Książę George

22 lipca 2013 roku o 17:24 polskiego czasu na świat przyszedł ważący 3,8 kg George Alexander Louis czyli Jerzy Aleksander Ludwik , syn księżnej Kate i księcia Williama. 
Pierwsze imię dostał zapewne na cześć prapradziadka, króla Jerzego VI, ojca prababci, czyli obecnie panującej królowej. Wielka Brytania oszalała na punkcie przyszłego króla. W telewizji prezenterzy wznosili toasty, a tłumy gromadziły się przed pałacem Buckingham oraz przed szpitalem, z którego 23 lipca o godzinie 20:15 naszego czasu wraz z maleństwem wyszła do nich książęca para. - Przypomina Kate, dzięki Bogu - zażartował dumny ojciec. Jednak zgodnie ze zwyczajem, o narodzinach pierwsza dowiedziała się królowa Elżbieta II. Po kilku godzinach wiadomość obwieścił światu (fałszywy) miejski krzykacz - herold. W Anglii zaczęły bić dzwony w Opactwie Westminsterskim i wystrzelono 103 salwy armatnie.
Syn Williama i Kate to trzeci pretendent do tronu. Przed nim jest dziadek Karol i tata William. Książę Cambridge odziedziczy kiedyś majątek wart 760 mln funtów.


Książę George został ochrzczony 23 października w Kaplicy Królewskiej w londyńskim pałacu św. Jakuba. Na uroczystości zgromadzili się tylko najbliżsi członkowie rodziny. Tak bowiem zdecydowała książęca para. George Alexander Louis został ochrzczony wodą pochodzącą z rzeki Jordan. Polano mu nią główkę nad złotą, pochodzącą jeszcze z czasów wiktoriańskich chrzcielnicą. Maluch miał na sobie taką samą suknię jak jego ojciec książę William. To replika tradycyjnego stroju używanego przez rodzinę królewską na takie uroczystości od 1841. George jest już członkiem wspólnoty Kościoła i ma siedmioro rodziców chrzestnych. Są nimi: 
 Hugh Grosvenor - syn księcia Westminsteru
 Emilia Jardine Patterson - przyjaciółka Kate z Marlborough College
 William van Cutsem - przyjaciel księcia Williama od dzieciństwa
 Julia Samuel - przyjaciółka księżnej Diany
Oliver Baker - przyjaciel Kate i Williama z Uniwersytetu St. Andrews
Jamie Lowther Pinkerton - wieloletni sekretarz  i przyjaciel Williama i Kate
Zara Tindall - kuzynka Williama


5 komentarzy:

 1. Mały Książę jest naprawdę słodki

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi się kolor sukni Kate

  OdpowiedzUsuń
 3. Marto, mogłaś by uaktualnić te wiadomości o George'u . Np. jego pierwsze oficjalne wyjście.

  OdpowiedzUsuń
 4. Słodziak♥♥♥

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)