19 kwietnia 2013

Co nowego u Kate?

Witam po tygodniowej przerwie ; )

Dziś rzecznik Pałacu Clarence House ogłosił, że Kate została patronką kolejnych organizacji: Place2Be, SportsAid oraz Muzeum Historii Naturalnej. Do tej pory Kate była opiekunką East Anglia's Children's Hospices , Action on Addiction, The Art Room i The National Portrait Gallery.Kate odwiedziła Muzeum Historii Naturalnej w listopadzie zeszłego roku.

"Kolekcja muzeum liczy ponad 70 milionów eksponatów, a całość dzieli się na 5 głównych działów: botanika, entomologia, mineralogia, paleontologia i zoologia. Dużą popularnością cieszy się symulowane trzęsienie ziemi, którego mogą doświadczyć zwiedzający oraz galeria dinozaurów, gdzie znajduje się ryczący, ruchomy dinozaur-robot. W głównym holu znajduje się odlew szkieletu diplodoka. W muzeum tym można wielu eksponatów dotknąć, spróbować, wykonać różne symulacje i eksperymenty, a całość jest głównie przeznaczona dla młodszych, choć starsi też mogą się wiele nauczyć. Znajduje się tam m.in. kolekcja ryb, płazów, gadów, ptaków i ssaków w różnych stadiach ewolucji."

Patronką Muzeum była również księżna Diana, do czasu rozwodu w 1993 roku.
Moim zdaniem, będąc w Londynie trzeba do tego muzeum koniecznie wejść, choć aby je dokładnie zwiedzić, trzeba będzie poświęcić cały tydzień ; ) Na mnie zrobiło ogromne wrażenie i żałuję, że byłam w nim tak krótko (tylko jedną godzinę ;< ) 
Podobno Kate do pełnienia roli opiekunki SportsAid zainspirowała i przekonała rola ambasadorki Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich zeszłego lata. Organizacja pomaga nastoletnim pełnosprawnym, jak i nie pełnosprawnym sportowcom poprzez organizowanie i finansowanie szkoleń i podróży na zawody i konkursy sportowe.
Organizacja Place2Be zapewnia wsparcie emocjonalne dla uczniów.  Do podjęcia tego patronatu Kate zainspirowało działanie w fundacji Action on Addiction. Kate postanowiła angażować się do przekonania ludzi w zwiększenie zrozumienia jak ważną rolę odgrywa wczesne dzieciństwo w dorosłym życiu.

************ Pisze się, że mogą pojawić się zdjęcia Kate i jej Mamy Carole z zakupów w sklepie Bluealmonds w stacji E! dziś wieczorem. Miejmy nadzieję, że pojawią się również w Internecie. 

Natomiast wczoraj Kate była widziana w domu towarowym "Peter Jones" 


************ Szykuje się ważny ślub w angielskiej elicie. 22 czerwca pobiorą się przyjaciel książąt, jeszcze z czasów Eton, Thomas van Starbenzee i jego wieloletnia dziewczyna Melissa Percy, najmłodsza córka księcia i księżnej Northumberland. Ślub odbędzie się w St Michael's Church, a wesele w posiadłości rodziców Panny Młodej, Alnwick Case. Na ślubie powinni pojawić się wyjątkowi goście, oczywiście William i Harry oraz Kate, która będzie wtedy w ósmym miesiącu ciąży.  Chelsy Davy, była dziewczyna Harry'ego, jest najlepszą przyjaciółką Panny Młodej i z pewnością będzie jej najważniejszą druhną.  Może pojawić się również Pippa - starszy brat Melissy, George jest jej przyjacielem. 
Melissa i Thomas na ślubie Marka Tomlinson i  Laury Bechtolsheimer

 1   2   3   4 ślub Kate i Williama   5   6   7  8   9   10
  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz