11 lutego 2013

Podróże Kate i Williama

Pierwszą podróżą w jaką William wyruszył ze swoimi rodzicami, była podróż do Australii. (Nie była ona radosna dla księżnej Diany - młoda, zagubiona księżna, zostawiona sama sobie przez męża, nie wiedziała jak ma się zachowywać)
Australia jest rozległym kontynentem położonym na południe od Indonezji i Papui Nowej Gwinei między oceanami Spokojnym a Indyjskim. Jest szóstym pod względem wielkości państwem świata. Większa część kraju stanowi prawie nie zamieszkaną równinna pustynię.  W Australii występuje wiele różnych roślin, np drzewa gumowe, inaczej eukaliptusowe (angielski australijski gum tree = eukaliptus) , akacje australijskie, banksje, wiciokrzewy i krzewy herbaciane. Wśród zwierząt można spotkać kangury, koale czy emu, jak również dziobaki, wombaty i psy dingo. Jest tam również ponad 500 takich atrakcji, jak parki narodowe, lasy tropikalne, pustynie, łańcuchy górskie i plaże nad oceanem.

 Zamieszkujący Australię aborygeni są społecznością o najdłuższej na świecie nieprzerwanie istniejącej kulturze, której początki sięgają ostatniego zlodowacenia.
Natomiast Kate w latach 1984 - 1986 mieszkała wraz z rodzicami i siostrą w Jordanii, gdzie jej Tata pracował jako pilot.
Jordania to kraj wyżynny, większość terenu zajmują równiny położone na wys. 700–1000 m n.p.m. Świat flory i fauny jest dosyć ubogi. Roślinność tworzą m.in. suche kolczaste krzewy, bylice, jaśminy, platany. Sporadycznie na pn.-zach. spotyka się lasy z sosną alpejską i dębem. Faunę reprezentują gatunki pustynne i stepowe. Większe ssaki to oryksy arabskie, szakale złociste, gazele i karakale (rysie stepowe).

Jordania posiada bogate złoża fosforytów eksploatowane w okolicach Al – Rusajatai Szidja. Poza fosforytami wydobywa się sole potasowe, ropę naftową oraz rudy żelaza, miedzi i manganu.
Na terytorium Jordanii znajdują się ruiny starożytnej Petry i wiele innych antycznych zabytków.
W 1998 roku, William odbył podróż z tatą i bratem do Kanady. Był to jego pierwsza zagraniczny wyjazd po śmierci Mamy.  To wtedy świat zaczął postrzegać go jako młodego i przystojnego księcia, w którym kochały się wszystkie nastolatki świata.Kanada jest drugim pod względem wielkości krajem na świecie. Leży nad brzegami trzech oceanów i jest tak rozległa, że przecina siedem stref czasowych.

Zarówno warunki naturalne, jak i klimat w kanadzie są ekstremalne. Mniej więcej połowa kraju pokryta jest zielonymi lasami, a zachodnia jego część zajmują prerie i Góry Skaliste. Lata są krótkie i chłodne, a zimy długie i ostre. Do pospolitych zwierząt należą : foki, wieloryby, niedźwiedzie polarne, morsy.

Kanadyjczycy słyną z wytrzymałości  i sprawności fizycznej, dlatego jest tu mnóstwo zajęć na świeżym powietrzu dla tych, którzy lubią być aktywni. Niezwykle popularne są : hokej na lodzie, lacrosse, łowiectwo i wędkarstwo. Dla tych jednak, którzy wolą spokojniejsze zajęcia , wędrówki na łonie natury, spróbowanie szczęścia przy płukaniu złota lub wizyta w lokalnym rezerwacie Indian będą interesującą formą spędzania czasu.
Po ukończeniu szkoły, Kate wyjechała wraz z przyjaciółmi na kurs języka włoskiego do Florencji.
Florencja, czyli Firenze, to stolica Toskanii, prowincji w środkowych Włoszech. Miasto usytuowane jest nad rzeką Arno, na wschód od Apenin, zamieszkuje je ok. 386 tysięcy mieszkańców. Panuje tu na ogół pogoda charakterystyczna dla centralnych Włoch.
Fenomen Florencji polega na tym, że to w gruncie rzeczy nieduże miasto, niemniej zabytkami i wartymi odwiedzenia miejscami można by obdzielić kilka porównywalnych wielkościowo sadyb ludzkich. Większość najistotniejszych miejsc znajduje się w centrum, co fantastycznie ułatwia zwiedzanie. Jednego dnia można odwiedzić Mercato Centrale, tłoczne centrum handlowe z setkami kramików, straganów i sklepików, kopułę Duomo, prastare i świetnie zakonserwowane uliczki rzemieślniczej dzielnicy Oltrarno, bogate pałace nad rzeką Arno, plac San Marco, centrum życia akademickiego z historyczną uczelnią Accademia di Belle Arti. Wielbiciele żywego kontaktu z historią nie mogą pominąć niezwykłej okazji do odwiedzenia klasztoru San Marco, udostępniający każdemu zainteresowanemu stare manuskrypty, napisane przez mnichów przed setkami lat. 
William, podobnie jak Kate i wiele Brytyjczyków zrobili sobie roczną przerwę w nauce przed studiami, tzw "gap year" i niemal w tym samym czasie wyjechali do Chile.

