28 stycznia 2013

Europejskie dwory

Dziecko Kate i Williama będzie kolejnym w swoim pokoleniu spadkobiercą jednego z europejskich tronów. Czy będzie to dziewczynka? Jak na razie zapowiada się, że w przyszłości w Europie będą rządzić prawie same... kobiety! : )
Oto przyszłe Królowe:

Szwecja : Pierwszą w kolejce następczynią tronu jest księżniczka Wiktoria, a drugą jej córka Estelle.
Norwegia : Pierwszym w kolejce następcą tronu jest książę Haakon , a drugą jego córka Ingrid Aleksandra.
Hiszpania:  Pierwszym w kolejce następcą tronu jest książę Felipe , a drugą jego córka Leonor.
Belgia :  Pierwszym w kolejce następcą tronu jest książę Philip , a drugą jego córka Elisabeth.
Holandia :  Pierwszym w kolejce następcą tronu jest książę Willem Alexander , a drugą jego córka Catharina Amalia.

I tu (jak na razie) wyjątek : Dania : Pierwszym w kolejce następcą tronu jest książę Frederick, a drugim jego syn Christian

.

Luksemburg: Na razie czekamy na ogłoszenie, że księżna Stephanie jest w ciąży. Czy będą mieć pierwszego syna?
Wielka Brytania : Czekamy, aż do lipca, kiedy okaże się , czy Zjednoczone Królestwo w przyszłości będzie miało kolejną Królową czy Króla : )**********

Zachęcam do komentowania pod tym postem tego co dzieje się teraz w Holandii ;) 


76 komentarzy:

 1. http://biznes.onet.pl/holanderskie-media-krolowa-beatrix-abdykuje,18515,5406573,1,onet-wiadomosci-detal
  jeszcze pół godziny...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. piszą to, jakby byli pewni na 200% . więc może to prawda ??

   Usuń
  2. Zobaczymy już niedługo, ale rzeczywiście brzmi to wszystko bardzo prawdopodobnie :)

   Usuń
 2. czemu w dani wyjątek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo 2 w kolejce jest również mężczyzna, a gdzie indziej dziewczyny rządzą !!! :)

   Usuń
 3. http://nos.nl/nieuws/live/journaal24/
  tutaj będzie wystąpienie. Jka będzie ta reklama to to zaakceptujcie, a później można normalnie oglądać :) Jest to po holendersku, ale abdykacja to abdicatie, wiec zrozumiecie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Marto o 19 naszego czasu, a 18 wg Greenwich :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ABDYKOWAŁA !!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. w sumie to nic nowego w Holandii, ale nie spodziewałam się, że ujrzę królową Maximę tak szybko :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tam często są abdykacje, ale kompletnie się tego teraz nie spodziewałam !!!

   Usuń
  2. fakt, nie było żadnych przecieków ani plotek :)

   Usuń
 7. Willem-Alexander zostanie królem 30 kwietnia. Chodzi o koronacje?

  OdpowiedzUsuń
 8. Królowa w swoim wystąpieniu mówiła, że uważa, że to jest właściwy moment na abdykację, że myślała o tym od dłuższego czasu, chociaż nie czuje się zmęczona, ale w tym roku mija 200 lat od kiedy Holandia stała się monarchią i to jest dobry czas aby przekazać władzę młodszemu pokoleniu. Wilhelm ma być koronowany na króla 30 kwietnia, czyli w ten sam dzień, w którym odbyła się koronacja Beatrix w 1980 roku.

  OdpowiedzUsuń
 9. http://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=en&js=n&prev=_t&hl=nl&ie=UTF-8&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.koninklijkhuis.nl%2Fnieuws%2Ftoespraken%2F2013%2Fjanuari%2Ftoespraak-van-hm-de-koningin%2F&act=url
  Przemówienie Królowej Beatrix po angielsku :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Guillaume i Stephanie powiedzieli w wywiadzie przed ślubem, że zaczną starać się o dziecko po ok. 2 latach po ślubie.
  Co do abdykacji Beatrix - od dłuższego czasu się o tym mówiło, ale myślałam że nastąpi to nieco później. Ale to zupełnie zrozumiałe, bo przecież ma już 75 lat. Nawet jeśli nie czuje się zmęczona to nie zawsze miała pewnie ochotę spotykania się z dyplomatami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiedziałam, że tak mówili...
   W Holandii abdykacja to tradycja :D

   Usuń
  2. Ja też do niedawna. Koleżanka mi tak powiedziała ;) Ale może tylko tak mówili żeby prasa się odczepiła a będą się starać kiedy zechcą.

