazywałoby na syna ;) ale jak to się mówi "na dwoje babka wróżyła" ;) a dowiemy się w lipcu ;p

   Usuń
 14. http://www.express.co.uk/news/royal/397242/The-Italian-servant-poached-by-Kate-Middleton-and-Prince-William

  Kate i William maja nową gospodynię - Włoszkę!
  Notka o niej pojawi się jeszcze dziś lub jutro ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marta, słyszałaś o tym, że Kate i William będą mieli syna? Podobno Harry się wygadał, ale czy to prawda, to trudno stwierdzić ;)

   Usuń
  2. słyszałam ;) "Małego księcia czeka zatem ostra zabawa"

   http://www.pudelek.pl/artykul/54882/harry_sie_wygadal_kate_urodzi_syna/

   Usuń
  3. patrz napisął o gosposi ukradła twój pomysł http://williamandkateblog.blogspot.com/2013/05/nowa-gosposia-kate-i-williama.html?showComment=1367772250293#c6089750714612465936

   Usuń
  4. Boże, to jest wolny kraj i także blog o Kate, więc myśląc ze zrozumieniem powinna znaleźć się tam ta notka, bądźmy szczere tutaj notka o tym się nie pojawi :)

   Usuń
 15. http://www.zimbio.com/pictures/pWtLdtP57fb/Badminton+Horse+Trials+2013/Ji7gtEZ6F-3 Peter Phillips z rodziną, dziewczynki strasznie szybko rosną ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałabym taką granatową pikowaną kurtkę jak ma ta mała;)

   Usuń
 16. http://plejada.onet.pl/kate-middleton-z-siostra-i-krolowa-elzbieta-ii-na-przyjeciu-z-okazji-narodzin-dziecka/rc6pf
  hahaha

  OdpowiedzUsuń
 17. Marto, jeszcze w ŻnG jest wzmianka o Kate, a ten nr jest jeszcze w sprzedaży więc dopisz ;)

  OdpowiedzUsuń