Chile to państwo w Ameryce Południowej, ciągnące się długim pasem na zachodnim wybrzeżu kontynentu nad Oceanem Spokojnym. Stolicą Chile jest Santiago de Chile.

Region północny charakteryzuje klimat zwrotnikowy wybitnie suchy. Zaznacza się tu wyraźny wpływ zimnego Prądu Peruwiańskiego. Na Pustyni Atakama są miejsca, gdzie deszcz nie spadł od ponad 400 lat. Jedynym źródłem wody są tam mgły i rosy.

Najuboższa pod względem roślinności jest północ kraju. Brak stałych rzek powoduje, że dominują tu formacje pustynne i półpustynne.  Znacznie bogatszy jest świat roślinny w środkowym regionie Chile, gdzie przeważa flora śródziemnomorska. W jej skład wchodzą wiecznie zielone krzewy mattoral i espinales oraz rośliny laurowe. Występuje tu również palma miodowa oraz święte drzewo Indian Mapuczów – canelo

W XV w. północne i środkowe tereny obecnego Chile podbili Inkowie. ok. polowy XVI stulecia pojawili się tutaj Hiszpanie, którzy prowadzili walki z miejscową ludnością indiańską.

Chile uważa, że ma prawo do części Antarktydy o powierzchni 1 236 000 km². Jest to teren sporny z Argentyną.
W 2006 roku Kate i William razem z przyjaciółmi wyjechali do Kolsters w Szwajcarii na narty, gdzie ujawnili swój związek.
 Klosters jest ulubionym miejscem wypoczynku dla gości poszukujących sielskiej atmosfery. Położony na wysokości 1200 m n.p.m. w sercu Gryzonii, pośród romantycznego, górskiego krajobrazu. Miłośnicy sportów zimowych znajdą tutaj bogatą ofertę wypoczynku. Poszukujący spokoju mogą podczas wędrówek cieszyć wzrok malowniczymi krajobrazami. Przy pełni księżyca saneczkarze i narciarze spotykają się przy fondue na Gotschna, a potem zjeżdżają w dół doliny do Kosters. Dawnym miejscowym zwyczajem jest święto dziecięcej jazdy na sankach na początku lutego.
W październiku 2010 roku Kate i William wyjechali na 3 tygodniową wycieczkę do Kenii. To tam William poprosił Kate o rękę.
Kenia leży na równiku, we wschodniej Afryce. Głównym źródłem dochodu jest rolnictwo, szczególnie plantacje herbaty, kawy, tytoniu, bawełny.

 W Kenii żyją 42 plemiona czego rezultatem jest duża liczba miejscowych dialektów. Jednak dwoma oficjalnymi językami są angielski, używany przez rząd i w szkolnictwie, oraz suahili, używany we wszystkich innych dziedzinach życia.

Historia Kenii jest bardzo długa i złożona, sięgając czasów pierwszych cywilizacji. Ten region uważany jest za kolebkę cywilizacji i miejsce gdzie żyli pierwsi ludzie.

W 1920 roku Kenia została kolonią brytyjską i dopiero w 1963 roku uzyskała niepodległość.
W podróż poślubną Kate i William wyjechali na Seszele w maju 2011 roku.
Seszele były dawniej kolonią Korony Brytyjskiej, ale od 1976 roku są niezależną republiką z własnym rządem. Głównym portem i stolicą jest Victoria - miasto położone na wyspie Mahe.

Te piękne wyspy na Oceanie Indyjskim zostały odkryte w 1505 roku przez portugalskich marynarzy i pozostały niezamieszkane aż do XVIII wieku. W tym czasie często odwiedzali je piraci , co było bardzo powszechne w tamtych latach.  W XVIII wieku na Seszelach osiedlili się Francuzi, a wiek później zostały one przejęte przez Brytyjczyków. W rezultacie zarówno francuski, jak i angielski są tam oficjalnymi językami.