   Usuń
 11. Link dla zainteresowanych. Tak wyglądała koronacja Beatrix. Królowa wchodzi od 4:40
  http://www.youtube.com/watch?v=tzAygpeoyks

  OdpowiedzUsuń
 12. a co my mieszkamy w Holandii? co nas to ochodzi!!!! dziewczyny zajmijcie sie czyms pozytecznym a nie glupotami
  marnujecie czas a straconego czasu juz nie odzywskacie taka prawda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znowu ty?! Wez nie zaczynaj...
   Np dla mnie wazne jest to, ze krolowa holandii abdykowala i bedzie nowy krol. Jak ciebie to nie interesuje to nie komentuj i tyle!

   Usuń
  2. NIE ROZUMIEM DLACZEGO KTOŚ TAK Z UPOREM MANIAKA TWIERDZI ŻE TYLKO JEDNA OSOBA NA TYM BLOGU MA INNE ZDANIE.PRZECIEŻ TO NIENORMALNE I NIELOGICZNE!

   Usuń
 13. a może mi ktoś napisać co by się stało w takim przypadku gdy pierwsza w kolejce do tronu osoba np umiera a druga jest jeszcze niepełnoletnia, co wtedy?????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wtedy następuje regencja. Myślę że pierwsza pełnoletnia osoba w linii sukcesji zostaje regentem.
   Ale niektóre kraje mają określone w konstytucji kto zostaje regentem. U nas nie ma monarchii ale w konstytucji jest zapisane, kto przejmuje obowiązki w razie śmierci - Marszałek Sejmu.

   Usuń
 14. O rany :) nie spodziewałam się, że tak szybko zobaczę koronację jakiegoś króla czy królowej :) Ciekawe czy kiedyś Elżbieta II przekaże tron Williamowi czy Karolowi :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karol zostanie królem automatycznie po śmierci królowej. Zgodnie z prawem królowa nie może wybrać swojego następcy. Karol jest pierwszy. Jeśli książę Karol nie będzie chciał panować to może abdykować na rzecz Williama (przed wojną Edward VIII nie został koronowany i abdykował po niecałym roku) ;)
   Tak właściwie to skąd się wzięło w polskich mediach przekonanie o tym, że Elżbieta wybrała następce? To po prostu niemożliwe, zwłaszcza że Elżbieta jest tak bardzo konserwatywna.

   Usuń
  2. pewnie dlatego, że w amerykanskich mediach ciągle piszą w ten sposób, że to William będzie królem po Elżbiecie i jak to Kamila spiskuje aby odebrać tron Williamowi i Kate ;) moim zdaniem nawet gdyby królowa mogła wybrać kto zostanie jej następcą to i tak wybrałaby Karola, bo William póki co nie jest w ogóle gotowy aby sprawować tak ważną funkcję, Kate tym bardziej.

   Usuń
  3. Nie chodzi o to, że William jest jakiś "lewy" i nie mógłby być królem, ale Karol jest przygotowywany jako następca przez całe życie do bycia królem. Dlatego nie sądzę, aby zrezygnował z korony jak tyle lat był do tego przygotowywany... William jak już będzie następcom tronu to na pewno zacznie "uczyć się" jak być dobrym królem :)

   Usuń
  4. dokładnie to samo miałam na myśli :)

   Usuń
 15. Marto, świetna notatka:)

  OdpowiedzUsuń
 16. to zaczyna robić się nudne: pod każdą notką jest atak na inną blogerkę, że kopiuje i jest niezbyt kreatywna. Komentujcie tutaj notkę a nie inne blogi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, ciągle tylko tu są ataki na kogoś innego. Jak widzicie Marta nie ma z tym problemu, więc nie wiem, czemu Wy tutaj wklejacie inne linki, żałosne.

   Usuń
  2. Ja też odnoszę wrażenie że te ataki na inną blogerkę o imieniu Patrycja są chyba tematem zastępczym ,zasłoną dymną dla mierności tego bloga!

   Usuń
 17. Ciekawe w jakiej jeszcze europejskiej monarchii możemy spodziewać się abdykacji, kiedyś czytałam że Belgii jest to bardzo prawdopodobne, tylko że tam jest na to zły moment.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja o Belgii nawet dzisiaj czytałam na jakieś polskiej str... Z tego co wiem w Szwecji woleliby widzieć Victorie na tronie, a w Hiszpanii po ostatnich skandalach w Rodzinie Królewskiej również możliwa jest abdykacja. Jednak myślę, że to nie stanie się w najbliższym czasie, tylko za co najmniej kilka lat.