Seszele rozciągają się na 960 kilometrach i składają się z 92 górzystych wysp. Połowa z nich jest koralowa, a połowa z granitu i są one niezwykle piękne. Jako że archipelag znajduje się w pobliżu równika, klimat w tym regionie jest gorący, chociaż łagodzony południowo wschodnimi wiatrami. Gospodarka Seszeli oparta jest głównie na turystyce i rolnictwie. Mieszkańcy Seszeli eksportują wanilię i cynamon, a także uprawiają banany i słodkie ziemniaki. Produkują też patchouli - olej , używany do wyrobu mydła i perfum.50 komentarzy:

 1. Ciekawa notka i "powtórzenie" z geografii :D

  OdpowiedzUsuń
 2. ja mysle,ze byli jeszcze w wielu innych miejscach na swiecie np razem podrozowali podczas studiow
  np na Ibizie http://www.etonline.com/gallery/featured/110577_EXCLUSIVE_NEW_PICS_Prince_William_Kate_and_Pippa_Middleton_s_Sexy_Yacht_Vacation/index.html
  na Balearach, na Malediwach etc.,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. we Francji jeszcze razem byli w regionie Prowansja czy narty we Wloszech

   Usuń
  2. oczywiście , że byli ; ) przedstawiłam tylko kilka krajów ;)

   Usuń
  3. rzetelny,profesjonalny blog i dojrzala,madra,sympatyczna ,znajaca sie na temacie autorka
   pozdrawiam:)

   Usuń
  4. Skąd wiesz że autorka mądra i sympatyczna po postach raczej tego nie widać,artykuł taki sobie tak naprawde obiektywnie nic nowego.......Szału nie ma

   Usuń
  5. Anonimowy12 lutego 2013 17:03 bo autorka jets madra i sympatyczna w przeciwienstwie do coniektorych tutaj czytelniczek..

   Usuń
 3. długa, ale ciekawa notka, w sam raz jako odskocznia od nauki do egzaminów :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kenia to piękny kraj! Bardzo romantyczne miejsce na zaręczyny.

  Bardzo mi się podoba ta notka. Profesjonalnie do niej podeszłaś i o dziwo dowiedziałam się z niej kilku nowych rzeczy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twoj blog o VIctorii jest rewelacyjny!!!!!!!!!!
   uwielelbiam Twoj blog oraz blog Marty
   genialne blogi ,kawal swietnje roboty dziewczyny!!!:)

   Usuń
 5. Kate powinna zdecydowanie zainwestować w biust. Na Seszelach są przepiękne Kreolki o urodzie Francuzek i ciemnej skórze. Książę Wiliam na pewno za nimi się oglądał i z pewnością było to przyczyną kryzysu w ich związku i nieudanych wakacji.
  Kate powinna dmuchać na zimne: powiększyć biust i troszkę przytyć a jeśli nie to niech lepiej założyć Wiliamowi klapki na oczy jak ogierowi bo różnie może być.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kate jest z urody mniej niż przeciętna ... te nalane buraczane policzki....ma operacje plastyczną nosa i naciągniete brwi, w dodatku jest bardzo nieproporcjonalnie zbudowana, ma długie zylaste rece i zero biustu.Gdy urodzi i bedzie juz potomek czystej krwi ,William jak rasowy ogier może miec każdą najpiekniejszą a pokraka i tak bedzie pokraką :))

   Usuń
 6. Włoski magazyn Chi (ten sam, który jako 2 opublikował nagie zdj Kate) zapowiedział, że ma w posiadaniu zdj Kate z Mustique jak jest w bikini i "podobno" widać brzuszek. St. James przed kilkoma minutami wydał oświadczenie:
  "We are disappointed that photographs of the Duke and Duchess on a private holiday look likely to be published overseas. This is a clear breach of the couple’s right to privacy.”

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Magazyn zapowiedział również, że przygotowuje się do publikacji tych zdj...

   Usuń
  2. Nie wiem po co oni wydają takie nic nie wnoszące oświadczenia. Tak naprawdę włoski magazyn ma gdzieś to, że pałac czuje się rozczarowany, a książę i księżna mają prawo do prywatności, dla nich liczy się tylko kasa. A dzięki takim oświadczeniom jeszcze zwiększa się popularność tej gazety.
   William może sobie wydawać oświadczenia, czy nawet podawać te gazety do sądu, ale to jest jak walka z wiatrakami. Dzisiejszy świat jest tak zbudowany, może za ileś tam lat będą jakieś zmiany w prawie, ale póki co nic nie można zrobić.