   Usuń
 18. Dziewczyny interesują Was ciekawe i naprawdę obszerne informacje polecam blog królewski-styl.blogspot.com
  Blog i info jakie serwuje aM. jest co najmniej dziwny, panuje tu wzajemna adoracja kilku osób bez poszanowania innych czytelników.Królewski-styl jakoś nie jest polecany jak blok niejakiej Patrycji;)

  OdpowiedzUsuń
 19. PODOBNO RODZINA MIDDLETONÓW MOŻE DOSTAĆ TYTUŁ HRABIOWSKI - CIEKAWE NA ILE TO PRAWDA !!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To pewnie kolejne plotki...

   Usuń
  2. Tytuły dostaje się za konkretne zasługi. Middletonowie niczym nie zasłyneli mają tylko córkę żonę księcia. To plotki.

   Usuń
  3. Może i plotki z tym że jak do tej pory nie było tak że dziadek przyszłego króla nie miał tytułu Lorda. Więc zobaczymy, królowa już parę razy zmieniała ustawy.

   Usuń
 20. http://beta.dailyexpress.co.uk/news/royal/374300/Fit-again-Kate-Middleton-is-back-at-work
  Może ktoś powiedzieć o co chodzi? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Księżna wraca do pracy, Kate wzięła udział w spotkaniu z przedstawicielami organizacji charytatywnych na temat przyszłych wyjść. Księżna ma wrócić do wykonywania publicznych obowiązków pod koniec następnego miesiąca i pracować aż do końca ciąży, według tego artykułu ma też wsiąść udział w oficjalnych obchodach 60lecia koronacji królowej, które odbędą się w czerwcu.

   Usuń
  2. czyli raczej na pewno zobaczymy ją pod koniec lutego :)))

   Usuń
  3. Skoro była u fryzjerach i w sklepach z ubraniami ciążowymi, to może przygotowuje się do wyjść? :)

   Usuń
 21. Polecam piękne zdjecia na blogu królewski-styl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 22. Podobno widziano Kate jak kupowała w sklepie zabawkowy karabin maszynowy więc najpewniej będzie syn! Królowa się zapewne cieszy bo będzie rósł kolejny następca tronu. A może kupowała tylko komuś w prezencie? :-/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzie to wyczytałaś? :p
   Ja tylko czytałam, że była w sklepie z ubraniami ciążowymi i kupiła szare getry i szukała jakiś rozciągających spodni, ale nie było rozmiaru. I jeszcze z dużą uwagą oglądała ciuszki niemowlęce, ale nic nie kupiła.

   Usuń
  2. Tak, na pewno, kupowała karabin zabawkowy dla noworodka, który i tak jeszcze nie jest na świecie xd to głupie, takie zabawki kupuję się powyżej 3 lat.

   Usuń
  3. Czy mi sie wydaje czy ta kobieta ogladajaca spioszki to sobowtor Kate?

   A zdjecia z Williamem i Harrym to chyba sprzed kilku dobrych lat...

   Usuń
  4. to nie są aktualne zdj... a śpioszki rzeczywiście ogląda sobowtór Kate :p

   Usuń
  5. Pewnie ten sobowtór kupował też karabin i stąd te info.

   Usuń
 23. http://www.pudelek.pl/artykul/50186/kim_ukrywa_brzuszek/

  po kim juz widac brzuszek a po kate niestety nie

  OdpowiedzUsuń
 24. Richard Palmer(królewski korespondent) napisał na Twitterze, że niedługo zostaną podane nowe patronaty Kate i ma ona odwiedzić jedną z organizacji charytatywnych :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://hrhduchesskate.blogspot.com/
   Nowa notka o przyszłych wyjściach Kate i innych ciekawych rzeczach :)

   Usuń
 25. Kurcze, no szkoda rzeczywiście, że Marta starała się tylko wtedy kiedy był konkurs... Aż przyjemnie było odwiedzać bloga. A teraz znowu posucha;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ojeju, no ale o czym mam pisać??? nie ma żadnych wyjść, nie ma informacji, że "gdzieś była" , o czym??? ;)

   Usuń
  2. Możesz zrobić notkę podobną do autorki hrh. Napisała o tym, że Kate niedługo wznowi swoje wyjścia i co kupiła na tych zakupach :)

   Usuń
  3. no ale , wy to wszystko wiecie! ;)

   Usuń
  4. ale niektóre nie znają angielskiego...

   Usuń
  5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  6. To nie jest wpis z innego bloga tam jest napisane inaczej i nie ma wyzwisk i przekleństw.KTOŚ UKRADŁ WPIS
   I DODAŁ OD SIEBIE TE OCHYDNE PRZEKLEŃSTWA.CO TU SIĘ DZIEJE?