   Usuń
  3. http://www.dailymail.co.uk/news/article-2277628/Pictures-Duchess-Cambridge-holiday-bikini-published-Chi-magazine.html#axzz2KcpvUhwq
   Te zdj chyba jutro ujrzą światło dzienne, bo tu jest zdj okładki na którym jest Kate (niestety musieli to zamazać) http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2013/02/12/article-2277628-17892777000005DC-43_306x402.jpg

   Usuń
  4. po co oni jeżdżą za nimi i robią im te zdjęcia? czemu nie dadzą im spokoju?! co takie zdj nam dają? nic!

   Usuń
  5. nam nic, ale tabloidy i paparazzi zarabiają na tym pieniądze i niestety William nic nie może na to poradzić, smutne ale prawdziwe.

   Usuń
  6. gazeta kupiła te zdj za 400 tys. DOLARÓW !!!!, czyli ponad milion zł !

   Usuń
 7. http://www.mondadori.it/var/storage/copertine_italia/ch_pre.jpg
  JEST ZDJ OKŁADKI !!!!!!!!
  Ciężko coś zobaczyć, bo to jest małe zdj, ale jutro będzie większe :) Wydaje mi się, że rzeczywiście widać brzuszek, ale trzeba się wpatrzyć bo małe zdj... Natomiast nie wiem jak wam, ale mi się wydaje, że jej piersi są jakieś większe :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zooperowala sobie biust tak jak nos
   juz od paru mc ma wiekszy biust

   Usuń
  2. nie widac brzucha tj zawsze taki miala

   Usuń
  3. ja widzę brzuszek !!! mały ale jest :)

   Usuń
  4. kurczę w takim razie to chyba ja też jestem w ciąży... strasznie mały jeszcze, ale ja w sumie dużo jem i dużo piwa to może dlatego :D

   Usuń
  5. ciężko coś wywnioskować, bo te zdj są bardzo małe...

   Usuń
  6. zawsze miala taki brzuszek
   wiekszy miala np
   http://kobieta.wp.pl/gid,14906645,img,14906688,kat,26405,title,Kate-Middleton-w-ciazy-Kate-Middleton,galeriazdjecie.html tu zdjecie z zamkniecia olimpiady ,ma brzuszek i za niego sie trzyma

   http://latimesblogs.latimes.com/gossip/2012/03/kate-middleton-shamrock-st-patricks-day.html tu tez spory brzuszek st patrick day


   http://www.se.pl/wydarzenia/swiat/ksiezna-catherine-jest-w-ciazy-z-williamem_249073.html zdjecie z st patrick day ..wyglada na 6mc

   http://neurolution.pl/czy-ksiezna-kate-middleton-jest-w-ciazy/ statre fotki z brzuchem

   http://afterparty.pl/galerie_galeria.html?galg_id=3067   brzuch miala zawasze i ciagle ma taki sam!
   a teraz nawet jej brzuch jest mniejszy niz na tych wczesniejszych fotakch np tych rok temuz robionych czy pare mc temu

   Usuń
  7. racja kiedys byl wiekszy ten brzuch a ciazy nie bylo hmm...

   Usuń
  8. ale popatrz na zdj w bikini sprzed lat !!!:
   http://cdn03.cdn.justjared.com/wp-content/uploads/2011/03/middleton-bikini/kate-middleton-prince-william-bikini-08.jpg
   jeśli ty uważasz, że teraz ma mniejszy brzuch to ja jestem święta !!!

   Usuń
  9. Ale Kate stoi pochylona do tyłu i brzuch wydaje sie wiekszy ;p

   Usuń
  10. zobaczymy jutro, bo pewnie w środku jest więcej zdj :)

   Usuń
 8. Proszę podajcie mi adresy blogów, stron internetowych o innych rodzinach królewskich newmyroyals znam i zaglądam tam codziennie. Interesowały by mnie rodziny z Monaco, Danii, Hiszpanii

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. poszukaj w sieci

   lub zerknij na boczna zakladke na tym blogu tam sa linki do innych blogow o monarchii

   Usuń
 9. Tak, rzeczywiście Księżna ma większy brzuch (widoczna ciąża) no i piersi i biodra.... już na takiej wielkości zdjeciu mozna dostrzec, że tyje na grande o pyzatej buzi nie wspomne :) Pączuś się robi z Księżnej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też zauważyłam, że ogólnie jest "większa", ale jeszcze dużo nie przytyła :) Mam nadzieję, że po ciąży nie będzie się znowu odchudzać...

   Usuń
 10. Ksiżna Kate jest w o tyle dobrej sytuacji ze jest dość wysoka i ile by nie utyła w ciązy to nie będzie wielką kulą śniegową :) a po urodzeniu dziecka myśle ze szybko wróci do dawnej sylwetki w końcu uwielbia sport ... no i jej mama ma świetną figure :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a ja mam nadzieję, że nie będzie taka jak była, bo była za chuda... :/

   Usuń
 11. http://i.huffpost.com/gen/987826/thumbs/r-KATE-CHI-large570.jpg?7
  Jeszcze znalazłam takie zdj :)
  Kate tak czule obejmuje Williama <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak zwykle uwiesiła się na nim

   Usuń
  2. Dobrze wie że jest fotografowana.Prowokuje ubierając sie w bikini a później będą udawać wielce oburzonych.Gdyby naprawdę jej zależało założyłaby chociażby pareo.Dlaczego William ciągle pokazuje się w takich długich spodenkach? Dobrze wiedzą co robią......Odpowiedz jest prosta nie paraduje w slipach bo nie przystoji przyszłemu królowi a Kat się wystawia świadomie :)

   Usuń
 12. Wiecie co? To wszystko zaczyna źle wyglądać... coś takiego jak było z Dianą albo i gorzej... Ludzie piszą "Jeśli chcecie nas zaszokować to pokażcie jak ona jest w pracy". Itp. Kate nie znalazła się nawet w 100 najbardziej wpływowych Brytyjczyków bo mówili, że jest znana ale nie "mocna". Mało udziela się charytatywnie. A ostatnie doniesienia, że jej rodzice dostaną tytuł Hrabiowski tylko dlatego, że cytuję "Ich córka wiedziała z kim sypiać" tylko rozjuszyło Brytyjczyków. I kolejny skandal się szykuje wujek Kate będzie pisał książkę prawdopodobnie o swojej rodzinie... Źle to wygląda oj źle ;( Jak patrze na zdjęcia księżniczek z Danii i Hiszpanii (przecież one też są z "ludu" i niemal w tym samym wieku) to tak to super wygląda...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mnie taka refleksja naszła.Zupełnie inne emocje czuje się patrzac na Filipa z Hiszpanii jak obejmuje Letizie czy patrząc na małżeństwo Wiktorii ze Szwecji.Tam jest uczucie.Tutaj przy Willu i Kate tej PRAWDZIWEJ czułości nie ma.

   Usuń
 13. Ah tu już nie chodzi o miłość bo naprawdę niektórzy w rodzinie królewskiej są ze sobą bo muszą być patrz -> Królowa i Filip jakie rzeczy między nimi się działy. Ale chodzi o to co dookoła nich się dzieję to raczej nie umacnia związku...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą.Otoczka jest równie ważna .To że Kate jest leniwa a jej rodzina bardzo interesowna nie jest tutaj bez znaczenia.

   Usuń
 14. Marta dlaczego nie mozemy dyskutować?Proszę przestań kasować komentarze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marta jest administratorem strony i ma prawo usuwac wszystko, co uzna za nie stosowne. zaloz sobie swoj blog to tez tak bd mogla ;PP

   Usuń
  2. Co widzisz niestosownego w pisaniu obiektywnej PRAWDY?Czy tylko manipulacja i zakłamanie może mieć tutaj miejsce?Czy nie ma tutaj miejsca na prawde i dyskusje?

   Usuń
  3. no właśnie: to co uważasz za "obiektywną prawdę" wcale nią nie jest. Nie znasz kate i Williama, nie wiesz jacy są , podobnie jak my nie wiemy. ktoś tu wprowadza nie potrzebne zamieszanie. to jest blog dla fanów Kate - nie każdy musi ja lubić czy wychwalać, ale nikt nie może jej obrażać.

   Usuń
  4. Czy uważasz że Kate jest pracowita?odpowiedz sobie szczerze i obiektywnie? Prosze porównaj ją z innymi księżnymi .W tym co pisze nie ma NIC obraźliwego.Przemilczenie kłamstwa jest manipulacją.

   Usuń
  5. nie jets rpacowita!!!! to len i tylko umiala wskoczyc williamowi do lozka i rozlozyc nogi ! pasozytem jets a glupi angole na nia robia i na jej ciuszki i fanaberie
   tylko pieknic sie potrafi i glodzic zeby byc chuda jak deska i nos poprawila,teraz cyski ,botoksu uzywa ot prozna dziweczka i czym sie fascynowac!!

   Usuń