   Usuń
 26. Marto,dlaczego nie moderujesz/kasujesz wpisow obrazajacych inne osoby?
  czy Twoj blog to arena do obrazania innych? czy to folwark do wyzisk i ponizania innych? hade park dla obrazajacych innych/?
  troche szacunku i pokory
  Blog ie sluzy takim praktyka i naprawde jako autorka bloga ponisisz odpowiedzialnosc za te obrazliwe wpisy typu" usuń komentarz tej idiotki :)"sama powinnaś się leczyć a pisząc to zdradzasz to jaka sama jesteś xD" i podobne
  takie wpisy nie moga byc szargajace inne uczestniczki na szanujacym sie blogu
  wez posprzataj w komentarzach
  przykre,ze pozwalasz na takie wpisy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wlasnie jak moze byc atmosfera taka na forum,ze inne czytelniczki sie wyzywa od idiotek i ty to tolerujesz,zostawiasz takie komentarze tym samym sama pod nimi sie podpisujesz i zezwalasz innym na takie zachowania i takie slownictwo na blogu
   wstyd !!!!!

   Usuń
  2. szkoda,ze pozwalasz na swoim blogu zeby ludzie sie obrazali to nieeleganckie i nie powinno miec miejsca
   a Ty zamist kasowac takie komentarze to je zostawiasz to tez o czyms swidczy...:( przykre Twoje zachowanie i tolerowanie obrazania sie wzajemnego ,brak szacunku itd nie wiem dlaczego Tyto lubisz i akceptujesz na blogu:(

   Usuń
  3. marto szanuj swoje czytelniczki
   nie pozwol zeby byly wyzywane
   i usun te komentarze gdzie sa wywiska min "idiotka"
   takie cos nie moze byc na blogu chyba,ze ciebie to kreci ze sie ludzi obraza i sama obrazasz to ok
   ale minimum martto szacunku do innych ci nie zaszkodzi
   zasmucilas mnie tym co tu zobaczylam
   zawiodlas ze takie cos tolerujesz i to tylko o tobie swiadczy

   Usuń
 27. wkurza mnie to że kate znowu sie leni pod pretekstem ciąży , chodzi po zakupach i mdłości nie ma bedą mowic brytyjczycy że znowu sie leni a oni dość czesto wytykaja im bledny a sie nie dziwie jak na nich płacą do czego zmierzam kate znow trzeba opieprzyc tak jak rok temu Krolowa to zrobila wtedy wziela sie do roboty rozumiem ze jest w ciazy ale kiedy ma sile isc na zakupy i spedza tam nie malo czasu co za problem zaczac sie udzielac przeszkadza mi to brakuje jej takiej skromnosci

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież wyraźnie zostało powiedziane, że Kate bierze codziennie udział w jakiś spotkaniach z organizacjami charytatywnymi i już niedługo wznowi swoje obowiązki :) Ja myślę, że dali jej tak 2 miesiące od wyjścia ze szpitala na odpoczynek i teraz ma zamiar wrócić :)

   Usuń
 28. Martuś jak nie wiesz o czym pisać.. to skasuj bloga :)
  Jest tyle tematów, ktore mogłabyś poruszyć, a jeśli chcesz pisać tylko o wyjściach to poprostu to powiedz i nikt nie będzie miał pretensji do Ciebie
  :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. racja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Usuń
  2. PO PROSTU, to Ty się najpierw naucz pisać ;>

   Usuń
 29. http://25.media.tumblr.com/e782f815b5bf96081c17f09c40dd1b78/tumblr_mhm71aFHpH1rtyhoyo1_500.png to jest chyba aktualne zdjęcie Kate :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://24.media.tumblr.com/844491a76de887de11ee0fce6bea0d1c/tumblr_mhm81vitlK1rqxw18o1_500.jpg lepsza wersja,

   Usuń
  2. tak, to jest zdj chyba sprzed tygodnia :)

   Usuń
  3. http://www.usmagazine.com/uploads/assets/article_photos/princess-kate-baby-bump_b.jpg
   jeszcze jedno twarzy Kate :)))

   Usuń
 30. Te zdj są podobno z środy-30 stycznia
  W tym płaszczu Kate już byłą 25 stycznia ale miała niebieskie spodnie i inne buty http://3.bp.blogspot.com/-KMFIFbMFcN0/UQMuJdHG-hI/AAAAAAAAdEs/wTV3TfnxULE/s1600/frt.jpg

  OdpowiedzUsuń
 31. marta na blogu jest bo komentarze kasuje ale notki nie ma czyz by foszek na nas ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież musiałam ją napisać! ;))

   Usuń